Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zakupie 206 1.4 hdi bardzo pilny temat


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich niedawno zapragnąłem mieć auto z małym silnikiem diesla i wpał mi w oko peugeot 206 1,4 hdi.Chciałbym żebyście ocenili tą ofertę http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7163330

Wczoraj byłem oglądać to auto i sie nim w stępnie przejechać.Oto moje spostrzeżenia.

Ogólnie wrażenia mam pozytywne bardzo ładnie utrzymany tak w środku jak i na zewnątrz troszke tylko wytarta kierownica w jednym punkcie jakby o coś ktoś zahaczył ale cała tapicerka w stanie neinagannym.Lakier w idelanym stanie w środku jak widac na zdjęciach extra.Sprowadzony z niemiec miesiąc temu książka serwisowa prowadzona do końca 2006 roku i wtedy miał 45 000 tys km. Jesli chodzi o jazdę to sprzęgło łapie dopiero przy samym końcu w pierwszej chwili myslałem że biegu nie wrzuciłem puszczam sprzęgło do połowy a samochód nadal nie rusza, nie wiem czy tak ma być moze ja nie jestem przyzwyczajony do tej marki poprzednio miałem cinquecento i corse C a tam sprzęgło łapało o wiele szybciej. Ogólnie to największe zastrzeżenia mam do skrzyni biegów wchodza bardzo luźno i miekko tak jakby lewarek wogóle nie był przymocowany do skrzyni biegów jakoś tak dziwnie, tak jakby ta skrzynia miała 300 tys przejechane jak w zabawkowym aucie dla dzieci ale to moje odczucie moze w tych 206 już tak jest. Ogólnie silnik żwawy i dosyć dynamiczny. chciałbym jeszcze zapytać jak to jest z tą elektroniką słyszałem dużo opini że jest to bolączka tego modelu. Szukam samochodu niezawodnego i nie stać mnie na drogie naprawy a z moim pechem boję się ze tak będzie. Te pieniądze uzbierałem z Żoną kosztem bardzo dużych wyrzeczeń i nie chciałbym wyrzucić ich w błoto. Bardzo dziękuje za fachową opinie bo do 13 00 muszę sie zdecydować biorę czy nie. Chciałem auto jeszcze sprawdzić na warsztacie samochodowym i podłączyć go do komputera i jeśli wszystko bedzie wporządku to brać czy też nie.Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic ta bezwypadkowosc,bo jak sprowadzony to raczej napewno nie byl w calosci,bo takie auta sa tam zwyczajnie drogie.CO do rpacy lewarka to te pezoty tak juz maja ze jest to bardzo nieprecyzyjne ustrojstwo.Ze zdjec wyglada ok,podjedz gdzies na komputer niech sprawdza parametry pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzic ta bezwypadkowosc,bo jak sprowadzony to raczej napewno nie

> byl w calosci,bo takie auta sa tam zwyczajnie drogie.CO do rpacy

> lewarka to te pezoty tak juz maja ze jest to bardzo

> nieprecyzyjne ustrojstwo.Ze zdjec wyglada ok,podjedz gdzies na

> komputer niech sprawdza parametry pracy

tak jak piszesz jak ja szukałem auta to ogładałem z 5 aut miedzyinnymi 206 1.4HDI nie bita pozniej wyszło ze cały bok robiony oraz wyminiony błotnik a w renault Twingo puszka po farbie w bagazniku angryfire.gifsciana.gif kupilem krajowy udało mi sie kupic od uczciwego człowieka którego komis chciał wyciulac ok.gif wszytskie auta sprowadzone które ogładałem to były szroty sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 206sw z tym silnikiem. ogólnie byłem bardzo zadowolony. najwazniejsze to aby auto było całe. najlepiej kup sobie za parę złociszy czujnik lakieru na magnesiku (allegro). bardzo fajna rzecz. nie jest super dokładny ale wystarczający aby zobaczyć czy auto było gdzieś lakierowane lub co gorzej szpachlowane.

to co przy kazdym aucie to obadaj stan blacharki, czy kolor jest jednolity na wszystkich elementach, czy gdzies nie ma odpryskow, chropowatości. zwróć uwagę na spasowanie elementó, na wsyzstkie szczeliny czy są równe. możesz pozdejmować uszczelki z drzwi i sprawdzić czy słupki nie były czasem naprawiane.

co do samej 206 to ja miałem problemy z przełącznikiem zespolonym (kierunkowskazy, wycieraczki) i był wymieniony na gwarancji. skrzynia biegów była bardzo precyzyjna i elegancko działała. po 40tys km niestety zaczęła haczyć i ciężko wchodziła 1 i 3. skrzynia została również wymieniona na gwarancji. więc to co piszesz, że lewarek luźno lata to tak nie powinno być. u mnie biegi niemalże "cykały". również to co piszesz że sprzęgłem. coś jest nie tak. u mnie brało dosłownie od spodu, od samego dołu. może kwestia regulacji że w tym egzemplarzu łapie dopiero od góry, ale według mnie bez sensu.

problemy z elektroniką/elektryką? jedynie co ja miałem to problem z immobilaiserem/alarmem. tzn po włożeniu kluczyka i przekręceniu go miałem czasami choinkę na zegarach. wszystko mrygało jak na festynie, nie działały żadne zegary. najczęściej pomagało odpięcie akumulatora na kilka sekund. z problemem byłem w 2 róznych ASO i nigdzie nie mogli sobie z tym poradzić. twierdzili że TTTM

przy 60tys na przeglądzie stwierdzono uszkodzenie turbiny i wymienili ją w ramach gwarancji. nie wiem. ja nic nie czułem, auto nie kopciło, jeździło normalnie, nie brało oleju.

więcej bolączek nie było, ogólnie bardzo fajne autko i super silnik. palił mi po miescie z włączoną klimą ok 5.5litra, nigdy nie oszczędzałem, raczej cisnąłem ile się dało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serwisowa prowadzona do końca 2006 roku i wtedy miał 45 000 tys

> km. Jesli chodzi o jazdę to sprzęgło łapie dopiero przy samym

> końcu w pierwszej chwili myslałem że biegu nie wrzuciłem

> puszczam sprzęgło do połowy a samochód nadal nie rusza, nie wiem

Znaczy się to sprzęgło już się kończy?

> skrzyni biegów wchodza bardzo luźno i miekko tak jakby lewarek

> wogóle nie był przymocowany do skrzyni biegów jakoś tak dziwnie,

> tak jakby ta skrzynia miała 300 tys przejechane jak w zabawkowym

Bo pewnie ma duuuuużooooo więcej niż na liczniku?

> nie. Chciałem auto jeszcze sprawdzić na warsztacie samochodowym

> i podłączyć go do komputera

To podstawa zakupu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłeś czy nie ??? Jeśli nie to nie rób tego. Można znaleźć naprawdę fajne auto w tej cenie , trzeba tylko być cierpliwym. Sprowadzane i po miesiacu sprzearz to już samomówi za siebie. Weź normalnie rozglądnij się za jakimś innym autem najlepiej już krajowym i serwisowanym a nie słuchaj bajek z niemiec. Ja już dwa razy się naciołem na sprowadzany i miał być idealny ... i był ale tylko na umowie. W tej cenie bezawaryjny to na pewno nie peugeot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.