Skocz do zawartości

[F] gdzie najlepiej umiescic czujnik temp. wew. auta


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

> >Ja u siebie zamontowałem pod fotelem kierowcy z tyłu pod szyną tak,

> że wskazuje temp przy nogach pasażera z tyłu, Pomocne to jest w

> zimie gdy właczy sie ogrzewanie i widać kiedy w tym miejscu robi

> sie cieplej

ale jak wlączysz w zimie nadmuch na nogi pasazera to wowczas już czujnik zaczyna pokazywac glupoty zawyzajac wskazania... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zastanawiam sie gdzie go najlepiej zalozyc

Nie Ty jeden.... wink.gif Powiem tak: nie ma dobrego miejsca smile.gif Jak dasz za wysoko - będzie zawyżał, pod dachem jest zawsze najcieplej. Dasz za nisko - będzie zaniżał. Pomysłu montażu pod fotelem nie skomentuję wink.gif

Swój dałem w pobliżu wajchy od biegów (nie miałem innego wyjścia, czujnik jest zamontowany wewnatrz wskaźnika zlosnik.gif ) i jest tak: zima na dworze, rano wsiadam do auta, temperatura na zewnątrz i wewnątrz taka sama: np. -5*. Jadę, jadę, ogrzewanie właczone, w twarz już gorąco że aż oczy pieką a na wskaźniku 0* smile.gif Nadmuch włączony, teoretycznie cyrkulacja i mieszanie powietrza wewnątrz powinno być a tu qpa. Po pół godzinie jazdy termometr zaczyna pokazywać rozsądne temperatury smile.gif Pomaga machanie rękami - poprawia cyrkulację hehe.gif

Myslę, że idealnym miejscem byłoby umieścić go między oparciami przednich foteli, dokładnie w środku między podłogą a dachem wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysłu montażu pod fotelem nie

> skomentuję

Hmm a co w nim takiego zlego? bo akurat to miejsce wpadlo mi do glowy jako 1 blush.gif

> Myslę, że idealnym miejscem byłoby umieścić go między oparciami

> przednich foteli, dokładnie w środku między podłogą a dachem

> Pozdroofka

2 czujniki i interpolacja wynikow grinser006.gif tak naprawde to nawiew w Fce dziala na przod wiec pasazerowie juz tak cieplo nie beda mieli... osobiscie zauwazylem ze zaraz po wylaczeniu nagrzewania nie jest juz tak fajnie cieplo i szybko robi sie zimno (oczywiscie w zime)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w saabie miałem w desce rozdzielczej mniejwięcej na połowie wysokości auta wewnątrz. Czujnik fabryczny umieszczony w tubce i z wentylatorkiem który wciągał powietrze z kabiny i przedmuchiwał go poprzez czujnik. Konstrukcja prosta i naprawdę skuteczna. Sprawdzane termometrem laboratoryjnym i wskazania na wyświetlaczu w aucie i te na termometrze różniły się nie więcej niż + / - 2 oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik fabryczny umieszczony w tubce i z wentylatorkiem który wciągał powietrze z kabiny i przedmuchiwał

> go poprzez czujnik.

I to jest rozwiązanie (przy okazji podsunąłeś mi dwa pomysły zlosnik.gif ).

> Sprawdzane termometrem laboratoryjnym i wskazania na

> wyświetlaczu w aucie i te na termometrze różniły się nie więcej

> niż + / - 2 oC.

Kiepsko, zadawalające by było 0,00002* grinser006.gifzlosnik.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz ile czasu potrzebuje ciepłe powietrze aby dotrzeć pod fotel?

Tym samym podobna sytuacja jest z nogami pasazerow itp itd

Parafrazujac siedzac w bliskiej odleglosci od kaloryfera odczuwasz cieplo co nie jest wyznacznikiem tego ze w calym pomieszczeniu jest cieplo cool.gif

Hmm zaczalem sie nad tym zastanawiac... ja bym montowal gdzies w okolicach tylnej kanapy jak sie konczy tunel srodkowy - srodek samochodu na "srodkowej" wysokosci hehe.gif

czolem

Oberon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm zaczalem sie nad tym zastanawiac... ja bym montowal gdzies w

> okolicach tylnej kanapy jak sie konczy tunel srodkowy - srodek

> samochodu na "srodkowej" wysokosci

No właśnie o tym pisałem wyzej smile.gif :

> Myslę, że idealnym miejscem byłoby umieścić go między oparciami przednich foteli, dokładnie w środku między podłogą a dachem

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.