Skocz do zawartości

Proszę o opinię o Bravo 1,9 Multijet 120KM


Luteczek

Rekomendowane odpowiedzi

> Na pewno silnik t-jet jest cichszy od 1,4 w stilo, ale nie wiem czy

> NB jest lepiej wyciszone. Jeździłem 1,4 90 w NB, ale jak

> pamiętam możesz mieć rację

Nie pamięta ktoś jaki wypadał poziom hałasu w testach w benzynowych Bravo/Brava poprzedniej generacji?

Coś mi się tam kotłuje w głowie, że to było 71dB ale nie jestem pewien.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temat wątka, to zdecydowanie polecam B&Me z całym możliwym dobrodziejstwem inwentarza, czyli Fiatowskim radiem, sterowaniem w kierownicy i portem USB. Fotele z pakietu sport są moim zdaniem świetne, podobnie jak tempomat i halogeny. No i felgi+opony 225mm, ale to można już kupić gdziekolwiek.

Co się tyczy porównania do poprzedniego Bravo, to niestety nie miałem okazji nim jeździć. Miałem natomiast przez 4 lata przyjemność jeździć Stilo i mimo, iż nadal uważam, że to jest bardzo przyzwoity samochód, to NB jest dużym krokiem na przód. To, co uderza najbardziej, to sztormowe wręcz przechyły w Stilo. W porównaniu z nim NB jest zestrojony odczuwalnie sztywniej, nie trac przy tym nic z komfortu podróżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiem, czytałem ale może sie zdarzyć, że to kogoś z nas (raczej na

> razie Was) dotknęło.....

> Pozdrav

Jestem przekonany, ze FAP zorganizowal odpowiednia akcje i poinformowano nabywcow wadliwych egzemplarzy. Nikt na forum nie "chwalil" sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie masz subiektywne odczucie co do wyciszenia?

kolego Luteczek zwróć uwagę na mój wcześniejszy post w temacie kultury pracy silnika. Mogę tu jeszcze dodać, że miałem się okazję przejechać NB 1.4 16V i moje wrażenia były takie jakby ten samochód w ogóle nie miał wyciszenia komory silnika i później po przesiadce do 1.9 MJ120 stwierdziłem, że ten silnik jest lepiej wyciszony i przyjemniejszy dla ucha ( w czasie jazdy). Mój kolega, który posiada Stilo 1.8 po przejażdżce moim NB stwierdził, że jest cichszy od jego Stilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego Luteczek zwróć uwagę na mój wcześniejszy post w temacie

> kultury pracy silnika. Mogę tu jeszcze dodać, że miałem się

> okazję przejechać NB 1.4 16V i moje wrażenia były takie jakby

> ten samochód w ogóle nie miał wyciszenia komory silnika i

> później po przesiadce do 1.9 MJ120 stwierdziłem, że ten silnik

> jest lepiej wyciszony i przyjemniejszy dla ucha ( w czasie

> jazdy). Mój kolega, który posiada Stilo 1.8 po przejażdżce moim

> NB stwierdził, że jest cichszy od jego Stilo

Wynikałoby z tego, że w wersji 1.9/120 zastosowali dodatkowe wygłuszenia co daje subiektywne odczucie cichszej pracy (a może i obiektywnie)....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego Luteczek zwróć uwagę na mój wcześniejszy post w temacie

> kultury pracy silnika. Mogę tu jeszcze dodać, że miałem się

> okazję przejechać NB 1.4 16V i moje wrażenia były takie jakby

> ten samochód w ogóle nie miał wyciszenia komory silnika i

> później po przesiadce do 1.9 MJ120 stwierdziłem, że ten silnik

> jest lepiej wyciszony i przyjemniejszy dla ucha ( w czasie

> jazdy). Mój kolega, który posiada Stilo 1.8 po przejażdżce moim

> NB stwierdził, że jest cichszy od jego Stilo

albo cos pomotales, albo chcesz powiedziec ze 1.9 diesel jest cichszy od 1.4 90KM, albo ja nie rozumiem co piszesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo cos pomotales, albo chcesz powiedziec ze 1.9 diesel jest cichszy

> od 1.4 90KM, albo ja nie rozumiem co piszesz

Nie pogmatwałem. Pewnie w decybelach głośniejszy był by 1.9 ale moje odczucie subiektywne było takie, że 1.9 jest bardziej wytłumiony. Dodam jeszcze, że te NB 1.4 do była fresz, a 1.9 emotion co mogło mieć wpływ na hałas emitowany przez te silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten samochodzik widziałeś?

To jednak 50.ooo to dość drogo zwłaszcza, że jest masa ofert takich do 45.ooo i wcale niekoniecznie sprowadzanych czy bitych...

A na tą stronę ciągle zaglądam... mieleli jakiś czas temu kilka ciekawych ofert... ale poszły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale żal, dokładnie taki jak mój ... i tylko za 50 tys...

Dokładnie.. jednemu dużo innemu mało...

Moją Bravę kupowałem za 42.ooo a teraz jest warta tyle co kilka skrzynek piwa... może 5.ooo..... znam ten ból confused.gif

A pamiętam jeszcze do dzisiaj jak podpisałem umowę to upiłem się z tego, że wydałem tyle kasy... 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.. jednemu dużo innemu mało...

> Moją Bravę kupowałem za 42.ooo a teraz jest warta tyle co kilka

> skrzynek piwa... może 5.ooo..... znam ten ból

> A pamiętam jeszcze do dzisiaj jak podpisałem umowę to upiłem się z

> tego, że wydałem tyle kasy...

ja żadnej duzej kasy nie wydałem ... tylko co miesiąc bandziory z leasingu mi FV przysyłają ... 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.. jednemu dużo innemu mało...

> Moją Bravę kupowałem za 42.ooo a teraz jest warta tyle co kilka

> skrzynek piwa... może 5.ooo..... znam ten ból

> A pamiętam jeszcze do dzisiaj jak podpisałem umowę to upiłem się z

> tego, że wydałem tyle kasy...

strata 37 000 przez 10 lat to wcale nie jest dużo. To ledwie 3700 rocznie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swój kupiłem w październiku 08 nówka 1.9MJ120 wersja

> active+radio+klima manual+(dopłata do podłokietnika 200 zł ) za

> 44.700 . Rocznik 2007

Na takie oferty liczę... niestety oferta w salonach z 0 przebiegiem się skończyła... ale po wakacjach.. kto wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na takie oferty liczę... niestety oferta w salonach z 0 przebiegiem

> się skończyła... ale po wakacjach.. kto wie....

Jak ja kupowałem swojego to część znajomych odradzała mi kupować teraz, że po nowym roku będą jeszcze tańsze. Ale ja choć nie byłem tak naprawdę przygotowany na taki wydatek (w planach miałem używane Stilo do 30.000) to sobie pomyślałem,że taką okazję to grzech przepuścić i jak na razie to widzę, że dobrze zrobiłem bo NB jakoś od października nie tanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przypadku zakupu "na firmę" gwarancja była udzielana na dwa lata

> czyli nie ma pewności w przypadku samochodu dwuletniego

podobnie jesli pierwszy wlasciciel wyszarpal duzy rabat... wtedy nie dostawal promocyjnego trzeciego roku gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobnie jesli pierwszy wlasciciel wyszarpal duzy rabat... wtedy nie

> dostawal promocyjnego trzeciego roku gwarancji

Na swoją Bravę miałem gwarancję na 2 lata. Postanowiłem dokupić gwarancję na 3 rok (w 2001) roku i ani razu z niej nie skorzystałem.. choć kosztowało to 1350pln.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: co ile instrukcja zaleca w tym modelu dokonywać przeglądy?

jesli chodzi o km to co 30kkm, jesli nie zrobisz 30kkm w ciagu roku to przeglad pierwszy po 2latach od kupna..

jazda miejska z przebiegiem 10kkm to wymiana oleju po roku

btw- zreszta masz instrukcje, poczytaj sobie zlosnik.gif

http://instrukcje.fiatprofessional.pl/files/FIAT_BRAVO_-_60389174_-_06-20081.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję bardzo.

> Trochę to zawiłe :-)

> No dobrze... a jeśli przejedzie się 20.ooo rocznie z tym, że 2/3 w

> mieście a reszta na trasach?

> Pozdrawiam

proste jak konstrukcja cepa...

przeglad w ASO co 30kkm lub co 2lata -zalezy co szybciej nastapi

wymiana oleju jesli glownie po miescie to co rok, a najrzadziej co 2lata, a jesli nie glownie po miescie to co max 30kkm

ale i tak wiekszosc z nas wymienia co rok, lub co 15kkm... chyba nie ma wielu takich co jezdzi na jednym oleju do 30kkm wink.gif

poza tym 'sie mowi' ze pierwszy olej warto wymienic wczesniej ... bo to bedzie ten z docierania, wiec sie bardziej zasyfi w pierwszym okresie uzytkowania

EDIT: mowiac olej mam na mysli komplet z filtrami wszelakimi... bo je tez warto wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że to także dotyczy 1,9 Multijet 120KM....

z grubsza tak. ale musisz potwierdzic te 2lata i 30kkm w instrukcji, bo moze byc 35kkm wink.gif

a nie chce mi sie sprawdzac... zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego FIATA Bravo kupiłem w listopadzie 2008 nówka 1.9MJ 120 wersja active+radio Mp3+klima manual za 43.500, rocznik 2007. Wcześniej też miałem Bravę Steel 1.2 16V i muszę przyznać, ze są to zupełnie różne samochody. Trudno mi teraz porównać te auta, ponieważ między nimi miałem Pandę 1.3MJ i Grande Punto 1.4. Wrażenia z użytkowania Bravo są jak najbardziej pozytywne pod każdym względem. Nie planowałem zakupu nowego auta, jednak trafiła się okazja i nie żałuję tego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swojego FIATA Bravo kupiłem w listopadzie 2008 nówka 1.9MJ 120

> wersja active+radio Mp3+klima manual za 43.500, rocznik 2007.

Nie planowałem zakupu nowego auta, jednak

> trafiła się okazja i nie żałuję tego zakupu.

Widzę, że myślimy tak samo i kupiliśmy swoje NB w podobnych warunkach i z tym samym wyposażeniem jednakże cena sugeruje, że Twoje jest białe. Tez mi taki proponowali ale wybrałem grafitowy metalik. Niedawno zobaczyłem białe NB i muszę przyznać, że w tym kolorze też nieźle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.