Skocz do zawartości

Spawanie chłodnicy


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Panowie, pękła chłodnica. Idealnie w miejscu gdzie łączy się z częścią metalową część plastikowa. Czy da się to pospawać? Czy jest w ogóle sens się za to brać? Żeby ją pospawać trzeba, albo odgiąć te metalowe skrzydełka, pospawać ten "kąt", oszlifować i przygiąć z powrotem, ale co ze szczelnością? Druga opcja, to nalać spoiny tak jak jest, bez odginania skrzydełek, aż na blaszaną część chłodnicy... Tylko, czy jest to wykonalne i czy to spoiwo się przylepi do chłodnicy...

Pęknięcie długie na ok 20cm. Jest sens i szansa to naprawić czy odpuścić sobie? Dodam, że poxilina i inne ośmiorniczki nawet dojechać do domu nie pozwoliły...

2e4d8187954d2f22.jpg

1941ce82270a45bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowa niestety odpada... Chyba skończy się na jakiejś używce. Jutro

> jeszcze pojeżdżę po zakładach spawających plastiki, może akurat

> ktoś coś poradzi.

a dlaczego nowa odpada??

ja polecam te podroby, są tanie a w miare dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fachowca, powiedział, że spróbuje, jeśli się uda szczelnie pospawać to 80pln, jeśli nie to odda mi ją nie biorąc kasy. Niby układ sprawiedliwy. Rozłożył chłodnicę, pospawał z obu stron, złożył z powrotem. Na razie wysycha silikon nałożony na uszczelkę, mam nadzieję, że będzie ok. Jutro z rana teścik w trasie zlosnik.gif Nowa to cena ok 400-500zł wzwyż. Używka najtaniej 180 w górę, tylko weź i traf niezamuloną albo niecieknącą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.