Skocz do zawartości

Docieranie po małym remoncie....


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie dotyczy kwestii docierania silnika po małym remoncie (wymiana zaworów, rozrządu, uszczelniaczy, planowanie głowicy). Jak należy jeździć i przez jak długi okres? Wskazana jazda „emeryt-style” czy normalna eksploatacja? Do jakich obrotów? Osobiście wydaje mi się że zamulanie jest gorsze niż dynamiczna jazda….Na coś szczególnego zwracać uwagę? Jednostka to 1,9 TD. Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory to się dociera przed montarzem. W trakcie jazdy ich nie dotrzesz. ,,Docierać'' to można conajwyżej tuleje do tłoków i pierścieni po przeszlifowaniu na wymiar naprawczy.W nowoczesnych autach praktycznie nie ma czegoś takiego jak docieranie, ponieważ wyjeżdzają z fabryki z wystarczająco dokładnie dopasowanymi elementami. Ponadto inne technologie i materiały niż kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawory to się dociera przed montarzem. W trakcie jazdy ich nie

> dotrzesz. ,,Docierać'' to można conajwyżej tuleje do tłoków i

> pierścieni po przeszlifowaniu na wymiar naprawczy.W nowoczesnych

> autach praktycznie nie ma czegoś takiego jak docieranie,

> ponieważ wyjeżdzają z fabryki z wystarczająco dokładnie

> dopasowanymi elementami. Ponadto inne technologie i materiały

> niż kiedyś...

Niby tak... Ale ja bym nie ryzykował zarzynania samochodu prosto z fabryki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak... Ale ja bym nie ryzykował zarzynania samochodu prosto z

> fabryki...

wcale się nie dziwię, bo kolega brednie wypisuje

jakość obróbki i rodzaj materiału nie ma nic wspólnego z docieraniem

Pierwsza wymiana oleju w samochodach i w motocyklach jest bardzo szybko bo elementy się docierają. Kolega ostatnio kupił motocykl Hondy, pierwsza wymiana oleju po 1000km( 1 tys km) więc docieranie jest dośc istotnym etapem w życiu silnika skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawory to się dociera przed montarzem. W trakcie jazdy ich nie

> dotrzesz. ,,Docierać'' to można conajwyżej tuleje do tłoków i

> pierścieni po przeszlifowaniu na wymiar naprawczy.W nowoczesnych

> autach praktycznie nie ma czegoś takiego jak docieranie,

> ponieważ wyjeżdzają z fabryki z wystarczająco dokładnie

> dopasowanymi elementami. Ponadto inne technologie i materiały

> niż kiedyś...

Ale jednak w instrukcjach obsługi są zalecenia, aby nie katować silnika przez pierwsze 1500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jednak w instrukcjach obsługi są zalecenia, aby nie katować

> silnika przez pierwsze 1500km.

Spoko Panowie tylko to nie jest samochód z fabryki ani salonu tylko po wymianie pewnych części......dotarł się jakieś hmmm 10 lat temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wcale się nie dziwię, bo kolega brednie wypisuje

> jakość obróbki i rodzaj materiału nie ma nic wspólnego z docieraniem

W takim razie co ma na celu docieranie, skoro jakość obróbki nie ma nic wspólnego... icon_eek.gif. Słyszałeś kiedyś o bimetalicznych tłokach, pierścieniach, azotowaniu tulei? Wiesz ile wynoszą luzy robocze pomiedzy tłokami a tylejami we wspólczesnych autach, a ile wynosiły jeszcze 15 lat temu? Ile parametrów opisuje kształt tłoka dziś, a ile kiedyś? Słyszałeś takie określenia jak baryłkowatość, owalizacja, cieniowanie?

Jak nie, to się nie wymandrzaj tylko podaj konkretne przykłady samochodów w których instrukcjach obsługi jest napisane aby docierać i zmieniać olej po 1500 km 20.GIF

> Pierwsza wymiana oleju w samochodach i w motocyklach jest bardzo

> szybko bo elementy się docierają. Kolega ostatnio kupił motocykl

> Hondy, pierwsza wymiana oleju po 1000km( 1 tys km) więc

> docieranie jest dośc istotnym etapem w życiu silnika

Ale to jest motocykl a nie samochód...Mój wujaszek jest profesorem na wydziale machanicznym i powiedział mi kilka lat temu, że już conajmniej od 10 lat nie ma samochodów które wymagały by docierania. Nawet jeśli jakieś silniki tego wymagają to robione to jest jeszcze w fabryce na linii montarzowej, na zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.