Skocz do zawartości

Problem z olejem :(


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Panowie mam pewien problem , mianowicie zaobserwowałem że silnik połyka olej frown.gif , obserwacia trwała 4 miesiące i przejechane 4000 tys, w tym czasie , dzisiaj patrze na bagnet a tu od tamtego mamętu czyli tych czterech miesięcy ubyło mi 1,5 cm oleju , co wy na to ? mi się wydaje że to dużo ale nie wiem frown.gif proszę o rade w temacje dzięki wielkie i pozdrawiam ( acha te 4 tys to połowa trasa , a druga połowa miasto )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kopci przypadkiem? Sprawdziłeś płyn chłodniczy? Nie ma żadnych wycieków? Jaki przebieg? Przeganiasz go czasem po czerwonym polu? Mój np na 6000km wziął prawie połowę podziałki mimo, że nigdy nie brał aż w takich ilościach, ale to było najszybsze i chyba najcięższe jego 6000km devil.gifuzbroj_zlo.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kopci przypadkiem? Sprawdziłeś płyn chłodniczy? Nie ma żadnych

> wycieków? Jaki przebieg? Przeganiasz go czasem po czerwonym

> polu? Mój np na 6000km wziął prawie połowę podziałki mimo, że

> nigdy nie brał aż w takich ilościach, ale to było najszybsze i

> chyba najcięższe jego 6000km

nie kopci , płyn ok , wycieki to raczej nie widziałem na oko smile.gif , troszke go w tych 4 tyś. przegoniłem smile.gif ale bez przesady pare razy po 140km na blacie , a średnia w trasie to 100km na blacie smile.gif , jakieś inne okoliczności ? olej będę wymieniał po zimie , to chyba będę zmuszony zrobic dolewkę frown.gif , proszę o inne porady jeśli takowe są smile.gif dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ile oznacza 1.5 cm ?? 1l, 2l. U mnie silnik przy średnim "butowaniu" praktycznie nie bierze oleju. Może 200ml na 10kkm. Ale ostatnio zauważyłem, że łyknął sobie 100ml, może ciut więcej (1-2 mm opadł poziom z maks) na odcinku 15km. Mam wrażenie, że dopóki nie znika więcej jak 200- 300ml/1000km wszystko jest OK.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Ile oznacza 1.5 cm ?? 1l, 2l. U mnie silnik przy średnim "butowaniu"

> praktycznie nie bierze oleju. Może 200ml na 10kkm. Ale ostatnio

> zauważyłem, że łyknął sobie 100ml, może ciut więcej (1-2 mm

> opadł poziom z maks) na odcinku 15km. Mam wrażenie, że dopóki

> nie znika więcej jak 200- 300ml/1000km wszystko jest OK.

> Pozdrawiam.

A jaka jest norma dla HGT hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki smile.gif , problem sie rozwiązał na 99% bo jutro musze sprawdzic jaki jest stan oleju po dolewce 300 ml smile.gif pozdrawiam , to co wcześniej pisałem te 1.5 cm to sprawdzałem jak silnik był jeszcze ciepły smile.gif ( czasami tak ludzie mają jak ja smile.gif ) , ale zobaczymy jutro jaki będzie wskaznik oleju , oczywiście na zimnym silniku rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panocki , problem sie rozwiązał na 99% bo jutro musze sprawdzic jaki

> jest stan oleju po dolewce 300 ml pozdrawiam , to co wcześniej

> pisałem te 1.5 cm to sprawdzałem jak silnik był jeszcze ciepły

> ( czasami tak ludzie mają jak ja ) , ale zobaczymy jutro jaki

> będzie wskaznik oleju , oczywiście na zimnym silniku

stan oleju na ciepłym i zimnym silniku po odstaniu paru minut powinien być identyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stan oleju na ciepłym i zimnym silniku po odstaniu paru minut

> powinien być identyczny

Wydaje mi sie że nie do końca smile.gif ponieważ jak jest ciepły silnik to jeszcze olej się nie skupił w jedną całośc smile.gif ale może się mylę , zobaczymy dzisiaj czy ta sprawa się potwierdzi mam nadzieję że tak smile.gif pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stan oleju na ciepłym i zimnym silniku po odstaniu paru minut

> powinien być identyczny

Niestety nie. Ciepły po odstaniu 20-30 minut a zimny po nocy to dwa różne stany. Oczywiście po nocy stan na bagnecie bedzie znacząco niższy (u mnie o 1 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie. Ciepły po odstaniu 20-30 minut a zimny po nocy to dwa

> różne stany. Oczywiście po nocy stan na bagnecie bedzie znacząco

> niższy (u mnie o 1 mm)

no i właśnie u mnie tak było że sprawdzałem poziiom olej na jeszcze ciepłym silniku i tak był wskaznik na bagnecie , po całym postoju 24 godz. troszke było mniej niż 4 tys kilometrów temu smile.gif zrobiłem dolewkę około 200 ml. i jest ok pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie , moja głupota i panika frown.gif dzięki wszystkim , olej już nowy zakupiony smile.gif po zimie wymiana smile.gif , Panowie powiedzcie mi czy mam jakąs uszczelke lub podkładkę pod śrubą ? chodzi o śrubę którą się spuszcza olej z silnika smile.gif bo nie pamiętam , jeśli takowa występuje prosze o numer lub jakiś namiar na sprawę smile.gif bo sobie od razu zakupie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z tą śrubą ( chodzi o śrubę która jest na spodzie miski olejowej ) jest tam jakaś podkładka , uszczelka czy coś w tym stylu czy sama śruba smile.gif , jeśli jest jakieś ustrojstwo bardzo proszę o namiary na to smile.gif pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym się tym nie martwił, fiat tak już ma, mój przez 10 tyś połknął 2 litry oleju, druga sprawa że cieknie mi delikatnie od strony skrzyni, więc przyjmuję że 1,5 litra przepalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sie nie zdziw ze prawie calosc moze sie wychlapala przez uszczelniacz

> .

uszczelniacze od strony rozrządu wiymienione na nowe smile.gif więc nie powinno i w tym rejonie nic nie widze aby ciekło smile.gif ale ostatnio zaobserwowałem iż cieknie delikatnie od strony cewki frown.gif czekam mnie wymiana smile.gif pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sie nie zdziw ze prawie calosc moze sie wychlapala przez uszczelniacz

> .

Może być, ale czekam aż ona zacznie jeździć punto więc sprzęgło szybciej się zużyje,więc wtedy przy wymianie sprzęgła załatwi się uszczelniacz, od samego początku leję Lotosa więc koszt nie tak duże.

A punciak już wcześniej palił olej więc przyjmuję 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uszczelniacze od strony rozrządu wiymienione na nowe więc nie

> powinno i w tym rejonie nic nie widze aby ciekło ale ostatnio

> zaobserwowałem iż cieknie delikatnie od strony cewki czekam

> mnie wymiana pozdro

ale tu mowa kolego o uszczelniaczu od strony skrzyni, czyli poniżej oringu cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być, ale czekam aż ona zacznie jeździć punto więc sprzęgło

> szybciej się zużyje,więc wtedy przy wymianie sprzęgła załatwi

> się uszczelniacz, od samego początku leję Lotosa więc koszt nie

> tak duże.

> A punciak już wcześniej palił olej więc przyjmuję 50/50.

pewnie masz racje. z silnika fire wiem ze najwiecej oleju ucieka jednak przez pierscienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.