Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wycinanie katalizatora

Featured Replies

Napisano

Mam pytanie. Myslalem teoretycznie, ze gdy skonczy mi sie katalizator w Uno to chetnie bym go sie pozbyl. Slyszalem, ze dlawi on silnik.

Co bedzie jak po prostu go wytne i wstawie zwykla rure w to miejsce? Nie chce zeby samochod byl glosniejszy ani nic w tym stylu. Slyszalem tez o tej strumienicy... jak to dziala?

Prosze o porade smile.gif

Aha... i jak to bedzie sie mialo do przegladow?

Pozdro

Napisano
  • Autor

> Aha... i jak to bedzie sie mialo do przegladow?

jak spaliny będą ok, to przejdzie przegląd... wink.gif

Napisano
  • Autor

> jak spaliny będą ok, to przejdzie przegląd...

a jaka jest szansa ze beda ok? Wstawiac normalna rure czy te jakies tam strumienice?

Napisano

> Mam pytanie. Myslalem teoretycznie, ze gdy skonczy mi sie katalizator

> w Uno to chetnie bym go sie pozbyl. Slyszalem, ze dlawi on

> silnik.

> Co bedzie jak po prostu go wytne i wstawie zwykla rure w to miejsce?

> Nie chce zeby samochod byl glosniejszy ani nic w tym stylu.

> Slyszalem tez o tej strumienicy... jak to dziala?

> Prosze o porade

> Aha... i jak to bedzie sie mialo do przegladow?

> Pozdro

w poprzednim aucie wycialem kata. zanczy sie puszka zostala tylko w srodek wpawalem rure. auto stalo sie glosniejsze, mialo mniejszy ciag na niskich obr jedynie dynamiczniejsze bylo na wysokich obr. reasumujac jak mi sie teraz skonczy kat to wstawie zaminnik od auta o wiekszej pojemnosci i bedzie cicho szybko i ekologicznie

jezeli silnik jest w obrej kondycji to przeglady powinien przejsc bez problemu

Napisano

> a jaka jest szansa ze beda ok?

a masz gaz? Jesli tak to spoko bedzie.

> Wstawiac normalna rure czy te jakies

> tam strumienice?

normalna rure.

Napisano
  • Autor

> w poprzednim aucie wycialem kata. zanczy sie puszka zostala tylko w

> srodek wpawalem rure. auto stalo sie glosniejsze, mialo mniejszy

> ciag na niskich obr jedynie dynamiczniejsze bylo na wysokich

> obr. reasumujac jak mi sie teraz skonczy kat to wstawie zaminnik

> od auta o wiekszej pojemnosci i bedzie cicho szybko i

> ekologicznie

> jezeli silnik jest w obrej kondycji to przeglady powinien przejsc bez

> problemu

a zrobilo sie duzo glosniej?

Napisano
  • Autor

> a masz gaz? Jesli tak to spoko bedzie.

mam smile.gif

> normalna rure.

a co dalaby strumienica?

Napisano

> Mam pytanie. Myslalem teoretycznie, ze gdy skonczy mi sie katalizator

> w Uno to chetnie bym go sie pozbyl. Slyszalem, ze dlawi on

> silnik.

> Co bedzie jak po prostu go wytne i wstawie zwykla rure w to miejsce?

> Nie chce zeby samochod byl glosniejszy ani nic w tym stylu.

> Slyszalem tez o tej strumienicy... jak to dziala?

> Prosze o porade

> Aha... i jak to bedzie sie mialo do przegladow?

> Pozdro

jak wytniesz to bedzie kapke glosniejszy..

na wielgdzie mozesz kupic strumienie w puszce katalizatora (koszt70zl, strumiennica bez katalizatorowej otoczki-50zl-->powiem szczerze ze nie wiem ile to warte)

a po za tym na gazie i tak tego katalizatora tak nie sprawdzaja bo czystosc spalin jest duzowieksza niz na benzynie

Napisano

> Nic

Jak to NIC

uzbroj_zlo.gif

A portfel lzejszy o 50 to już "coś" hahaha.gif

Napisano

> Jak to NIC

> A portfel lzejszy o 50 to już "coś"

a jak sie trafi w promocji to i uszczelke pod glowica moze wydmuchac waytogo.gif

pozdr. grinser006.gif

Napisano

Ja nie mam kata już jakieś 3 lata (mam wspawaną rurkę o średnicy 60mm) byłem z tym na przeglądzie i spaliny były ok a diagnosta widząc tą rurkę nawet nic nie powiedział wink.gifwink.gif

Za tą strumiennicę lepiej wypić dobrą flaszkę...

Napisano

Proponuję zakupić kata metalowego (koszt ok 500PLN) i da mniej więcej to samo co strumienica w tym miejscu.

A jak jush chcesz koniecznie montować strumienice, to w miejsce środkowego tłumika, no ale wtedy będzie głośniej zlosnik.gif

Napisano

> Wstawiac normalna rure

To nie jest dobry pomysł, bo układ wydechowy potrzebuje puszki rozprężnej.

Lepiej zostawić pustą obudowę kata

palacz.gif

Napisano

> mam

> a co dalaby strumienica?

podniesie odrobinę moment obrotowy ok.gif

Napisano

> Lepiej zostawić pustą obudowę kata

wtedy jest mega brzydki odgłos, taki rezonans sie robi i chodzi obrzydliwie.

Napisano

> wtedy jest mega brzydki odgłos, taki rezonans sie robi i chodzi

> obrzydliwie.

Dlatego najlepiej jest pusta puszke kata wypelnic zaroodpornym materialem tlumiacym do tlumikow i potem przetknac przez owa puszke perforowana rure. Ale pewnie bedzie latwiej i taniej kupic gotowy maly (wielkosci puszki katalizatora) tlumik przelotowy i wstawic go w miejsce katalizatora. Albo za 250 PLN kupic nowy uniwersalny metalowy katalizator.

Napisano

> Dlatego najlepiej jest pusta puszke kata wypelnic zaroodpornym

> materialem tlumiacym do tlumikow i potem przetknac przez owa

> puszke perforowana rure. Ale pewnie bedzie latwiej i taniej

> kupic gotowy maly (wielkosci puszki katalizatora) tlumik

> przelotowy i wstawic go w miejsce katalizatora. Albo za 250 PLN

> kupic nowy uniwersalny metalowy katalizator.

ok.gif no wlasnie oto mi chodzilo. Najlepiej jest przelotowy srodkowy wsadzic.

Napisano

ostatnio kazałem wytłuc katalizator z mojego fiata Brava. Przejechałem na nim 140.000km i czas najwyższy na niego przyszedł. Zostawiłem tylko puszkę, środek wyleciał. Auto chodzi dużo głośniej na zimnym silniku, na ciepłym różnica jest niewielka. Na wyższych obrotach (np. przy wyprzedzaniu) silnik brzmi trochę bardziej sportowo. Przyrostu mocy nie odczuwam.

Napisano

> a zrobilo sie duzo glosniej?

mi to przeszkadzalo

ale pasazerowie twierdzili ze auto nabralo "sportowego" dziewku zlosnik.gif

Napisano

masz gaz tak ze z przegladem nie bedzie problemu

Roznica miedzy rurka a strumiennica jest taka ze w zwyklej rurce przelotowej spaliny przez nia przelatuja normalnie ,natomiast strumiennica ma w srodku naciete takie zeby w ksztalcie swidra(lejka) ktore to dodatkowo przyspieszaja przeplyw spalin przez strumiennice(spaliny przyspieszaja wink.gif ).

Ale jest jeszcze jedno pytanie bardzo istotne dla zywotnosci silnika twojego auta mianowcie jesli masz juz elektronike i sonde lambda to lepiej sobie sprawdz czy nie jest ona zamontowana blisko katalizatora ,a jesli jest to odradzam wstawianie strumiennicy (sonda wtedy przeklamuje i jak by to nazwac niefachowo jest niedogrzana i steruje kompem ktory do podaj e bogadsza mieszanke) . ja tak zrobiłem i niestety auto duzo lepiej jezdziło ale palilo duzo wiecej a na gazie wogole niemogłem go ustawic poniewaz swirowało na analizatorze spalin.(b.bodata mieszanka paliwowa)

natomiast jesli masz sonde lambda i jak jest ona dosc daleko od kata to no problem mialem tak w seacie 1.8 benz na gazie i jak zamienilem kata na strumiennice bylo ok. a auto nawet lepiej sie zbierało. Jesli chodzi o głosnośc to moze troszke wieksze buczenie pod podłoga.

Napisano

> jak spaliny będą ok, to przejdzie przegląd...

nieprzejdzie jeśli lukną pod furee jeśli fura ma wpisane w dowodzie Kat to znaczy ze ma być

pzdr

Napisano

Jesli juz pozbedziecie sie kata to i chcecie sie go pozbyc to dajcie znac na [email protected] Pozdr wink.gif

Napisano

> nieprzejdzie jeśli lukną pod furee jeśli fura ma wpisane w dowodzie

> Kat to znaczy ze ma być

> pzdr

czy każde auto z katalizatorem ma wpisany katalizator do dowodu ?? tongue.gif

Napisano

> czy każde auto z katalizatorem ma wpisany katalizator do dowodu ??

nie cool.gif ja nie mam wpisu

Napisano

> a jak sie trafi w promocji to i uszczelke pod glowica moze wydmuchac

> pozdr.

screwy.gifscrewy.gifscrewy.gif

Napisano

nie wierzysz zlosnik.gif

obys sam sie nigdy o tym nie musial przekonac ok.gif

pozdr.

Napisano

> nie wierzysz

> obys sam sie nigdy o tym nie musial przekonac

> pozdr.

nie wierzę bo juz trzecie auto u mnie ma strumienicę i przebiegi robię słuszne i nic się nie dzieje a i auto lepiej chodzi, nie ma więcej mocy ale nie jest przymulone jak z katem, a z tym wydmuchaniem to jest wymysł panów tuningowców którzy zawsze tak pitolą że inne to złe ale nasze najlepsze... i to od nich wyszło...

Napisano

> auto lepiej chodzi, nie

> ma więcej mocy ale nie jest przymulone jak z katem, a > z tym

to jak lepiej chodzi jak niema wiecej mocy? To jest tzw. syndrom psychiczny zalozenia strumienicy (magnetyzera czy innych pierdół tez) w ktorym zasadniczym elementem jest subiektywna dupohamownia która mówi ze auto " lepiej jezdzi ".

grinser006.gif

Napisano

> to jak lepiej chodzi jak niema wiecej mocy? To jest tzw. syndrom

> psychiczny zalozenia strumienicy (magnetyzera czy innych pierdół

> tez) w ktorym zasadniczym elementem jest subiektywna

> dupohamownia która mówi ze auto " lepiej jezdzi ".

lepiej chodzi bo nie ma kata i nie jest zmulone a strumienica nie daje więcej mocy ale zwiększa się elastyczność ale kolega pewnie nie rozróżnia tych pojęć...

ps. pozatym auto mniej pali, przynajmniej moje...

Napisano

> nie wierzę bo juz trzecie auto u mnie ma strumienicę i przebiegi

> robię słuszne i nic się nie dzieje a i auto lepiej chodzi, nie

> ma więcej mocy ale nie jest przymulone jak z katem, a z tym

> wydmuchaniem to jest wymysł panów tuningowców którzy zawsze tak

> pitolą że inne to złe ale nasze najlepsze... i to od nich

> wyszło...

czytalem o tym niedawno jakis artykul (a kiedys rowniez w internecie zanalazlem o tym info, oraz wypowiedzi forumowiczow), w silniku zachodza tak zawne zjawiska falowe czy cus zlosnik.gif i jesli strumienica bedzie zalozona w nieodpowiednim miejscu (odleglosc od silnika) to moze zaburzyc powracajaca fale z wydechu, co moze skutkowac wydmuchaniem uszczelki z pod glowicy oslabiony.gif

pozdr.

Napisano

> czytalem o tym niedawno jakis artykul (a kiedys rowniez w internecie

> zanalazlem o tym info, oraz wypowiedzi forumowiczow), w silniku

> zachodza tak zawne zjawiska falowe czy cus i jesli strumienica

> bedzie zalozona w nieodpowiednim miejscu (odleglosc od silnika)

> to moze zaburzyc powracajaca fale z wydechu, co moze skutkowac

> wydmuchaniem uszczelki z pod glowicy

> pozdr.

też to czytałem i źródło tego jest od polskich znanych ludzików którzy nastraszyli kilka osób, potem każda z tych osób dodała coś od siebie i urodziła się plotka...

już była dyskusja na ten temat na forum i przeważnie twierdzą tak osoby które nie mają tej stumienicy natomiast wszyscy którzy mają mówią to samo: mniej przymulone auto, bardziej elastyczne, mniej pali i najważniejsze NIC SIĘ NIE DZIEJE Z SILNIKIEM...

owszem były przypadki niezadowolenia ale to tak jest zawsze jak się ktoś nastawi na niewiadomo jakie efekty za 50zł no i jeszcze pozostaje sprawa jakosci wyrobu bo pokazało się na rynku wiele polskich podrób robionych gdzieś w garażach...

Napisano

> też to czytałem i źródło tego jest od polskich znanych ludzików

> którzy nastraszyli kilka osób, potem każda z tych osób dodała

> coś od siebie i urodziła się plotka...

> już była dyskusja na ten temat na forum i przeważnie twierdzą tak

> osoby które nie mają tej stumienicy natomiast wszyscy którzy

> mają mówią to samo: mniej przymulone auto, bardziej elastyczne,

> mniej pali i najważniejsze NIC SIĘ NIE DZIEJE Z SILNIKIEM...

> owszem były przypadki niezadowolenia ale to tak jest zawsze jak się

> ktoś nastawi na niewiadomo jakie efekty za 50zł no i jeszcze

> pozostaje sprawa jakosci wyrobu bo pokazało się na rynku wiele

> polskich podrób robionych gdzieś w garażach...

to prawda ze nie mam strumienicy ok.gif

ale nie mowie NIE zlosnik.gif

tylko jedno ale, jesli montowac to nie jakies no name z allegro, tylko produkt sprawdzony i renomowany i w odpowiednim miejscu hmm.gif (ja osobiscie gdybym mial zakladac to bralbym od Michaela i scisle dostosowal sie co do zalecen montazu)

pozdr.

Napisano

> lepiej chodzi bo nie ma kata i nie jest zmulone a strumienica nie

> daje więcej mocy ale zwiększa się elastyczność

a co według Ciebie poprawia elastycznosc? Wiesz wogole jaka jest definicja elastycznosci samochodu? Jesli wiesz to elastycznosc zalezy od krzywej momentu czyli musi wzrosnac moment skoro Ci lepiej auto idzie. A jakos niewieze zeby wzrastal sam moment a moc nie, wiec raczej to jest subiektywne odczucie.

A czemu mniej pali?

Napisano

> a co według Ciebie poprawia elastycznosc? Wiesz wogole jaka jest

> definicja elastycznosci samochodu? Jesli wiesz to elastycznosc

> zalezy od krzywej momentu czyli musi wzrosnac moment skoro Ci

> lepiej auto idzie. A jakos niewieze zeby wzrastal sam moment a

> moc nie, wiec raczej to jest subiektywne odczucie.

> A czemu mniej pali?

poczytaj sobie dokładnie to co napisałem...

i jeszcze może to sobie poczytaj... http://maciekgt.webpark.pl/2A-wydech.html

Napisano

> poczytaj sobie dokładnie to co napisałem...

> i jeszcze może to sobie poczytaj...

> http://maciekgt.webpark.pl/2A-wydech.html

Zgadzam się z Toba tylko częściowo ... (zainteresowani niech przeczytają, który zamieścił poprzednik). Jeśli chodzi o magnetyzer to moje doświadczenia opisałem TU . Co do tego, że wycięcie kata nic nie daje mam zupełnie inne doświadczenia. Nie wstawiałem, strumienicy, rurki ani tłumika przelotowego. Po prostu wybiłem wkład ceramiczny z kata. Efekty:

1. Głośniej w kabinie ... coś jakby około sportowego wydechu, ale trochę inaczej ... (wszystko wraca do normy ok 2500 obr/min)

2. Lepiej się zbiera na obroty ... szczególnie powyżej 2500 obr.

3. Ustabilizowały się niskie obroty (na biegu jałowym) na LPG (nieraz miałem z tym kłopoty)

4. Zużycie paliwa(gazu) spadło ok. 0,5-1 l/100km w zależności od tego, czy trasa, czy miasto (jeżdże tak samo jak przed wycięciem). Zużycie paliwa (tankowanie, ilość km, orientacyjny przebieg trasa/miasto) monitoruję od co najmniej 40 kkm.

5. Zauważyłem coś,co niektórzy nazywają "dziurą w obrotach" czyli jakby przychamowanie silnika w zakresie 1800-2000 obr. ale raczej nie jest to spadek momentu w tym zakresie (chociaż może?) lecz większa elastycznosć w pozostałym zakresie obrotów.

Tym razem nie jest to tylko "tuning psychiczny" Realne efekty czuję "po kieszeni" ... (przejechałem tak już 4.300 kkm) 893goodvibes.gif

Pozdrawiam wszystkich

Napisano

> Zgadzam się z Toba tylko częściowo ... (zainteresowani niech

> przeczytają, który zamieścił poprzednik). Jeśli chodzi o

> magnetyzer to moje doświadczenia opisałem TU . Co do tego, że

> wycięcie kata nic nie daje mam zupełnie inne doświadczenia. Nie

> wstawiałem, strumienicy, rurki ani tłumika przelotowego. Po

> prostu wybiłem wkład ceramiczny z kata. Efekty:

> 1. Głośniej w kabinie ... coś jakby około sportowego wydechu, ale

> trochę inaczej ... (wszystko wraca do normy ok 2500 obr/min)

> 2. Lepiej się zbiera na obroty ... szczególnie powyżej 2500 obr.

> 3. Ustabilizowały się niskie obroty (na biegu jałowym) na LPG (nieraz

> miałem z tym kłopoty)

> 4. Zużycie paliwa(gazu) spadło ok. 0,5-1 l/100km w zależności od

> tego, czy trasa, czy miasto (jeżdże tak samo jak przed

> wycięciem). Zużycie paliwa (tankowanie, ilość km, orientacyjny

> przebieg trasa/miasto) monitoruję od co najmniej 40 kkm.

> 5. Zauważyłem coś,co niektórzy nazywają "dziurą w obrotach" czyli

> jakby przychamowanie silnika w zakresie 1800-2000 obr. ale

> raczej nie jest to spadek momentu w tym zakresie (chociaż może?)

> lecz większa elastycznosć w pozostałym zakresie obrotów.

> Tym razem nie jest to tylko "tuning psychiczny" Realne efekty czuję

> "po kieszeni" ... (przejechałem tak już 4.300 kkm)

> Pozdrawiam wszystkich

ja też się z tobą zgadzam, tylko ten link który podałem to był znaleziony na szybko i nie wiem jak działa magnetyzer i czy wogóle działa i nie mam zamiaru sprawdzać...

natomiast co do wybicia kata i zostawienia puszki po nim to niestety zawsze bedzie głosniej bo ta puszka powoduje rezonans i brzęczy stąd hałas (bardzo łatwo poznać po dźwięku że kat jest wybity) więc niektórzy wstawiają kawałek rury a niektórzy tłumik przelotowy i to załatwia sprawę... z reszta punktów się zgadzam z kolegą... ok.gif

Napisano

niektórzy wstawiają kawałek rury a niektórzy tłumik

> przelotowy i to załatwia sprawę... z reszta punktów się zgadzam

> z kolegą...

tlumik zamiast kata powinien byc rozprezny a nie przelotowy waytogo.gif

Napisano

> niektórzy wstawiają kawałek rury a niektórzy tłumik

> tlumik zamiast kata powinien byc rozprezny a nie przelotowy

niekoniecznie, strumienica łuskowa nie jest rozprężna a spełnia swoje zadanie... ok.gif

Napisano

> Mam pytanie. Myslalem teoretycznie, ze gdy skonczy mi sie katalizator

> w Uno to chetnie bym go sie pozbyl. Slyszalem, ze dlawi on

> silnik.

> Co bedzie jak po prostu go wytne i wstawie zwykla rure w to miejsce?

> Nie chce zeby samochod byl glosniejszy ani nic w tym stylu.

> Slyszalem tez o tej strumienicy... jak to dziala?

> Prosze o porade

> Aha... i jak to bedzie sie mialo do przegladow?

> Pozdro

Gdzieś tu kiedyś czytałem, że osoby, które mają zielony kolor nicka są przeciwko wycinaniu katalizatora, bo to nieekologiczne, a o ile mnie wzrok nie myli to Twój nick jest ZIELONY.

Napisano

> niekoniecznie, strumienica łuskowa nie jest rozprężna a spełnia swoje

> zadanie...

Poczytałem kolegów, pomyślałem i ... pojechałem do kumpla. Zdjęliśmy katalizator (pustą w środku puszkę po katalizatorze jak pisałem w poście wyżej) ... na miejsce pustej puszki zamontowaliśmy zwykły kawałek rury i ... ciszej, nie brzęczy ... reszta tak jak w moim poprzednim poście. Pusta puszka i dodatkowo cały sprawny katalizator leżą w piwnicy ... przydadzą się ... kata założę na 1 dzień w przeddzień przeglądu.

Napisano

> jak spaliny będą ok, to przejdzie przegląd...

co chłopaka okłamujesz wcale tak nie jest, jeśłi smochód był produkowany z katalizatorem to musi go mieć bezapelacyjnie

pzdr

Napisano

> co chłopaka okłamujesz wcale tak nie jest, jeśłi smochód był

> produkowany z katalizatorem to musi go mieć bezapelacyjnie

> pzdr

teoretycznie musi, a niektórzy diagności patrzą na to przez palce.

Napisano

> Poczytałem kolegów, pomyślałem i ... pojechałem do kumpla. Zdjęliśmy

> katalizator (pustą w środku puszkę po katalizatorze jak pisałem

> w poście wyżej) ... na miejsce pustej puszki zamontowaliśmy

> zwykły kawałek rury i ... ciszej, nie brzęczy ... reszta tak jak

> w moim poprzednim poście. Pusta puszka i dodatkowo cały sprawny

> katalizator leżą w piwnicy ... przydadzą się ... kata założę na

> 1 dzień w przeddzień przeglądu.

no mówiłem że sama puszka brzęczy... ok.gif

Napisano

> co chłopaka okłamujesz wcale tak nie jest, jeśłi smochód był

> produkowany z katalizatorem to musi go mieć bezapelacyjnie

> pzdr

mieć musi ale nie wiem jak to możliwe bo moja nuba przechodzi przeglądy bez kata i spaliny są w normie i sam nie wiem jak to możliwe...

Napisano

> Nic

albo wywalila by UPG sa z tego znane powoduja duze podciśnienia w komorze spalania

  • 2 tygodnie później...
Napisano

> Mam pytanie. Myslalem teoretycznie, ze gdy skonczy mi sie katalizator

> w Uno to chetnie bym go sie pozbyl. Slyszalem, ze dlawi on

> silnik.

> Co bedzie jak po prostu go wytne i wstawie zwykla rure w to miejsce?

> Nie chce zeby samochod byl glosniejszy ani nic w tym stylu.

> Slyszalem tez o tej strumienicy... jak to dziala?

> Prosze o porade

> Aha... i jak to bedzie sie mialo do przegladow?

> Pozdro

Wywal kata a o strumienicy zapomnij... taki sam badziew jak magnetyzer... zlosnik.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.