Skocz do zawartości

Proszę o opinię o Bravo 1,9 Multijet 120KM


Luteczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako wieloletni, zadowolony użytkownik Fiata Brava po 10 latach eksploatacji przymierzam się do zakupu używanego 1-2 rocznego Bravo II 1,9 Multijet 120KM.

W związku z powyższym proszę szanowne Koleżanki i Kolegów o kilka opinii o tym modelu i uwag dotyczących tego na co zwrócić uwagę (co może być nie tak poza tymi ogólnymi dotyczącymi zakupu używanego auta). Mam na myśli zakup auta o przebiegu nie wyższym niż 30.oookm (a nawet mniejsze się trafiają).

Choć mój wątek zapewne nie jest odkrywczy (nie o to chodzi) to pewnie i znajdą się i inne osoby zainteresowane tym tematem.

Pozdrawiam: Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jako wieloletni, zadowolony użytkownik Fiata Brava po 10 latach

> eksploatacji przymierzam się do zakupu używanego 1-2 rocznego

> Bravo II 1,9 Multijet 120KM.

> W związku z powyższym proszę szanowne Koleżanki i Kolegów o kilka

> opinii o tym modelu i uwag dotyczących tego na co zwrócić uwagę

> (co może być nie tak poza tymi ogólnymi dotyczącymi zakupu

> używanego auta). Mam na myśli zakup auta o przebiegu nie wyższym

> niż 30.oookm (a nawet mniejsze się trafiają).

> Choć mój wątek zapewne nie jest odkrywczy (nie o to chodzi) to pewnie

> i znajdą się i inne osoby zainteresowane tym tematem.

> Pozdrawiam: Piotr

Jak masz wybór to weź wersję w wyposażeniu emotion lub sport bo mają ładniejsze tapicerki i bogatsze wyposażenie. Jeżeli będziesz jeździć z 4 dorosłymi osobami to zwróć uwagę czy z tyłu pasażerom będzie wygodnie. Co do silnika to nie mam żadnych zastrzeżeń, dla mnie moc i elastyczność jest wystarczająca. Ostatnio jeździłem trochę jako pasażer OktaviąI TDI i muszę powiedzieć, że silnik MJ fiata znacznie przewyższa kulturą TDI (cały czas słychać uciążliwe "burczenie" silnika tak, że po godzinie jazdy bolała mnie głowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz wybór to weź wersję w wyposażeniu emotion lub sport bo mają

> ładniejsze tapicerki i bogatsze wyposażenie. Jeżeli będziesz

> jeździć z 4 dorosłymi osobami to zwróć uwagę czy z tyłu

> pasażerom będzie wygodnie. Co do silnika to nie mam żadnych

> zastrzeżeń, dla mnie moc i elastyczność jest wystarczająca.

> Ostatnio jeździłem trochę jako pasażer OktaviąI TDI i muszę

> powiedzieć, że silnik MJ fiata znacznie przewyższa kulturą TDI

> (cały czas słychać uciążliwe "burczenie" silnika tak, że po

> godzinie jazdy bolała mnie głowa).

Niestety jestem ograniczony nieco w wymiarze finansowym więc nie przewiduję jakiś wypasionych wersji. Celuję na zakup w cenie max 45.ooo a już jakiś wybór tych modeli do tej ceny jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 45.ooo a już jakiś wybór tych modeli do tej ceny jest.

to szukaj Dynamic z silnikiem jaki ci pasuje smile.gif z Pakietem Sport plus ponizsze opcje (to jest to co ja bym teraz bral jakbym mial kase na salonowca wink.gif )

Elektrycznie sterowane szyby tylne (tego nie mam a bym chcial smile.gif )

Gniazdko 12V w bagażniku (tego nie mam a bym chcial smile.gif )

Zestaw dla palących (zapalniczka i popielniczka) - zbedne, ale sie zaznacza z gniazdem w bagazniku :/

Czujniki parkowania tylne (tego nie mam a bym chcial smile.gif )

Światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów

Kierownica ze sterowaniem radiem (6 przycisków) (tego nie mam a bym chcial smile.gif )

Kierownica i gałka zmiany biegów pokryte skórą

Autoalarm z czujnikiem grawitacyjnym (tego nie mam a bym chcial smile.gif )

Koło zapasowe dojazdowe 15"

Podłokietnik przedni z chłodzonym schowkiem

Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa (tego nie mam a moze bym chcial smile.gif ... sam nie wiem, mam manuala i w sumie mi wystarcza )

i konieczenie na to PAKIET SPORT ze wzgledu na fotele, tapicerke, felgi i podlokietnik wink.gif - z tym ze czesc powyzszych opcji juz bedziesz mial w tym pakiecie

Ja sobie (wlasciwie to żonie) kupilem 1.4 90KM - bo glownie ona jezdzi i wlasciwie tylko po miescie wiec nie bylo sensu niczego mocniejszego wink.gif

Wzialem od dealera uzywke 9miesieczna z przebiegiem 2kkm (IMHO wtedy to byla okazja) za 46kpln gdzies w polowie wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz sobie kup sporta

ale po co? smile.gif nic sobie nie musze przedluzac pojemnoscia albo moca, albo... wink.gif

do pracy jezdze tramwajem - bo max 15minut od drzwi do drzwi zamiast 30minut w korku z biskupina do mostu grunwaldzkiego (wroclawianie wiedza o co chodzi wink.gif ) a potem jeszcze 30minut na znalezienie darmowego parkingu w okolicach rynku smile.gif

a przy tych trasach jakie robie (glownie na poludnie lub zachod) europy to mi w sumie tez wiecej nie trzeba... wszedzie jak wyjade z polski to wpadam na autostrady wiec mam miejsce na spokojne i bezpieczne wyprzedzanie, a dodatkowo tamtejsze mandaty nie zachecaja do jezdzenia wiecej niz 130km/h wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tej listy naważniejsze są:

"Czujniki parkowania tylne (tego nie mam a bym chcial )

Światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów

Kierownica ze sterowaniem radiem (6 przycisków) (tego nie mam a bym chcial )

Autoalarm z czujnikiem grawitacyjnym (tego nie mam a bym chcial ) "

Oczywiście jak będzie więcej to będe tylko bardziej happy :-)

Co do alarmu to auto będzie używane więc w 90% takie auta mają alarm...

Co do silnika to chodzi mi o JTD ze bardziej ze względu na spalanie niż osiągi- moja jazda to w 90% jazda w warszawskich korkach gdzie trasę 15km do pracy pokonuję w ok 1,5h ... to samo z powrotem angryfire.gif

Pozdrawiam

PS: Panowie.. tylko gorąca prośba... proszę o wypowiedzi merytoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie z tej listy naważniejsze są:

[...]

> chcial )

> Autoalarm z czujnikiem grawitacyjnym (tego nie mam a bym chcial ) "

> Oczywiście jak będzie więcej to będe tylko bardziej happy :-)

> Co do alarmu to auto będzie używane więc w 90% takie auta mają

> alarm...

moj jest uzywany, a nie ma smile.gif

> Co do silnika to chodzi mi o JTD ze bardziej ze względu na spalanie

> niż osiągi- moja jazda to w 90% jazda w warszawskich korkach

> gdzie trasę 15km do pracy pokonuję w ok 1,5h ... to samo z

> powrotem

ale wiesz ze na zanim sie diesel nagrzeje to pali sporo wiecej niz w katalogu podaja? smile.gif

a na takiej trasie sie nie nagrzeje... (gdzies tu czytalem ze temp silnika w dieslu bravo rusza sie dopiero po 13km, a u mnie w benzynie juz po ~3km wink.gif - poprawcie mnie jesli sie myle)

generalnie to diesel oplaca sie na dlugie trasy... gdzie jedziesz ze stala predkoscia na niskich obrotach na nagrzanym silniku... do miasta imho sie niespecjalnie sprawdza (pomijam taxi itp, bo oni to 90% w miescie ale 100kkm w rok potrafia zrobic i im sie wtedy zwraca w ten czy inny sposob, oraz 'lanserow' ktorzy po prostu musza sie pokazac wink.gif )

poza tym dolicz do kosztow zakupu ubezpieczenie (zobacz roznice 1.4 vs 1.9 dla twoich 'parametrow'), minimalny przeglad (wymiana olejow, filtrow, itp - ~500pln dla mojej benzyny, jak w dieslu to nie wiem), a potem sie jeszcze zastanow czy napewno jezdzisz az tyle zeby ci sie w rozsadnym czasie zwrocila roznica miedzy dieslem a benzyna wink.gif

mnie sie nie zwroci w okresie w ktorym zamierzam uzytkowac to konkretne autko wink.gif , a skoro nie widac bezposredniego zysku to po co przeplacac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> moj jest uzywany, a nie ma

> ale wiesz ze na zanim sie diesel nagrzeje to pali sporo wiecej niz w

> katalogu podaja?

> a na takiej trasie sie nie nagrzeje... (gdzies tu czytalem ze temp

> silnika w dieslu bravo rusza sie dopiero po 13km, a u mnie w

> benzynie juz po ~3km - poprawcie mnie jesli sie myle)

> generalnie to diesel oplaca sie na dlugie trasy... gdzie jedziesz ze

> stala predkoscia na niskich obrotach na nagrzanym silniku... do

> miasta imho sie niespecjalnie sprawdza (pomijam taxi itp, bo oni

> to 90% w miescie ale 100kkm w rok potrafia zrobic i im sie wtedy

> zwraca w ten czy inny sposob, oraz 'lanserow' ktorzy po prostu

> musza sie pokazac )

> poza tym dolicz do kosztow zakupu ubezpieczenie (zobacz roznice 1.4

> vs 1.9 dla twoich 'parametrow'), minimalny przeglad (wymiana

> olejow, filtrow, itp - ~500pln dla mojej benzyny, jak w dieslu

> to nie wiem), a potem sie jeszcze zastanow czy napewno jezdzisz

> az tyle zeby ci sie w rozsadnym czasie zwrocila roznica miedzy

> dieslem a benzyna

> mnie sie nie zwroci w okresie w ktorym zamierzam uzytkowac to

> konkretne autko , a skoro nie widac bezposredniego zysku to po

> co przeplacac

Nie powiedziałem, że walor dynamiki nie ma znaczenia.. ma i to duże... Co do większego zużycia na zimnym silniku to tak ma każdy silnik spalionowy. Przeciętne auto z silnikiem benzynowym na pierwszym 1-2 km spala po 25l/w przeliczeniu na 100. Poza tym na na trasie 1,5 godziny auta zapewne kilka razy zdąży się nagrzać zwłaszcza, że moje auto stoi w podziemnym garażu. Może te 90% źle ustawiłem bo dłuższe trasy też pokonuję.

No tak ale w tym wątku nie chodzi o dewgacje "co lepsze marchewka czy pietruszka" ale o konkretne wskazówki i opinie użytkowników.

A w temacie.. czy są jakieś doświadczenia co najczęściej psuje się w tych silnikach czy ich osprzęcie (czujniki..itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem sie jeszcze zastanow czy napewno jezdzisz

> az tyle zeby ci sie w rozsadnym czasie zwrocila roznica miedzy

> dieslem a benzyna

> mnie sie nie zwroci w okresie w ktorym zamierzam uzytkowac to

> konkretne autko , a skoro nie widac bezposredniego zysku to po

> co przeplacac

Na rynku wtórym różnica pomiędzy benzyną a tym dieslem nie przekracza 3kpln.. a czasem jest niezauważalna - sprawdź na otoMoto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale w tym wątku nie chodzi o dewgacje "co lepsze marchewka czy

> pietruszka" ale o konkretne wskazówki i opinie użytkowników.

no dobra wink.gif - moja wskazowka - na miasto lepsza benzyna, jak chcesz miec power to bierz TJet, a jak nie, to 90KM spokojnie ci styknie do turlania po miescie

> A w temacie.. czy są jakieś doświadczenia co najczęściej psuje się w

> tych silnikach czy ich osprzęcie (czujniki..itp)?

'w tych silnikach' to najczesciej jeszcze jest na gwarancji wink.gif ... i ja bym na twoim miejscu szukal auta z gwarancja, a nie z 'gwarancja ze niebity i dziadek do kosciola' wink.gif

moj ma 3lata gwarancji, jak go kupilem to mial jeszcze ponad 2lata do wykorzystania... wiec w sumie nie ma wiekszego znaczenia co sie psuje... wazne zeby nie za czesto i zeby na gwarancji i zeby nie stalo za dlugo w serwisie (albo auto zastepcze zeby dali)

a co do konkretnych problemow, to poanalizuj forum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w temacie.. czy są jakieś doświadczenia co najczęściej psuje się w

> tych silnikach czy ich osprzęcie (czujniki..itp)?

O psuciu to się nie wypowiem, ale mogę rzec o czym innym.

Mianowicie ten diesel jest strasznie mułowaty i głośny. Do setki jakoś tam ciągnie, ale powyżej to już kiepsko. Do tego w NB strasznie ten silnik ciąży i auto dużo gorzej się zachowuje w zakrętach w porównaniu z wersją z 1,4

Owszem benzyniak też pali więcej jak jest nierozgrzany i się szybciej wtedy zużywa, ale jeśli nagrzewanie trwa dłużej i jeździmy na krótkich dystansach to się może okazać, że silnik jest niedogrzany praktycznie non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a potem sie jeszcze zastanow czy napewno jezdzisz

> Na rynku wtórym różnica pomiędzy benzyną a tym dieslem nie

> przekracza 3kpln.. a czasem jest niezauważalna - sprawdź na

> otoMoto

ale to prawda tylko jak porownujesz diesel sciagany z niemiec do uzywanej benzyny od dealera smile.gif

jak kupowalem to roznica miedzy _porownywalnymi_ ofertami diesel/benzyna to bylo z 10kpln, wiec w moim przypadku wybralem benzyne

w TJet troche sie balem turbiny... no i po poszukiwaniach trafilem w dobrej cenie 90KM z akceptowalnym wyposazeniem i we wspanialym kolorze Maranello Roso, wiec ich nie kontynuowalem tylko go kupilem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wypowiedzi widzę, że najwięcej do powiedzenia o nim maja osoby,

> którego go nie mają....

jak zwykle wink.gif

ale czy ty przejechales sie ktoryms z nich? bo ja jechalem i 'twoim' dieslem i Tjet i swoim jezdze... (a niedlugo sie przejade 2.0 wink.gif bo sasiad kupil)

i jakbym mial brac na silniki bez ogladania sie na reszte... to obecnie wzialbym TJet wink.gif , ale auto juz kupione... a jak ja wybieralem to sie ogladalem na reszte bo byla wazniejsza niz te pare sekund do setki mniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to prawda tylko jak porownujesz diesel sciagany z niemiec

Nie koniecznie... sa polskie oferty za ok. 45.ooo

Piszesz o sobie ale obniżki w ostanich dniach (zwłaszcza nowe ceny w nowym roku) zmieniły nieco na rynku

Oto kilka przykładów: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=search⊂=car&page=1&qid=427431704&order_by=i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu coś było, i tutaj i jeszcze tutaj oraz tutaj i tu

> uzyj szukajki to bedziesz miał lektury na pół nocy

Fantoma: dzięki.. jakieś konkrety :-)

Odnosząc się do sugerowanej przez kogoś wersji sport to dołożone bajery ( a zwłaszcze tapicerka z czerwonymi wstawkami) kojarzy mi się z bazarem.. bardzo to mi sie nie podoba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne auto z silnikiem benzynowym

> na pierwszym 1-2 km spala po 25l/w przeliczeniu na 100.

Moja częsta eksploatacja MJ-ta120 to jazda 4 km, potem postój 8h i znowu jazda 4km i przy ostatnich mrozach średnie spalanie wychodził 7,6. Jak miałem kiedyś forda 1.6 to w takich warunkach spalał 11l. Więc moim zdaniem do miasta (zwłaszcza w korkach) lepszy będzie diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciętne auto z silnikiem benzynowym

> Moja częsta eksploatacja MJ-ta120 to jazda 4 km, potem postój 8h i

> znowu jazda 4km i przy ostatnich mrozach średnie spalanie

> wychodził 7,6. Jak miałem kiedyś forda 1.6 to w takich warunkach

> spalał 11l. Więc moim zdaniem do miasta (zwłaszcza w korkach)

> lepszy będzie diesel.

No tak.. ale Ty piszesz o dieslu :-)

Nie ma co się spierać.. wszystkie silniki spalinowe przez pierwsze kilometry mają niską sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to kupisz nowego w PB... albo teraz maja super kredyt;) za rok

> zaczynasz splate... wez 1.6 MJ na kredyt reszte, ktora Ci

> brakuje...

Ta reszta to 90%... za rok też trzeba będzie spłacać...:-(

Niestety w realnym życiu trzeba dokonywać wyboru pomiędzy tym co chiałoby się mieć a tym co można mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnosząc się do sugerowanej przez kogoś wersji sport to dołożone

> bajery ( a zwłaszcze tapicerka z czerwonymi wstawkami) kojarzy

> mi się z bazarem.. bardzo to mi sie nie podoba.

Heh.. ciekawe, a widziałes i macałeś? To co powiedzieć o tapicerce w wersjach od dynamica w dół? Jest ochydna no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fantoma: dzięki.. jakieś konkrety :-)

<ironia> fest... taka odpowiedz mialbys bez otwierania tego watku... wystarczylo pomyslec i wpisac w szukajke </ironia>

> Odnosząc się do sugerowanej przez kogoś wersji sport to dołożone

> bajery ( a zwłaszcze tapicerka z czerwonymi wstawkami) kojarzy

> mi się z bazarem.. bardzo to mi sie nie podoba.

o gustach sie nie dyskutuje wink.gif (w kwesti koloru), ale siadz sobie w 'normalnym' fotelu, a potem w fotelu z pakietu sport, wtedy pogadamy

PS. tapicerka nie ma 'czerwonych wstawek' sa bordowe i przykryte czarna siatka (wiem z opisie wyglada durnie, ale na zywo jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że to moja opinia. Wg mojego odczucia przez wstawki czerwone w kokpicie traci na elegancji wnętrze i kojarz mi się z gadżetami "upiększającymi" sprzedawanymi w małych, prywatnych sklepikach z różnymi akcesoriami motoryzacyjnymi - ale to też moja opinia.:-)

A siedzieć siedziałem w salonie ale nie zauważyłem różnicy - to też moje zdanie :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj spokoj... to radio to przeciez badziew... kup fresh'a i doloz

> jakies 'multimedia' z 7" ekranem (forma 2DIN)

Wiesz... dobry sprzęt to ja mogę mieć w domu a w aucie ma byc taki, który pasuje wzorniczo i nie będzie służył jako łup... dlatego doceniam to fabryczne w Brava bo nie musze dygać z panelem czy całym radiem - Sony z CD od 8 lat leży w szufladzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fresh nie ma radia...nie przeginajmy

> Gdybym za tą samą kasę miał do wybory Dynamika i tego z tymi

> czerwonym (no dobrze.. bordowymi/jeszcze gorzej) wstawkami to

> wybrałbym dynamika.

Kto co lubi zeby.GIF pomarańczowe fotele w Lambo czy czerwone w Ferrari też mogą być odpustowe dla kogoś a jednak sporo ludzi one kręcą smile.gif

hm nie patrząc na górną wersję co powinno być w aucie hmm

- klima

- radio/mp3

- blue&me

- halogeny + doświetlanie

- xenon (jeśli jeździsz wieczorami i nocami)

- alarm

reszta zależy od widzimisi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fresh nie ma radia...nie przeginajmy

> Gdybym za tą samą kasę miał do wybory Dynamika i tego z tymi

> czerwonym (no dobrze.. bordowymi/jeszcze gorzej) wstawkami to

> wybrałbym dynamika.

pomijajac gusta... ten z tymi czerwonymi ma skorzana kierownice a to jest duza obiektywna roznica wink.gif

subiektywnie ma ladniejsze felgi 17" i niezly pakiet 'wizualny' ktore oczywiscie mozesz potem ew. dokupic smile.gif

a co do foteli... pojezdzilem swoim, wsiadlem ponownie do bravo znajomego (to on mnie namowil wogole na bravo) z normalnymi fotelami i mi zle bylo wink.gif ... najbardziej brakowalo mi regulacji ledzwiowej smile.gif no ale skoro siedziales i _naprawde_ nie widzisz/czujesz roznicy... no coz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz... dobry sprzęt to ja mogę mieć w domu a w aucie ma byc taki,

> który pasuje wzorniczo i nie będzie służył jako łup... dlatego

> doceniam to fabryczne w Brava bo nie musze dygać z panelem czy

> całym radiem - Sony z CD od 8 lat leży w szufladzie.....

troche sobie zartowalem, ale na powaznie, to sa tutaj osoby ktore mysla nad wlozeniem wlasnie takiej multimedialnej jednostki. Widzialem fotki ramek dopasowujacych radia 2DIN do bravo i ogladalem tez zrobione instalacje... i powiem ci ze nie wyglada to zle. A daje sporo ciekawych mozliwosci - np. normalna nawigacja, a nie jakis wynalazek ktory sie gubi w polsce, albo do ktorego akutalizacja map kosztuje wiecej niz samodzielny gps (troche generalizuje, bo doswiadczenia mam tylko z nawigacja z mercedesa, bmw i volvo). Dodatkowo mozna wtedy pomyslec o kamerze cofania, tuner TV albo cos wink.gif

moze za jakis czas sam pomysle o tym rozwiazaniu, szczegolnie ze nie mam sterowania radiem w kierownicy, ani B&M wiec nic mnie nie trzyma przy standardowym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale takie rzeczy w aucie to chyba trzeba lubić

bo ja wiem... jak ladnie zrobione i funkcjonalne to sie mozna zastanawiac... jak ma byc tak jak widac w sporej czesci stjunowanych to nalezy sobie darowac ... wink.gif

ale napewno radio to bedzie ostatnia rzecz ktora zmienie w swoim bravo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.