Skocz do zawartości

Problem ale nie wiem co :( prosze o pomoc


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich w nowym roku

Przytrafiła mi się straszna historia frown.gif , a mianowicie było to tak jechaliśmy na pogrzeb frown.gif i do celu mieliśmy około 70 km , nagle na skrzyżowaniu kropek zrobił focha i zgasł frown.gif próbuje odpalic , a tu ani rusz , także pchanie na pobocze i próba odpalenia , nadal cisza , postałem chwilę i pomyślałem że może odpali na popych , tak się stało kropek odpalił smile.gif no to jedziemy , do celu pozostało 15 km i na wzniesieniu kropek yyyyy i zgasł , próba odpalenia tak siak i nic frown.gif no to trafiła mi się gwiazda z niebia smile.gif no i na hol frown.gif , pod domem próba odpalenia raz drugi ...... cisza , myślę odepnę akumulator może moduł załapał jakiś błąd , no to podpinam klemy za około 5 minut , kropek miał problem zaskoczy na obroty wciskając pedał gazu udało mi się zapalic , tylko jak puściłem pedał gazu kropek tracił obroty i gasł frown.gif , stwierdziłem że może paliwo jest do bani i dolałem do baku denaturatu , wieczorem kropek odpalał za każdym razem smile.gif ale silnik chodzi prawie jak w traktorze frown.gif i słychac delikatny taki dzwięk jak by delikatnie coś ocierało o coś drugie frown.gif , w tym momęcia kropek odpala troszkę lepiej smile.gif ale bardzo dziwnie chodzi i całą budą trzęsie frown.gif , byłem w serwisie fiata ale było dużo ludzi więc stwierdziłem że zadzwonie i się umówię na konkretny termin ( aby podłączyc pod kompa ) , proszę was bardzo o rady co sprawdzic frown.gif bo mi ręce opadają pozdrawiam i liczę na pomoc , acha jak sprawdzic sądę czy działa i czy te objawy mogą zależec od sądy frown.gif

z nawiewów troszkę śmierdzic spalenizną , ale nie wiem do czego to przyrównac frown.gif

Kropek I 1.2 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprzez odpinanie kabli sprawdzić które cylindry nie chodzą, na

> której świecy nie ma iskry, może to cewka nawaliła

świece i kable zastały sprawdzone podpbno są ok smile.gif , jakieś inne pomysły frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> świece i kable zastały sprawdzone podpbno są ok , jakieś inne

> pomysły

skoro prosisz o pomysły:

Sprawdź ciśnienie na cylindrach - jeżeli będzie prawidłowe, cewki, przewody WN i świece są ok, to typuję usterkę kompa.

Edit:

Jeżeli to silnik 1.2 to jeszcze wtryski można sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> świece i kable zastały sprawdzone podpbno są ok , jakieś inne

> pomysły

a czy szanowny kolega na ta impreze watpliwej jakosci ( pogrzeb oslabiony.gif ) nie myl auta ? Nie zalales gdzies elektryki ? hmm.gif Albo po drodze po jakiejs chlapie nie jechane ? bo pogoda jaka jest kazdy widzi no.gif

Jesli nie dzieje sie nic podejrzanego poza niepaleniem na ktorys gar , odpalilbym auto , niech sie wygrzeje/wysuszy.. chociaz to tez sredni pomysl bo jeden gar bedzie chodzil "w ciemno" niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z objawow wychodzi na to ,ze nie pali na wszystkie cylindy , wiec jak kable sa ok i swiece to pozostaje z zaplonu do sprawdzenia cewka - modul . Pozostale opcje to przeskoczyl pasek lub sonda lambda odwala ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak , auto odpalane parenaście razy dzisiaj i odpala troszke ciężko ale odpala , silnik pracuje jak traktorek , czepie silnikiem tak że aż gałka od zmiany biegów się częsie frown.gif z rury wydechowej jest takie bbb bbb bbb frown.gif , sprawdzaliśmy z kuzynem wtryski i na jednym nie było w ogóle reakcji frown.gif także może coś z wtryskami , jutro zadzwonie i się umówię do warsztatu , chyba że coś jeszcze mam sprawdzic frown.gif ? , a możliwe że to cewka padła , jakie by były objawy padnientej cewki ? tak tylko pytam może to frown.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z objawow wychodzi na to ,ze nie pali na wszystkie cylindy , wiec jak

> kable sa ok i swiece to pozostaje z zaplonu do sprawdzenia cewka

> - modul . Pozostale opcje to przeskoczyl pasek lub sonda lambda

> odwala

ok no to jak sprawdzic sądę tak na szybko i pod blokiem ? bo sprawdze i zobacze , bo też podejrzewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok no to jak sprawdzic sądę tak na szybko i pod blokiem ? bo sprawdze

> i zobacze , bo też podejrzewam

odpiac , bedzie blad ale silnik powienien pracowac normalnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkrecic , bedzie blad ale silnik powienien pracowac normalnie

czyli mam wykręcic całą sąde z rury i powinien silnik odpalic normalnie i chodzic tak ? dobrze trybie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli mam wykręcic całą sąde z rury i powinien silnik odpalic

> normalnie i chodzic tak ? dobrze trybie

sama wtyczke bo tak bys mial dziure w wydechu zlosnik.gif ,wiecej w archiwum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle - odepnij wtyczkę łączącą sondę z instalacją samochodu.

ok smile.gif dzięki tak zrobie , zobacze jutro i dam znac co i jak smile.gif pozdrawiam , i dziękuję wszystkim za podpowiedzi , ale czekam nadal na trafną usterkę smile.gif , a powiedzcie mi jeszcze czy jak odpenę sądę i odpali to sąda wtedy będzie ok czy nie ? ucze się mechaniki na kropku smile.gif pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok dzięki tak zrobie , zobacze jutro i dam znac co i jak pozdrawiam

> , i dziękuję wszystkim za podpowiedzi , ale czekam nadal na

> trafną usterkę , a powiedzcie mi jeszcze czy jak odpenę sądę i

> odpali to sąda wtedy będzie ok czy nie ? ucze się mechaniki na

> kropku pozdrawiam

odpal , przejedz sie , jak bedzie chodzil ok ( bedzie mial chyba tylko wyzsze obroty na jalowym z tego co pamietam ) to wychodzi ze sonda , pozniej wymiana i kasowanie bledow na egzaminerze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok dzięki tak zrobie , zobacze jutro i dam znac co i jak pozdrawiam

> , i dziękuję wszystkim za podpowiedzi , ale czekam nadal na

> trafną usterkę , a powiedzcie mi jeszcze czy jak odpenę sądę i

> odpali to sąda wtedy będzie ok czy nie ? ucze się mechaniki na

> kropku pozdrawiam

Sonda nie będzie miała wpływu na takie zachowanie silnika. W fazie nagrzewania silnika sygnał z sondy jest przecież pomijany przez ECU no ale mogę się mylić. Odepnij ją i zobaczysz czy się coś zmieni - myślę że to nie ten trop ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też stawiam ale zobaczymy , na razie sprawdzę sondę i powiem co i

> jak

jak sobie jeszcze przypomnisz, że przed tym objawem gdzieś zaliczyłeś jakąś żabkę, auto Ci szarpnęło, zgasło albo coś w tym stylu to będzie to argument przemawiający niestety za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy Wam to nie wygląda może na przeskoczony pasek rozrządu ??

tez pisalem , jezeli nie ukl. zaplonu to bardzo prawdopodobne ok.gif

btw z tymi bledami to faktycznie w p1 mozna odlaczyc aku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sobie jeszcze przypomnisz, że przed tym objawem gdzieś zaliczyłeś

> jakąś żabkę, auto Ci szarpnęło, zgasło albo coś w tym stylu to

> będzie to argument przemawiający niestety za

brak objawów które opisujesz smile.gif , także może nie przeskoczył smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez pisalem , jezeli nie ukl. zaplonu to bardzo prawdopodobne

> btw z tymi bledami to faktycznie w p1 mozna odlaczyc aku

aku odpinałem nawet na dwie godziny i nic , chodzi tak samo , czyli objawy zostały , teraz jak byłem w Katowicach to chodzi jak traktorek , ma mniej mocy niż zawsze frown.gif i słychac takie coś jakby gdzieś delikatnie coś o coś ocierało taki delikatny gwizd ( nie umiem tego opisac frown.gif ) jak jest włączony nawiew to troszke pośmierduje czymś spalonym frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aku odpinałem nawet na dwie godziny i nic , chodzi tak samo , czyli

> objawy zostały , teraz jak byłem w Katowicach to chodzi jak

> traktorek , ma mniej mocy niż zawsze i słychac takie coś jakby

> gdzieś delikatnie coś o coś ocierało taki delikatny gwizd ( nie

> umiem tego opisac )

imho rozrzad , tak jak w moim klekocie ostatnio rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok sprawdzę sondę , a teraz mi się przypomniało że jak jechałem na

> trasie do kropek miał mało mocy może to coś pomoże w

> rozwiązaniu problemu

claps.gif To ma być quiz - zagadka z podpowiedziami a my mamy zgadywać. Kto trafi otrzyma nagrodę. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aku odpinałem nawet na dwie godziny i nic , chodzi tak samo , czyli

> objawy zostały , teraz jak byłem w Katowicach to chodzi jak

> traktorek , ma mniej mocy niż zawsze i słychac takie coś jakby

> gdzieś delikatnie coś o coś ocierało taki delikatny gwizd ( nie

> umiem tego opisac ) jak jest włączony nawiew to troszke

> pośmierduje czymś spalonym

ja bym odkręcił osłonę paska, o ile taka jest i zajrzał na pasek, rolki, napinacze itp sprawy. Być może są one już w stanie agonalnym.

Pamiętam w Marei ojca występowało w pewnym momencie takie rytmiczne terkotanie, nikt tego nie umiał zdiagnozować, jeden mechanior tylko zdjął obudowę paska i oczom ukazał się zeszlifowany blisko o 1/3 szerokości pasek. Gdzieś się franca przestawiła, bo rolka padła i go cięło angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym odkręcił osłonę paska, o ile taka jest i zajrzał na pasek,

> rolki, napinacze itp sprawy. Być może są one już w stanie

> agonalnym.

> Pamiętam w Marei ojca występowało w pewnym momencie takie rytmiczne

> terkotanie, nikt tego nie umiał zdiagnozować, jeden mechanior

> tylko zdjął obudowę paska i oczom ukazał się zeszlifowany blisko

> o 1/3 szerokości pasek. Gdzieś się franca przestawiła, bo rolka

> padła i go cięło

kompletny rozrząd robiony około rok temu ( zrobione około 6 tyś ) , to tak szybko by szlak trafił yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie powinno,czujnik położenia wału -

> zabrudzony,padający,przetarty kabel? sprawdzałeś?

czyściłem czujnik , kable sprawdzałem tylko na oko smile.gif niby wszystko gra frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro wszystko masz sprawdzone i silnik nie pracuje prawidłowo to

> proponuję wymianę silnika no sprawny i po problemie.

A ja Ci proponuje nie pisac w tym temacie , wiesz forum jest dla ludzi którzy sobie wzajemnie pomagają , a nie dogryzają frown.gif , nie każdy zna sie na mechanice tak jak ty np. , więc odpuśc sobie , ja opisuje co robiłem ale tylko profilaktycznie , także nie chcesz to się nie wypowiadaj i tyle OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja Ci proponuje nie pisac w tym temacie , wiesz forum jest dla

> ludzi którzy sobie wzajemnie pomagają , a nie dogryzają , nie

> każdy zna sie na mechanice tak jak ty np. , więc odpuśc sobie ,

> ja opisuje co robiłem ale tylko profilaktycznie , także nie

> chcesz to się nie wypowiadaj i tyle OK

Na każdą sugerowaną przyczynę usterki odpowiadasz, że to nie może być przyczyną wadliwej pracy silnika ponieważ zostało sprawdzone - stąd moja sugestia.

Nie mam zamiaru Ci się narzucać więć zgodnie z Twoim życzeniem kończę pisanie w tym wątku.

Życzę szybkiej i niekosztownej naprawy kropka.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na każdą sugerowaną przyczynę usterki odpowiadasz, że to nie może być

> przyczyną wadliwej pracy silnika ponieważ zostało sprawdzone -

> stąd moja sugestia.

> Nie mam zamiaru Ci się narzucać więć zgodnie z Twoim życzeniem kończę

> pisanie w tym wątku.

> Życzę szybkiej i niekosztownej naprawy kropka.

na każde nie odpowiadam tak jak piszesz frown.gif ale mów jak CI wygodnie smile.gif pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kompletny rozrząd robiony około rok temu ( zrobione około 6 tyś ) ,

> to tak szybko by szlak trafił

wszystko mozliwe.

Znajomy zrobil 5tysi po sosnowcu w fordzie i zdechlo. Serwis ten kolo makro przyjal na reklamacje z podkulonym ogonem.

Coprawda potem byla walka ze to nie wina serwisu tylko producenta paska i nie oddawali chlopu kwartal auta ale w koncu stanelo na tym ze czyja wina zalatwiali na boku a fure lacznie z glowica ( bo tam sie grubo posypalo) zrobilo aso fordowskie na swoj koszt.

ps. tak sobie operuje lokalnymi nazwami bo cos mi sie kojarzy ze ty z SO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece i kable wn sprawdzał mechanik tam na miejscu i powiedział że wszystko ok smile.gif , coś mówił o wtrysku i sam słyszałem że jak wypinał wtyczki z wtrysków to na jednym nic nie syczyło , napięcie dochodzi , a jeden wtrysk tak jak by był zapchany frown.gif , nie wiem , ja jestem z Sosnowca smile.gif , zobaczymy , jeśli jest możliwośc sprawdzenia tego rozrządu metodą domową to proszę o podpowiedz jak to zrobic smile.gif dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli jest

> możliwośc sprawdzenia tego rozrządu metodą domową to proszę o

> podpowiedz jak to zrobic dzięki

Manual Yabolla w dolnej części jest sposób ustawiania rozrządu.

Co do przeskoku paska, nie potrzebowałem padniętego łożyska, wystarczyła osłona rozrządu i przeskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem rano silnik i odpinałem sąde , silnik chodzi tak samo frown.gif także nie wiem czy sonda jest sprawna czy nie , bo już sam głupieje frown.gif , troszkę pojechałęm się przejechac z wypiętą sądą i wszystko chodzi tak samo jak z przypiętą sądą , także nie wiem czy sąda jest sprawna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Postaraj się wyjąć listwę wtryskową i w czasie kiedy czyjaś pomocna

> dłoń spróbuje uruchomić silnik, obserwuj czy wszystkie wtryski

> pracują.

byłem wczoraj u innego mechanika i mi powiedział że wszystkie wtryski pracują , coś tam dotykał słuchał itp. frown.gif , umówię się do serwisu , a jak będę miał możliwość to sprawdzę ten rozrząd , chyba że jeszcze coś innego sprawdzic ?

Dzwoniłem do serwisu i umówiłem się na piątek smile.gif , gość mi powiedział przez telefon że to może być coś z zaworami frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak ma sie sprawa z luzem zaworowym?

niby mi robili około roku temu , ale wiesz jak to jest , troszke miałem przeczucie że gościu mnie oszukuje frown.gif , a sądzisz że tak by się rozpaprało wszytko ?

A myślicie że jak będę w piątek w serwisie to jest sens podpinac się pod kompa czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.