Skocz do zawartości

Coś mi się dzieje z rozrzusznikiem i problem z odpalaniem.


waho

Rekomendowane odpowiedzi

I nie jest to normalne raczej.

Po nocy chcąc odpalić auto pierwsze dwa obroty (?) jakby nie dał rady kręcić, dalej już kręci dobrze, a kręci z 6-8 razy (o czym dalej) . Jak zgaszę silnik od razu to następne kręcenie jest już normalne ale też 6-8 razy.

Aku naładowany, roczny.

Czy to jest zapowiedź czegoś konkretniejszego, a może TTTM ?

Pierwszy raz tak miałem jak wracałem z wakacji w sierpniu po postoju na stacji, ale teraz dzieje mi się tak każdego poranka gdy chcę jechać do roboty.

Druga sprawa jest taka że długo kręci przy odpalaniu na benzynie i nie ma znaczenia czy zgaszę na benzynie czy gazie. Na gazie odpala zawsze po drugim hły ( smile.gif ) rozrusznika.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie jest to normalne raczej.

> Po nocy chcąc odpalić auto pierwsze dwa obroty (?) jakby nie dał rady

> kręcić, dalej już kręci dobrze, a kręci z 6-8 razy (o czym

> dalej) . Jak zgaszę silnik od razu to następne kręcenie jest już

> normalne ale też 6-8 razy.

Ja mam ostatnio tak samo. Stawiam na rozrusznik (u mnie było tak już kiedyś - okazało się że olej kapał na rozrusznik i się zrobiła tam taka maź, że nie miał jak kręcić).

Ale to jeszcze do potwierdzenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej powiadasz hmm.gif jest to trop, tylko skąd by się wziął u mnie od strony koła zamachowego.

W sumie może u mnie to nie olej, ale płyn chłodniczy który mi cieknie przy termostacie hmm.gif

W każdym bądź razie chyba trzeba będzie udać się pod samochód i zrobić oględziny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko wskazuje na to że masz rację.

Ile będzie orientacyjnie kosztować wymiana tulei w rozruszniku?

Bo wybieram się pod koniec tygodnia do mechanika na grubsze naprawy i nie wiem czy w kosztach eksploatacji przewidzianych na ten miesiąc się zmieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko wskazuje na to że masz rację.

> Ile będzie orientacyjnie kosztować wymiana tulei w rozruszniku?

> Bo wybieram się pod koniec tygodnia do mechanika na grubsze naprawy i

> nie wiem czy w kosztach eksploatacji przewidzianych na ten

> miesiąc się zmieszczę.

Wymiana tulei to nie problem, problem to zdjąć tego skrczybyka.Ato na bank tuleje na marginesie i tak są twarde w naszch ppppadakach biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] problem to zdjąć tego skrczybyka.

Co masz na myśli ?

Byłem dzisiaj w warsztacie żeby się umówić i facet mi powiedział że we fiatach w rozruszniku uzwojenie wirnika potrafi puchnąć yikes.gif , prawda to czy jakąś ściemę mi wali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co masz na myśli ?

> Byłem dzisiaj w warsztacie żeby się umówić i facet mi powiedział że

> we fiatach w rozruszniku uzwojenie wirnika potrafi puchnąć ,

> prawda to czy jakąś ściemę mi wali?

Przeczytaj ten wątek KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile będzie orientacyjnie kosztować wymiana tulei w rozruszniku?

Mój mechanik wziął ode mnie 50 zł, ale to zaprzyjaźniony mechanik zeby.GIF.

Problem jest z tym, że defekt pojawia się średnio raz w roku. Właśnie nadchodzi ten czas chyba :/. Facet sam nie mógł uwierzyć, że te tuleje tak szybko padają. Kombinował coś z elektryką, bo podejrzewał że za duży prąd biegnie do rozrusznika (stan izolacji przy nim niby na to wskazywał). Jak na razie - defekt się powtarza. Pocieszenie, że po wymianie kręci jak szalony zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam ostatnio tak samo. Stawiam na rozrusznik (u mnie było tak już

> kiedyś - okazało się że olej kapał na rozrusznik i się zrobiła

> tam taka maź, że nie miał jak kręcić).

> Ale to jeszcze do potwierdzenia

Miałem podobnie tyle że wg mnie to nie olej tylko ropa z filtra która skapuje przy wymianie lub spuszczaniu wody z filtra - jak rozebrałem rozrusznik to niezły syf tam był - wyczyściłem i od razu szybciej kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tak powoli kręcił jak się tuleje w rozruszniku wytarły. Po ich

> wymianie problem zniknął.

Nie wiem jak w innych BRavolotach ale u mnie w JTD zamiast tulei jest łożysko na takich małych wałeczkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa straszna niesamowicie frown.gif

Okazało się że straszny syf panuje wewnątrz rozrusznika, przez to tuleje się zapiekły i ciężko kręcił, wirnik jest cały osmolony, śmierdzi spalonymi przewodami i wygląda na to że jego dni są policzone.

Tuleje zaostały wymienione i póki co jest lepiej niż było w ciągu ostatniego tygodnia, nie zostaje nic innego jak kupić na zapas drugi rozrusznik.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.