Skocz do zawartości

Średnica fabrycznego wydechu 0.9 i 1.1.


Griml0cK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif W moim SC posiadam silnik 1.1 z górą od 1.2mpi(kolektor wydechowy został od 1.1spi), fabrycznie siedział w nim 0.9. Po swapie wydech został taki który był, czyli ten od 0.9. Niedługo czas na wymianę oleju wiec jak już auto bedzie na warsztacie postanowiłem, że zmienie również kolektor 1.1spi na ten 4-2-1 od 1.2mpi...ale to co mnie zastanawia, to czy istnieje różnica w średnicy seryjnego układu wydechowego pomiędzy 0.9 a 1.1? Bo jeżeli faktycznie tak jest, to zmieniłbym sobie wydech na ten od 1.1, który zapewne ma średnice większą...chyba, że proponujecie jakies inne rozwiązanie do tego setupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam W moim SC posiadam silnik 1.1 z górą od 1.2mpi(kolektor wydechowy został od 1.1spi),

> fabrycznie siedział w nim 0.9. Po swapie wydech został taki który był, czyli ten od 0.9.

> Niedługo czas na wymianę oleju wiec jak już auto bedzie na warsztacie postanowiłem, że zmienie

> również kolektor 1.1spi na ten 4-2-1 od 1.2mpi...ale to co mnie zastanawia, to czy istnieje

> różnica w średnicy seryjnego układu wydechowego pomiędzy 0.9 a 1.1? Bo jeżeli faktycznie tak

> jest, to zmieniłbym sobie wydech na ten od 1.1, który zapewne ma średnice większą...chyba, że

> proponujecie jakies inne rozwiązanie do tego setupu?

w sc chyba nie bylo roznicy. roznica byla w cc pomiedzy 0.9 a 1.1 ale moge cie mylic. Fi zewnetrzne rury z 0.9 to 38mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm...fi38 to i tak troszkę mało do tego silnika i modyfikacji, racja?

38mm to troszkę za mało 43mm to w sam raz pod większe mody a 40mm to kompromis więcej niz 45 to już luźno

[image]http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/964/00/33/964003372[/image]

http://www.allegro.pl/item964003372_uklad_wydechowy_cc_sc_rura_srodkowa_koncowa_40.html

ilu ludzi tyle teorii ale jak przesadzisz ze średnicą będzie ci tylko dzwonić i osiągów na pewno nie poprawi

ważne żeby konsekwentnie całość mieć w jednej średnicy bez zbędnych zmian średnicy i progów na połączeniach

http://polmostrow.pl/katalog/main.php?ma...ik=&id=5494

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest różnica między tymi dwoma wydechami z tego co pamietam to w CC 0,7-0,9 miałe te same średnice

> ale w 1,1 już było troszku wiecej

w 1.1 chyba zew fi to 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaką średnice posiada rura 2-1 od kolektora 4-2-1 z punto 75? Jestem na etapie obmyślania nowego wydechu i zastanawiam się jakiej średnicy rurę kupić. Chcę aby cały wydech miał tą samą średnicę, z jednym tłumikiem na końcu (czyli tak jak mam teraz). Tłumik zapewne zastosuje od 125p, chyba że macie jakies lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.