Skocz do zawartości

Kontrolka poziomu płynu spryskiwacza


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś była dyskusja i schematy jak zrobić, żeby kontrolka płynu spryskiwacza nie migała na wybojach. Próbowałem znaleźć, ale niestety nie znalazłem. Jeśli macie jakiś schemacik elektroniki, który zapala kontrolkę dopiero wtedy kiedy sygnał jest dłuższy niż np 2sek to poprosiłbym

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o to człowiekowi chodzi. Chyba lelek kiedyś w tym temacie

> produkował się.

przeca podałem link do manuala lelka...

opisał tam zarówno podłączenie kontrolki, jak i układ opóźniający

2 strona manuala, zdaje się, że nie zerknąłeś nawet...

o co zatem chodzi?

chcesz link z szukajki z ta samą treścią?

proszę: szukajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, chyba mi tam brakuje opisu części, a dokładnie to tranzystorów jakie były użyte to tego wynalazku. Nie jestem zbyt biegły w elektronice i nie chciałbym na chybił trafił celować wink.gif

Jak ktoś z Was ma opis jakie części były do tego użyte, to byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brakuje opisu części, a dokładnie to tranzystorów

Tranzystory są trzy. Licząc od lewej strony schematu pierwsze dwa są dowolne npn małej mocy, m.cz. (pod ręką miałem BD107) , ostatni sterujacy żarówką musi wytrzymać prąd tej żarówki (dla żarówki 1,2W ten prąd to 1A) a więc musi być średniej mocy (miałem BD139).

Można użyć tylko dwóch tranzystorów: pierwszy bez zmian, dwa ostatnie pracują w układzie Darlingtona, można je zastapić jednym sredniej mocy ale o dużym współczynniku wzmocnienia.

Jeżeli zamiast żarówki będzie LED, można zamiast tego Darlingtona zastosować jeden tranzystor i to małej mocy.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co nie zmienia faktu ...

Ja wiem, Ty przecież też wiesz, ja wiem, że Ty wiesz. Ale jest wiele osób, dla których prawo Ohma to wiedza tajemna. Oni przyjmą wszystko co napisze guru tego kącika (a chcesz czy nie na takiego wyrosłeś) za oczywistą oczywistość. A błędy popełniają wszyscy. Tylko niektórych nie stać na przyznanie się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest wiele osób, dla których prawo Ohma to wiedza tajemna. Oni przyjmą

> wszystko

No dokładnie. Sam ostatnio poprawiałem kogoś, bo napisał, że płyn pod normalnym ciśnieniem wrze w 100* a przecież w 103* grinser006.gif Precyzja przede wszystkim old.gif

Ale dziś miałem tylko 5 minut na rozpisanie się o tranzystorach i w wątku o ankiecie i jakoś tak w pospiechu przecinki się przestawiły smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.