Skocz do zawartości

Oryginalne radio


gaudius

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się przywitać.

Użytkownikiem Fiatów jestem od lat ale od tygodnia jestem posiadaczem STILO. I mam pytanie dotyczące radia. Na forum znalazłem wiele wątków ale w większości dotyczących zamiany radia oryginalnego na inne. Mój egzemplarz nigdy nie posiadał radia. Nie jestem wymagający co do jakości muzyki w samochodzie dlatego chcę zamontować fabryczne radio i mam pytanie.

Czy po podłączeniu coś trzeba zminiać w ustawieniach bodycompa, czy zadziała od razu?

Czy mogą wystąpić jakieś inne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku chciałem się przywitać.

Czołgiem ok.gif

> Mój egzemplarz nigdy nie posiadał radia.

No z fabryki myślę z radiem wyjechał ok.gif

> Czy po podłączeniu coś trzeba zminiać w ustawieniach bodycompa, czy zadziała od razu?

Oryginalne radio z kodem powinno być Git ok.gif

PeeS

Witamy się tutu => kliku kliku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wszystko, jesli radia nie mial (nie wiem bo nie mialem takiej sytuacji) to mozliwe ze zacznie ci mrugac licznik-ale to niech wypowie sie ktos kto dokladal radio oryginalne), samo zalozenie to pikus. Sprawdz czy masz ramke pod spodem do radia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Rozwiązanie dla następnych ciekawych potrzebujących odpowiedzi.

Pacjent Stilo 1,6 z 09-2005 bez radia w standardzie. Dawca radia anglik z 2005 roku po ciężkim wypadku. Radio Visteon z CD.

Po wyjęciu zaślepki (potrzebny kluczyk 10) ukazała się wiązka z odpowiednimi wtyczkami ISO.

Ramka niestety nie pasuje, tzn fabrycznie są przygrzane do niej trzy kątowniki które uniemożliwiają wsunięcie radia. Trzeba wyciąć te "przeszkadajaki". A żeby to zrobić trzeba wymontować ramkę z samochodu (potrzebny "torx", "gwiazdka"). Ale "żeby nie było za łatwo" w dolnej części ramki jest otwór w który wchodzi plastikowy wypust z dolnej części kokpitu, tej z pokrętłami ogrzewania. Fachowo by było najpierw zdemontować panel ogrzewania, a później wyciągać ramkę, ale IMHO ten plastikowy "dzyndzel" służy wyłącznie do utrudniania życia więc nie-fachowo wyciąłem go obcinaczkami bez demontażu konsoli.

Po podpięciu radio poprosiło o kod.... troszkę szperania po internecie i znalazł się kalkulator który wylicza kod na podstawie nr seryjnego. Zadziałało za pierwszym podejściem.

W "zmodyfikowanej" ramce montaż mechaniczny odbył się bezproblemowo.

Wcześniejsze obawy dotyczące "migającego licznika" okazały się bezpodstawne.

Po przestawieniu w menu komputera działa również powtarzanie komunikatów radia na panelu w liczniku.

Transplantacja odbyła się bez problemów pacjent czuje się dobrze.

PS. Oryginalne radia mają różne kolory panela, trzeba uważać na to przy zakupach jeżeli komuś bardzo zależy na estetyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się podłączę do tematu.

Podłączyłem nieoryginalne radio w swoim stilo i wogóle nie chce się włączyć. Dodam że oryginalne normalnie działa. Co może być przyczyna?

Rok prod. 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.