Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Renault Laguna - blacha ocynk czy nie??

Featured Replies

Napisano

Witam,

czy Renault Laguna I posiada ocynkowaną blachę, rozważam zakup takiego autka w nadwoziu kombi... hmm.gif

pzdr

qbadm

Napisano

> Witam,

> czy Renault Laguna I posiada ocynkowaną blachę, rozważam zakup

> takiego autka w nadwoziu kombi...

> pzdr

> qbadm

ocynk. ale są i tak miejsca które ruda atakuje, ale z drugiej strony autko ma 12 lat już ponad.

Napisano

Ja widząc niektóre laguny wcale bym nie upierał się przy tym ocynku, bo nawet jeśli jest to co z tego - pod spód w tym aucie i tak przed kupnem warto zajrzeć. Inne wrażliwe miejsce to tylne nadkola i ich łączenie z progiem

Napisano

> Ja widząc niektóre laguny wcale bym nie upierał się przy tym ocynku,

> bo nawet jeśli jest to co z tego - pod spód w tym aucie i tak

> przed kupnem warto zajrzeć. Inne wrażliwe miejsce to tylne

> nadkola i ich łączenie z progiem

Nadkola ogólnie są słabym punktem i to nie tylko lagun zresztą. Ale ogólnie jeśli autko nie ma bogatej historii to o inne rzeczy martwiłbym się znacznie bardziej niż o stan blach.

Napisano

> Witam,

> czy Renault Laguna I posiada ocynkowaną blachę, rozważam zakup

> takiego autka w nadwoziu kombi...

> pzdr

> qbadm

Nasza Lalunia ma 13 lat

jesteśmy (w sumie to zona) 4 włascicielem - poprzednich 3 to niemcy (24 rok, 66 rok i 78 rok) na liczniku miała w momencie zakupu 100000 km z kawałkiem 893goodvibes.gifwink.gifgrinser006.gif

I prócz otarć i obić parkingowych oraz paru wgniecień po gradzie (ale to za naszej kadencji) żadnych problemów, zero rdzy nawet w miejscach dla Lagun newralgicznych (nadkola przy tylnich drzwiach)

Na masce nam zimą wyladowal kamor i odprysł lakier - blacha wygląda na ocynk

Silnik 2 litry z automatem

Pali w moim wydaniu po mieście około 10 l żona 11 l

trasa ja 6,5 - 7,5 żona około 8

Napisano

> Nasza Lalunia ma 13 lat

> jesteśmy (w sumie to zona) 4 włascicielem - poprzednich 3 to niemcy

> (24 rok, 66 rok i 78 rok) na liczniku miała w momencie zakupu

> 100000 km z kawałkiem

> I prócz otarć i obić parkingowych oraz paru wgniecień po gradzie (ale

> to za naszej kadencji) żadnych problemów, zero rdzy nawet w

> miejscach dla Lagun newralgicznych (nadkola przy tylnich

> drzwiach)

> Na masce nam zimą wyladowal kamor i odprysł lakier - blacha wygląda

> na ocynk

> Silnik 2 litry z automatem

> Pali w moim wydaniu po mieście około 10 l żona 11 l

> trasa ja 6,5 - 7,5 żona około 8

Masz taką samą laguną jak moja, rok różnicy tylko, moja co prawda pięciokrotnie większy przebieg ale zużycia to nie wiem skąd bierzesz 270751858-jezyk.gif 11litrów po mieście to chyba w nocy i zero świateł a na trasie to poniżej 10 jest sukcesem...

Napisano

> Masz taką samą laguną jak moja, rok różnicy tylko, moja co prawda

> pięciokrotnie większy przebieg ale zużycia to nie wiem skąd

> bierzesz 11litrów po mieście to chyba w nocy i zero świateł a

> na trasie to poniżej 10 jest sukcesem...

No co narobię tak mam, tylko że moja prócz automatu jest goła wink.gif

i faktycznie tak pali (jak żona jeżdzi to wiecej jak ja to mniej)

Ale ogólnie mam oszczędną nogę - Voyagerem w dieslu zszedłem w trasie poniżej 7 l ON

Napisano

> No co narobię tak mam, tylko że moja prócz automatu jest goła

> i faktycznie tak pali (jak żona jeżdzi to wiecej jak ja to mniej)

> Ale ogólnie mam oszczędną nogę - Voyagerem w dieslu zszedłem w trasie

> poniżej 7 l ON

No może to kwestia, że ja podałem ilości LPG a tego zawsze pali więcej poza tym nie wyobrażam sobie nie użycia klimatronika - jak dla mnei fajny bajer...

A nogę mam średnią ani szczególnie ciężką ani za lekką.

Pozdrawiam

chemicq

Napisano

posiadam renault25 z 1991 roku i wiekszosc elementow jest ocynkowana wiec watpie by laguna 12 letnia nie byla...jesli cos rdzewieje to znaczy ze dotykal sie tam blacharz lub poprostu piszac wprost laga byla malowana

Napisano

> posiadam renault25 z 1991 roku i wiekszosc elementow jest ocynkowana

> wiec watpie by laguna 12 letnia nie byla...jesli cos rdzewieje

> to znaczy ze dotykal sie tam blacharz lub poprostu piszac wprost

> laga byla malowana

Akurat okolice błotników są podatne na uderzenia kamyków i odpryski. Ale blacha jest ok

Napisano
  • Autor

Koledzy a jaki motorek polecacie do nadwozia kombi i na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie laguny??

Napisano

> Koledzy a jaki motorek polecacie do nadwozia kombi

ja w służbowym kombi '95 rocznik miałem 1.8, 8V. Jeździłem nim jak już była wstawiona gazownia(dobra sekwencja). Silnik palił od strzału, nawet zimą nie było problemu, na trasie zawalidrogą też nie była. 110, 120 km/h przelotowej można było trzymać elegancko. Jak przycisnąć to i do 160 wg licznika pokładowego wyciągnęła. Ja się z nią rozstałem przy przebiegu 270 kkm i podobno był to oryginalny przebieg. Po jakiś 80 kkm polecam z całą stanowczością ten silnik jako kompromis miedzy osiągami i kosztami utrzymania

Napisano

> ja w służbowym kombi '95 rocznik miałem 1.8, 8V. Jeździłem nim jak

> już była wstawiona gazownia(dobra sekwencja). Silnik palił od

> strzału, nawet zimą nie było problemu, na trasie zawalidrogą też

> nie była. 110, 120 km/h przelotowej można było trzymać

> elegancko. Jak przycisnąć to i do 160 wg licznika pokładowego

> wyciągnęła. Ja się z nią rozstałem przy przebiegu 270 kkm i

> podobno był to oryginalny przebieg. Po jakiś 80 kkm polecam z

> całą stanowczością ten silnik jako kompromis miedzy osiągami i

> kosztami utrzymania

Z całym szacunkiem oczywiście jechać się da ale różnica w zużyciu... Ja jednak poleciłbym "dwójkę" - więcej mocy. F3R bardzo trwałą, "szesnastka" mocniejsza i też dość trwała. fałka to dla koneserów - pali znacznie więęcej... z diesli albo prosty jak cep i tolerujący każde paliwo włącznie z OO ale już maksym alnie słabowity 2,2 albo coś nowszego dCi, ale te z kolei wrażliwe na paliwo.

pozdrawiam

chemicq

Napisano

> Z całym szacunkiem oczywiście jechać się da ale różnica w zużyciu...

> Ja jednak poleciłbym "dwójkę" - więcej mocy. F3R bardzo trwałą,

> "szesnastka" mocniejsza i też dość trwała. fałka to dla

> koneserów - pali znacznie więęcej... z diesli albo prosty jak

> cep i tolerujący każde paliwo włącznie z OO ale już maksym alnie

> słabowity 2,2 albo coś nowszego dCi, ale te z kolei wrażliwe na

> paliwo.

> pozdrawiam

> chemicq

2.2 D ja bym nie brał pod uwagę specjalnie, to już stary silnik i prawdopodobnie ma spory przebieg a w kombi był zapewne wołem roboczym i realny a nie licznikowy przebieg może mieć w graniach 350-500 tys. km. Sensowniejsze byłoby 1.9 dTi - tak samo odporne na kiepską ropę jak VAGowskie TDI bez PD, oszczędne, szybkie, tyle że głośne. Jeszcze fajniejszy byłby 1.9 dCi - 107 KM to już jest coś, silnik bardzo cichy i dynamiczny tyle tylko że tu już warto pamiętać o większej kulturze obsługi - dobre paliwo, regularna wymiana filtra paliwa.

W samochodzie tej wielkości natomiast benzynowa 1.6 będzie za słaba, pozostaje wybór pomiędzy 1.8 a 2.0 - szczególnie ten ostatni 140 KM byłby fajny, ale o spalaniu koledzy napisali wyżej.

Natomiast jeszcze słowo w kwestii ocynku - ciężko wyrokować jak z tym było naprawdę, faktem jest jednak że laguna w tej kwestii podobnie jak megane I ph I do czołówki nie należy, ale wszystko przecież zależy od konkretnego egzemplarza.

Napisano

polecam silnik 2.0 8v

nie do zajezdzenia...mialem taki w sceniku

Napisano

> Witam,

> czy Renault Laguna I posiada ocynkowaną blachę, rozważam zakup

> takiego autka w nadwoziu kombi...

> pzdr

> qbadm

ktory rok chcesz kupic tego auta

Napisano
  • Autor

> ktory rok chcesz kupic tego auta

96-97

Napisano

> 96-97

czyli L Mk1Ph1. Ale już w ocynku. Wiem bo mam choć parę miejsc i tak do poprawek. Ideał nie jest ale jak na 12 lat nie jest źle.

Napisano

> 96-97

w tym roczniku masz do wyboru dwa starodawne diesle i dwa silniki 8 zaworowe + 1 x 16v z volvo.

Najlepiej wypada 2.0 8v 115koni trwaly, dynamiczny, oszczedny i prosty w naprawach.

Diesle sa drogie w naprawach ( uslugi ) i czesciach. Stary 2.2 D nie jest dynamiczny i pali w miesie pod 8 litrow ropy, zreszta tyle samo co 2.2dt.

2.0 8v pali podobnie jak 1.8 8v a jest mocniejszy, naprawy i czesci takie same.

Laguna ma newraliczne punkty jak nadkola korodujace, czy psujace sie skrzynie biegów.

Zawieszenie wbrew opini aut francuski jest trwale, belka tylna posiada tylko tuleje bez lozysk, srednio trzeba to zrobic po ok. 200tys km lub po 10 latach a wiec zalapiesz sie na naprawe wink.gif Zawsze mozna nie robic i jak sie nie znasz nie odczujesz, ze cos jest nie tak, chyba ze juz mocno sa uszkodzone.

Napisano

> w tym roczniku masz do wyboru dwa starodawne diesle i dwa silniki 8

> zaworowe + 1 x 16v z volvo.

> Najlepiej wypada 2.0 8v 115koni trwaly, dynamiczny, oszczedny i

> prosty w naprawach.

> Diesle sa drogie w naprawach ( uslugi ) i czesciach. Stary 2.2 D nie

> jest dynamiczny i pali w miesie pod 8 litrow ropy, zreszta tyle

> samo co 2.2dt.

> 2.0 8v pali podobnie jak 1.8 8v a jest mocniejszy, naprawy i czesci

> takie same.

> Laguna ma newraliczne punkty jak nadkola korodujace, czy psujace sie

> skrzynie biegów.

> Zawieszenie wbrew opini aut francuski jest trwale, belka tylna

> posiada tylko tuleje bez lozysk, srednio trzeba to zrobic po ok.

> 200tys km lub po 10 latach a wiec zalapiesz sie na naprawe

> Zawsze mozna nie robic i jak sie nie znasz nie odczujesz, ze cos

> jest nie tak, chyba ze juz mocno sa uszkodzone.

roszkę silników jest więcej, chyba v6 nie liczyłeś??

Napisano

> roszkę silników jest więcej, chyba v6 nie liczyłeś??

jest v6 , ale chyba nie bedzie brany pod uwage , taki motor dla konesera raczej

Napisano

> jest v6 , ale chyba nie bedzie brany pod uwage , taki motor dla

> konesera raczej

"fałka", automat, wersja baccara, szampański metallic... kwintesencja komfortu po francusku... 270751858-jezyk.gif reszta to na swój sposób półśrodki, ale realia są takie a nie inne...

Napisano

w jakim okresie produkowano Renault Laguna I phase II ?

Napisano

> w jakim okresie produkowano Renault Laguna I phase II ?

ZTCP początek 1998 - 2001

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.