Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu ale brak podpisanej umowy i co tera ?


Apachos

Rekomendowane odpowiedzi

Macie taki przypadek:

- sprzedajecie samochód lub motor,

kupujący podpisuje 2 egz. umów

ale zabiera nie tylko towar ale przypadkowo obydwa egzemplarze umów....

i co teraz?

gościu nie odbiera telefonów nie wiedzieć czemu i problem taki że jak tu poświadczyć sprzedaż w ubezpieczalni by nie ścigali za oc no i w WK?

może se zarejestruje a może nie więc oficjalnie ciągle będzie na sprzedającego............. zlosnik.gif

grinser006.gif

dane sprzedającego na szczęście zostały w komputerze z_lol1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w WK przy rejestrowaniu auta była sytuacja, gdzie brakowało jednego podpisu sprzedającego... sprzedający był z baaardzo daleka...

- Niestety nie możemy przyjąć tych dokumentów - tu brakuje podpisu sprzedawcy...

- Pani się na chwilę obróci... grinser006.gif

- ...

- No przecież jest podpis grinser006.gif

- Oh rzeczywiście zlosnik.gif

Jak dało się, przy okienku (ale tam mulher.gif była całkiem-całkiem oink.gifzlosnik.gif) to i w domu można taką umowę przygotować zlosnik.gif

No nie żebym Cie do grzechu namawiał grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie taki przypadek:

> - sprzedajecie samochód lub motor,

> kupujący podpisuje 2 egz. umów

> ale zabiera nie tylko towar ale przypadkowo obydwa egzemplarze umów....

> i co teraz?

> gościu nie odbiera telefonów nie wiedzieć czemu i problem taki że jak tu poświadczyć sprzedaż w

> ubezpieczalni by nie ścigali za oc no i w WK?

> może se zarejestruje a może nie więc oficjalnie ciągle będzie na sprzedającego.............

> dane sprzedającego na szczęście zostały w komputerze

Umowa nie podpisana jest niewazna. Wyslij list zeby odeslal Ci umowe podpisana. Bo bez podpisanej umowy ani auta nie wyrejstrujesz ani do ubezpieczalni nie zglosisz ze juz nie wspomne o tym ze jak cos nawywija to nie bedziesz mial dowodu sprzedazy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś w WK przy rejestrowaniu auta była sytuacja, gdzie brakowało jednego podpisu sprzedającego...

> sprzedający był z baaardzo daleka...

> - Niestety nie możemy przyjąć tych dokumentów - tu brakuje podpisu sprzedawcy...

> - Pani się na chwilę obróci...

> - ...

> - No przecież jest podpis

> - Oh rzeczywiście

> Jak dało się, przy okienku (ale tam była całkiem-całkiem ) to i w domu można taką umowę

> przygotować

> No nie żebym Cie do grzechu namawiał

Zawsze mozna sobie podpisac gorzej jak sie wyda oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie żebym Cie do grzechu namawiał

Z grzechem to nie problem - idzie się do takiego budynku z krzyżykiem i grzechu nie ma.

Gorzej z tym:

Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze mozna sobie podpisac gorzej jak sie wyda

na pewno się wyda w momencie jak gościu jeszcze nie zarejestrował a pójdzie zarejestrować

aktualnie WK sa w ogólnopolskiej bazie komputeroiwej i wszelkie dane oraz umowy sa i sprawdzane co do danych jak i autentyczności podpisów...

gorzej jak mu sie nie będzie chciało tej umowy odesłać....

niby gościu z wawy więc mozna podjechać do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno się wyda w momencie jak gościu jeszcze nie zarejestrował a pójdzie zarejestrować

> aktualnie WK sa w ogólnopolskiej bazie komputeroiwej i wszelkie dane oraz umowy sa i sprawdzane co

> do danych jak i autentyczności podpisów...

> gorzej jak mu sie nie będzie chciało tej umowy odesłać....

> niby gościu z wawy więc mozna podjechać do niego

Nie sa sprawdzane zlosnik.gif

Gorzej jak on cos nawywija i przedstawisz te umowe na policji a on przedstawi inna. Bedzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby gościu z wawy więc mozna podjechać do niego

a to zapamiętałeś nazwisko i adres?

ja ostatnio sprzedawałem 2 auta i kupowałem kolejne 2 - bez patrzenia w umowy nie mam pojęcia komu sprzedałem. Od kogo kupiłem jest łatwiej, bo masz jeszcze DR i KP z danymi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno się wyda w momencie jak gościu jeszcze nie zarejestrował a pójdzie zarejestrować

> aktualnie WK sa w ogólnopolskiej bazie komputeroiwej i wszelkie dane oraz umowy sa i sprawdzane co

> do danych jak i autentyczności podpisów...

skanują podpisy ?

coś mi się nie chce wierzyć hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skanują podpisy ?

> coś mi się nie chce wierzyć

w sumie nie wiem-ale na pewnoe sprawdzają umowy

zawsze WK sprzedającego musi wysłać xero/ skan umowy do WK kupującego dla potwierdzenia danych i podpisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie nie wiem-ale na pewnoe sprawdzają umowy

> zawsze WK sprzedającego musi wysłać xero/ skan umowy do WK kupującego dla potwierdzenia danych i

> podpisów

a nie tylko dane ?

co w przypadku jak sprzedający nie zgłosi w WK ?

z tego co wiem, to owszem nasz WK sprawdza w WK sprzedającego, czy dane się zgadzają (w moim np ktoś wpisał maksiowi sedan)

ale skanowanie umów, sprawdzanie podpisu ... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie nie wiem-ale na pewnoe sprawdzają umowy

> zawsze WK sprzedającego musi wysłać xero/ skan umowy do WK kupującego dla potwierdzenia danych i

> podpisów

Żartujesz, w ubiegłym roku sprzedałem CC, do dzisiaj umowa leży w przegródce na biurku bo nie miałem czasu pojechać do WK. Z tego co wiem kupujący zarejestrował bez problemów auto, tzn. wiem, że rejestrował bo dzwonił do mnie z WK z pytaniem o KP(i mu tłumaczyłem, że ma wpis w DR, że KP nie wydano). Jakby było tak jak mówisz to by nie dostał stałego DR a wtedy pewnie by mnie atakował.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Niestety nie możemy przyjąć tych dokumentów - tu brakuje podpisu sprzedawcy...

> - Pani się na chwilę obróci...

> - ...

> - No przecież jest podpis

> - Oh rzeczywiście

A ja znam kogoś kto ma wyrok w zawieszeniu za coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuje isc na policje i powiedziec ze pan x ukradl Ci umowe z domu :-D Moze by cos na to

> poradzili.

Następny mądry.

Art. 234. Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, wykroczenie lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie przestępstwa, wykroczenia lub przewinienia dyscyplinarnego,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujacy wzial nie swoj papier to chyba mozna powiedziec ze ukradl? Oczywiscie takie cos bym zrobil w ostatecznosci, najpierw bym probowal jeszcze sie dodzwonic albo go odwiedzic.

Jak masz ciekawszy pomysl to zaproponuj, mi nic bardziej normalnego nie przychodzi do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Następny mądry.

> Art. 234. Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo,

> wykroczenie lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie

> przestępstwa, wykroczenia lub przewinienia dyscyplinarnego,

> podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

A kto powiedzial ze falszywie? Zabral? zabral!!! rotfl.gif

A tak na serio to napisz lista milosnego zeby Ci odeslal. Za potwierdzeniem odbioru bedziesz mial pokwitowanie na policje rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto powiedzial ze falszywie? Zabral? zabral!!!

> A tak na serio to napisz lista milosnego zeby Ci odeslal. Za potwierdzeniem odbioru bedziesz mial

> pokwitowanie na policje

też o tym myślałem - wyślę mu pismo za potwierdzeniem odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak i wysyłają je do badania do grafologa

Możesz się śmiać bo część ludzi tak robi, ale zarobić wyrok i wpis do KRK za taką głupotę zasługuje na coś analogicznego dla Nagrody Darwina.

Wystarczy, że pani w okienku coś się nie spodoba a wytyczne od przełożonego zasugerują co z taką sprawą zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak i wysyłają je do badania do grafologa

duzo masz do powiedzenia, jak możesz się za kogoś podpisać-przeciez to jest przestepstwo nawet jak nie teraz to całe 10 lat trzeba w strachu o majtki uważać. mądre rady zawsze w cenie sick.gif

Nie dość, że taki podpis podrabiasz to jeszcze posługujesz się takim dokumentem screwy.gif

Imo mądre rady jak Twoje powinny byc nagradzane tak żeby mozna było fachowej wiedzy w książkach poszukac. Nie masz nic do powiedzenia to nie pisz no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przypadek, teraz w modzie jest wyciaganie kwitów przez Urzędy Celne i weryfikacja za ile zadeklarował ktos opłatę za sprawadzone auto, a za ile je spylił.

Inny przykład prozaiczny i w każej chwili sie może każdemu przydarzyć, zgubisz tablicę, pójdziesz wyrobic wtórnik i podppiszesz sie pod wnioskiem, niech ktos upierdliwy przez przypadek oczko zapuści na umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy przypadek, teraz w modzie jest wyciaganie kwitów przez Urzędy Celne i weryfikacja za ile

> zadeklarował ktos opłatę za sprawadzone auto, a za ile je spylił

Toteż dziwię się, że ludzie podkładają się tak durnymi zachowaniami. Urzędas też człowiek i jak go petent zirytuje to chętnie poszuka haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i jako sumienny pracownik zostanie zauważony, wybitnie mlodzi urzednicy przy okienkach, nie są

> wypaleni, są wcibscy i dokładni aż do bólu.

oj nie ma na to reguły... czasem kobieta pod wiek emerytalny w okinku zrobi wiecej szumu niż młoda dzierlatka... pamiętać trzeba ze jak raz nie wyszło to przecież można przyjść na inną zmianę jak będzie ktoś inny i spróbować szczęścia smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.