Skocz do zawartości

Spalanie Megi 1.4


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Ile spalają Wam Renaty 1.4 16V, jazda tylko po mieście, ale bez korków? Renia mojej żony pokazuje na komputerze wartości 8.9-9.1 (fakt, dość krótkie odcinki i klima jest często używana). To dużo, w normie czy może powinienem się cieszyć, bo spala mniej od innych egzemplarzy? zlosnik.gif

Zimą zmieszczę się w 12 litrach? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalne spalanie, w zimie bedzie o 1l wiecej

Liczyłem na 8, ale ten litr więcej przeżyję zlosnik.gifok.gif

Jak wsiadam raz na jakiś czas do auta żony, to wychodzi, że pokręcę się chwilę po mieście i zbijam średnią do 8.7-8.9. Małżonka wsiada i za chwilę średnia przekracza 9 uzbroj_zlo.gif

Muszę jej chyba lżejsze buty kupić zlosnik.gif, choć powiem szczerze, że ten silnik całkiem fajnie odpycha Renatę ok.gifwink.gif (a małżonka przedtem ujeżdżała Matiza i mówiła, że nie jedzie zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczyłem na 8, ale ten litr więcej przeżyję

> Jak wsiadam raz na jakiś czas do auta żony, to wychodzi, że pokręcę się chwilę po mieście i zbijam

> średnią do 8.7-8.9. Małżonka wsiada i za chwilę średnia przekracza 9

> Muszę jej chyba lżejsze buty kupić , choć powiem szczerze, że ten silnik całkiem fajnie odpycha

> Renatę (a małżonka przedtem ujeżdżała Matiza i mówiła, że nie jedzie )

nom daje rade zlosnik.gif

w trasie 5,5l/100km nie jest wyczynem zlosnik.gif

ale po co tak jeździć skoro bez problemu jedzie 180, a po lekkim bujnieciu pęka 200 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nom daje rade

> w trasie 5,5l/100km nie jest wyczynem

> ale po co tak jeździć skoro bez problemu jedzie 180, a po lekkim bujnieciu pęka 200

W trasę u nas pewnie nigdy nie wyjedzie....jej środowisko to tylko miasto, powiem więcej....nie przewiduję jej zabrać dalej jak granice Ciechanowa zlosnik.gif

Mamy krótko Renatę - dopiero 2 tygodnie, ale jestem nią zachwycony ok.gif. Jeździ się bardzo wygodnie, ma naprawdę bogate wyposażenie, do tego całkiem sprawny silniczek. I pomyśleć, że przez 2 miesiące szukałem PuntoII i niewiele brakowało a bym takie kupił zlosnik.gif. Nie żałuję - żona tym bardziej.

A Megi często wypożyczam od żony, bo naprawdę ją polubiłem shhh.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trasę u nas pewnie nigdy nie wyjedzie....jej środowisko to tylko miasto, powiem więcej....nie

> przewiduję jej zabrać dalej jak granice Ciechanowa

> Mamy krótko Renatę - dopiero 2 tygodnie, ale jestem nią zachwycony . Jeździ się bardzo wygodnie, ma

> naprawdę bogate wyposażenie, do tego całkiem sprawny silniczek. I pomyśleć, że przez 2

> miesiące szukałem PuntoII i niewiele brakowało a bym takie kupił . Nie żałuję - żona tym

> bardziej.

> A Megi często wypożyczam od żony, bo naprawdę ją polubiłem

Na połówce zbiornika robie teraz 275km.Ale zimą, 230km.Latem w miescie 8,5l a zimą wiadomo koło 10l.W trasie jak jade 90km/h max. to 5,7l zlosnik.gif 1.4 tez jeżdziłem,praktycznie nie widze róznicy między 1.6 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto stresować kobitę o 0,3 litra?? Pomijalna róznica, no chyba że w skali kilkudziesięciu kkm

Wcale nie mam zamiaru stresować żony wink.gif. Jestem tylko zaskoczony, jaką ma ciężką stópkę zlosnik.gif. Zdarzyło nam się ostatnio wyjeżdżać razem z osiedla, żona z przodu, ja za nią.....jak włączyła się do ruchu, to musiałem naprawdę poprosić swój autobus, by dotrzymać jej tempa blush.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2003 na gazowni po mieście 9l zima -23 i obecnie tak samo grinser006.gif

> Ile spalają Wam Renaty 1.4 16V, jazda tylko po mieście, ale bez korków? Renia mojej żony pokazuje

> na komputerze wartości 8.9-9.1 (fakt, dość krótkie odcinki i klima jest często używana). To

> dużo, w normie czy może powinienem się cieszyć, bo spala mniej od innych egzemplarzy?

> Zimą zmieszczę się w 12 litrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamietam ale chyba nie. Wiem ,że sprawdzał szczelność przed napełnianiem i mówił ze jest

> szczelna,ale nie ma czynnika.To po napełnieniu tez sie sprawdza?

a nie wiem, dla nich wygodniej przed bo w razie czego czynnik nie poloeci w kosmos hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co pokazuje komp, jak jedziesz na gazie ?

> srednie spalanie etc ?

IMO hipotetyczne spalanie benzyny zlosnik.gif, to znaczy wiadomo ile spalił by noPb, gdyby na niej jechał wink.gif.

Tak przynajmniej działa to u mojego ojca w Lagunie II i szwagra w lagunie I - oba na sekwencji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co pokazuje komp, jak jedziesz na gazie ?

> srednie spalanie etc ?

Średnia z tankowania pod dystrybutorem.

Do tego trzeba doliczyć jeszcze benzin.

Gaz przełączany po przekroczeniu 25 stopni C - czyli po około 1km (przy -23 po około 1,5km).

Generalnie spalanie 9 to miasto i korki. Dystans praca dom26km w jedną stronę około 1 godzina. Na trasie około 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Coby nie zakładać nowego wątku, odkopałem stary zlosnik.gif. Dziś po raz pierwszy od momentu zakupu Renaty dla żony, przewietrzyłem to auto wyjeżdżając trochę poza miasto. (musiałem pojechać Renią, bo w Galaxie klima się skończyła i stoi w warsztatowni zlosnik.gif).

Nasza Renia spala po mieście 10.2-10.4 z klimą. To raczej nie mało, ale zdążyłem się przyzwyczaić zlosnik.gif a pełny zbiornik starcza na miesiąc jeżdżenia małżonki, więc niech sobie pali. A dziś przejechałem 150km poza miastem. Przed ruszeniem zrobiłem test zegarów i specjalnie nie tankowałem auta, bo byłem ciekaw, czy zapali się rezerwa - nic z tego hehe.gif. W baku, wg kompa było 16L paliwa. Zrobiłem 150 km z prędkością 90-110 z włączoną cały czas klimą. Wskazówka spadła na zero, komp po powrocie pokazał do stacji 80km, a test zegarów powiedział, że w baku zostało jeszcze.....8L !!! icon_eek.gif

Z tego wychodzi, że Renia w trasie spaliła 5,3 L/100km blush.gifblush.gif

Możliwe to?? blush.gifzlosnik.gif

średnia na kompie przed wyjazdem była 10.4. Po powrocie spadła do równych 9L litrów, a licznik zerowany przy pełnym zbiorniku pokazał 510km. Jutro zatankuję do pełna i sprawdzę pod dystrybutorem, jaka wyszła średnia z pełnego zbiornika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe

Wychodzi na to, że faktycznie ok.gif Komp nie kłamał. Zatankowałem - wlazło 48L przy przejechanych 522km, czyli średnia z całego zbiornika 9,1 - zgodne z kompem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coby nie zakładać nowego wątku, odkopałem stary . Dziś po raz pierwszy od momentu zakupu Renaty dla

> żony, przewietrzyłem to auto wyjeżdżając trochę poza miasto. (musiałem pojechać Renią, bo w

> Galaxie klima się skończyła i stoi w warsztatowni ).

> Nasza Renia spala po mieście 10.2-10.4 z klimą. To raczej nie mało, ale zdążyłem się przyzwyczaić

> a pełny zbiornik starcza na miesiąc jeżdżenia małżonki, więc niech sobie pali. A dziś

> przejechałem 150km poza miastem. Przed ruszeniem zrobiłem test zegarów i specjalnie nie

> tankowałem auta, bo byłem ciekaw, czy zapali się rezerwa - nic z tego . W baku, wg kompa było

> 16L paliwa. Zrobiłem 150 km z prędkością 90-110 z włączoną cały czas klimą. Wskazówka spadła

> na zero, komp po powrocie pokazał do stacji 80km, a test zegarów powiedział, że w baku zostało

> jeszcze.....8L !!!

> Z tego wychodzi, że Renia w trasie spaliła 5,3 L/100km

> Możliwe to??

> średnia na kompie przed wyjazdem była 10.4. Po powrocie spadła do równych 9L litrów, a licznik

> zerowany przy pełnym zbiorniku pokazał 510km. Jutro zatankuję do pełna i sprawdzę pod

> dystrybutorem, jaka wyszła średnia z pełnego zbiornika

Ja ci jutro napisze jak naleje do pełna .Jutro wracam znad morza i zobacze ile wejdzie. Ale bez klimy jechałem w jedna stronę specjanie..Kiedys jechałem sam non stop 90km/h i na 300km spalił 3 kreski jakie 15-16l ,bo 20 chyba jest na połowie. A na połowie robie 370km czyli 5,5l wyjdzie jak byk grinser006.gifale bez klimy.

A... z lewego progu na przodzie i końcu schodzi mi lakier (łuszczy sie) i mam kawałek gołej blachy czarny .Albo to jest jakis podkład bo niewiem co to .I teraz nie wiem czy to dac do malowania .Bo jakbym chciał to bitexem zrobic to konserwacja tak daleko nie sięga az do załamania progu. Spalanie ma dobre ale juz bym zmienił na foke II albo A III hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale juz bym zmienił na foke II albo A III

nasza Renia służy jako drugie miejskie auto i się sprawdza ok.gif, z rok, dwa jak nic się niepokojącego nie wydarzy, żona będzie sobie nią śmigać, bo w sumie wygodne, zadbane i na razie nie kaprysi..a jak zmienię, to też na megane....tyle, że II cabrio serce.gifzlosnik.gif - dzieciaki już na tyle podrosną, że same będą się motać w foteliki, więc dwoje drzwi wystarczy, a latem bez dachu będzie frajda nie tylko dla żony, ale i dla mnie i dla dzieciaków zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nasza Renia służy jako drugie miejskie auto i się sprawdza , z rok, dwa jak nic się niepokojącego

> nie wydarzy, żona będzie sobie nią śmigać, bo w sumie wygodne, zadbane i na razie nie

> kaprysi..a jak zmienię, to też na megane....tyle, że II cabrio - dzieciaki już na tyle

> podrosną, że same będą się motać w foteliki, więc dwoje drzwi wystarczy, a latem bez dachu

> będzie frajda nie tylko dla żony, ale i dla mnie i dla dzieciaków

Jedynie co am by mnie wkurzało w megi Ii to że z kart sie odpala i wymiena żarówek.Ale Ii to pewnie inny swiat niz nasze I .Mowa tu o wyciszeniu w środku ,ruchach lewarka ,wsumie nie jechałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to, że faktycznie Komp nie kłamał. Zatankowałem - wlazło 48L przy przejechanych

> 522km, czyli średnia z całego zbiornika 9,1 - zgodne z kompem.

ojca renia jedzie w piątek na rozrząd - 1100 zl na częściach renault zlosnik.gif

gość upierał się też, żeby wymienić koła od wałków rozrządów, bo fabryczne mają zgrzewany rant który często się "odkleja", nowe koła są z całego odlewu (kosz obu 270zl)

pasek, rolka prowadząca, rolka napinająca 400 zł (renault)

Jest u nas serwis który robi tylko renault, nic poza tym

dwóch braci pracowało w ASO, w pewnym momencie powiedzieli dość...założyli warsztat "braciak"

w białej koszli można po nim chodzic icon_eek.gif

profeska, a i cena robocizny i czesc chyba ok ok.gif

robocizna za rozrzad 200zl, ale wiadomo ze na czesciach tez zarabiaja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ojca renia jedzie w piątek na rozrząd - 1100 zl na częściach renault

> gość upierał się też, żeby wymienić koła od wałków rozrządów, bo fabryczne mają zgrzewany rant

> który często się "odkleja", nowe koła są z całego odlewu (kosz obu 270zl)

> pasek, rolka prowadząca, rolka napinająca 400 zł (renault)

> Jest u nas serwis który robi tylko renault, nic poza tym

> dwóch braci pracowało w ASO, w pewnym momencie powiedzieli dość...założyli warsztat "braciak"

> w białej koszli można po nim chodzic

> profeska, a i cena robocizny i czesc chyba ok

> robocizna za rozrzad 200zl, ale wiadomo ze na czesciach tez zarabiaja

Rozrząd robiłem po zakupie. Części kupiłem od Muzyka z AK, w dobrych cenach, oryginały - c.a 500zł - komplet z pompą. Robota miała kosztować +/-200zł, jak przyjechałem po auto, to zażyczyli sobie pińcet piękny kawalerze angryfire.gif....Zrobiłem małą awanturkę, bo nie informując wymienili jeszcze rolki i pasek klimy/alternatora. Nie zarobili na częściach, bo do rozrządu przywiozłem własne, to musieli na czymś ugrać...dziady, więcej do nich nie pojadę, bo pasek i rolki może nie były idealne, ale jeszcze mogły latać. W sumie to teraz już mi przeszło i wiem, że z tym i z rozrządem będzie już spokój na długo (mam nadzieję zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za po ile renia ?

Chciałbym 12,500 biglaugh.gif I rej 03r przebieg widzisz wink.gif Nie serwisowana w ASO icon_eek.gif Sam serwisuje u swojego mechanika skromny.gif

Sporo wsadziłem przez 2 lata:

rozrząd ,i pompa 550zł,pasek 60zł ,płyn w chłodnicy ,świece 40zł,2x cewka beru 300zł ,osłona od przegubu 40zł ,olej w skrzyni 100zł, tarcze+klocki 360zł,szczęki tył 40zł,tył łożyska 180zł,poduszka pod skrzynia 80zł,amory tył 250zł,2letnie i 4 zimowe. Chciałbym sprzedac ale siłą rzeczy sporo wsadziłem szkoda by było.Głośno jeżdzi jak to mulher.gif stwierdziła ale mało pali skromny.gif oleju nie bierze ok.gifWłaśnie oglądam almerę N15 1,5 dci grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to, że faktycznie Komp nie kłamał. Zatankowałem - wlazło 48L przy przejechanych

> 522km, czyli średnia z całego zbiornika 9,1 - zgodne z kompem.

Zrobiłem trasę 670km weszło 43l ,380km bez klimy ,reszta z klimą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6,4/100km dobry wynik. Nasza pali więcej, bo jeździ tylko po mieście i to w koło komina.

Pewnie.. tym bardziej ze w strone Koszalina ,były korki 3-4km.Wczoraj zalałem znów do pełna wyzerowałemi dam znać, samo miasto ile weżmie ale bez klimy. wink.gif

A w sierpniu jadę znów nad morze, ale pojade 90km/h max powinno być mniej. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie.. tym bardziej ze w strone Koszalina ,były korki 3-4km.Wczoraj zalałem znów do pełna

> wyzerowałemi dam znać, samo miasto ile weżmie ale bez klimy.

> A w sierpniu jadę znów nad morze, ale pojade 90km/h max powinno być mniej.

Tyy...Ty tak poważnie - dla testów spalania nie używasz klimy? blush.gificon_eek.gif zwłaszcza w taki upał jak ostatnio? icon_eek.gif

ja nie wyobrażam sobie jazdy w taki upał autem bez klimy sick.gif...i przy takich temperaturach, to powiem szczerze, że nie interesuje mnie spali - ważne, że wewnątrz mam chłodno wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyy...Ty tak poważnie - dla testów spalania nie używasz klimy? zwłaszcza w taki upał jak

> ostatnio?

> ja nie wyobrażam sobie jazdy w taki upał autem bez klimy ...i przy takich temperaturach, to powiem

> szczerze, że nie interesuje mnie spali - ważne, że wewnątrz mam chłodno

Używam np dzisiaj .Ale jak jade krótkie odcinki,często1- 3km to nie załanczam .A i klima w manualu zamula mi auto w mieście tongue.gif .Nabijałem w tym roku ,ale według mnie powinno byc naprawde chłodno ,a u mnie jest tak tyle że sie nie poce i nie ma duchoty.Musze sprawdzic temp koło kratek,bo jak nabijał było chyba 7-8st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam np dzisiaj .Ale jak jade krótkie odcinki,często1- 3km to nie załanczam .A i klima w manualu

> zamula mi auto w mieście

Zarówno nasza Megi 1.4 jak i nasz galaxy 2.3 dostają niezłego muła w duży upał z załączoną klimą icon_rolleyes.gif. No, ale Megana to nawet lepiej chłodzi od galaxa, pewnie z racji mniejszego wnętrza. Po dłuższej jeździe trzeba klimę ustawiać na 1 stopień wiatraka, bo robi się zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam almerę N15 1,5 dci

niech Cię ręka boska broni od tego 1,5 zlosnik.gif auto z tym silnikiem ma osiągi na poziomie cc900, no może ciut lepsze, w porównaniu do Megane mało miejsca w środku - szczególnie z tyłu, zawieszenie głośne i niezbyt komfortowe. Almera jeśli już to w wersji 2.2 136ps - kolega ma takiego czarnego stwora po lifcie. Można się pokusić o stwierdznie, że to już lekko usportowione autko - stoperowo mieści się w 9 sekundach do 100, nadal twardei i głośne zawieszenie ale bardziej pasujące do tego silnika. Dwa razy wymieniał przekładnie kierowniczą, lampy (wada fabryczna więc gratisowo), coś tam z klimą było nie tak - zdajsie wystarczyło nabić i zmienić filtr, czasami zapiekają się tylne heble. Ale ogólnie zadowolony ok.gif Chyba najbardziej z dynamiki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie oglądam almerę N15 1,5 dci

> niech Cię ręka boska broni od tego 1,5 auto z tym silnikiem ma osiągi na poziomie cc900, no może

> ciut lepsze, w porównaniu do Megane mało miejsca w środku - szczególnie z tyłu, zawieszenie

> głośne i niezbyt komfortowe. Almera jeśli już to w wersji 2.2 136ps - kolega ma takiego

> czarnego stwora po lifcie. Można się pokusić o stwierdznie, że to już lekko usportowione autko

> - stoperowo mieści się w 9 sekundach do 100, nadal twardei i głośne zawieszenie ale bardziej

> pasujące do tego silnika. Dwa razy wymieniał przekładnie kierowniczą, lampy (wada fabryczna

> więc gratisowo), coś tam z klimą było nie tak - zdajsie wystarczyło nabić i zmienić filtr,

> czasami zapiekają się tylne heble. Ale ogólnie zadowolony Chyba najbardziej z dynamiki

Najbardziej skupiam sie nad Fokusem II ,Astra III ale to sa narazie plany ....

Zerknij na motokącik na mój watek progi i napisz co z tym zrobić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty masz cupetkę ?

tylko z przodu zlosnik.gif z tyłu ktoś mi tylko bagażnik dokleił i wygląda jak sedan, ale Panie - pojemne to zlosnik.gifok.gif

> rzuć okiem na to: klik

> coś się rzuca w oczy ?

walony z przodu na moje oko i gorzej spasowany jak mój grinser006.gif, popatrz na spasowanie lamp i dość znaczną szpare między maską a prawym błotnikiem, poza tym przód "siedzi" za mocno w stosunku do tyłu. Tylko z drugiej strony jeśli cena jest atrakcyjna (nie wiem bo nie obserwuję) i auto nie miało jakiegoś drastycznego bum i dobrze się turla to czemu nie. Ten silniczek jest bardzo fajny, ładnie się wkręca na obroty i oszczędnie obchodzi się z wahą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten silniczek jest bardzo fajny,

> ładnie się wkręca na obroty i oszczędnie obchodzi się z wahą

icon_eek.gif ale dodaj, że tylko w trasie - inaczej nie zakładałbym tego wątku zlosnik.gif

miasto z klimą 10-11L, trasa z klimą ostatnio 5,3L zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale dodaj, że tylko w trasie - inaczej nie zakładałbym tego wątku

> miasto z klimą 10-11L, trasa z klimą ostatnio 5,3L

ale ja pisałem o "jedynce" smile.gif myślę, że jest sporo lżejsza od "dwójki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja pisałem o "jedynce" myślę, że jest sporo lżejsza od "dwójki"

Ja też piszę cały czas o Megane I phII z silnikiem 1.4 16V 95KM (to samo, co w linku z coupe, tylko moja żona ma htb 5dr wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też piszę cały czas o Megane I phII z silnikiem 1.4 16V 95KM (to samo, co w linku z coupe, tylko

> moja żona ma htb 5dr

i pali aż 10 litrów przy normalnej miejskiej jeździe? blush.gif

moje "zakręcone" 8v, które radzi sobie dość dobrze na drodze zlosnik.gif pali jednak mniej. 10,5 litra potrafi też spalić ale jeżdżąc non stop do odcinki - tak nie ma lekko, bo auto mimo tego, że jest nadal 8v zaczyna się rozkręcać po ok.4500 obr więc czasami trzeba podgonić rumaki do pracy zlosnik.gif więc myślę, że Meg 1.4 16v powinna spalać w granicach 7,5-8,5 l/100km w normalnej jeździe miejskiej, w końcu silnik nowocześniejszy i w zamiarze konstruktorów miał być oszczędniejszy. Chyba, że masz coś nadłubane to proszę się przyznawać jak najszybciej smile.gif

Aha - ostatnia średnia z całego zbiornika (60l) to 8,1l - 60% krótkie trasy miejskie, dynamicznie ale bez większych wariactw tuk.gif pozostałe to 40% trasy pozamiejskie w tym odcinek autostradowy o długości ok. 10-12km więc but.gif

Myślę, że Twoja a raczej małżonki powinna palić podobnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i pali aż 10 litrów przy normalnej miejskiej jeździe?

tylko po mieście, z klimą włączoną zawsze, to nawet i więcej

> moje "zakręcone" 8v, które radzi sobie dość dobrze na drodze pali jednak mniej. 10,5 litra potrafi

> też spalić ale jeżdżąc non stop do odcinki - tak nie ma lekko, bo auto mimo tego, że jest

> nadal 8v zaczyna się rozkręcać po ok.4500 obr więc czasami trzeba podgonić rumaki do pracy

> więc myślę, że Meg 1.4 16v powinna spalać w granicach 7,5-8,5 l/100km w normalnej jeździe

> miejskiej, w końcu silnik nowocześniejszy i w zamiarze konstruktorów miał być oszczędniejszy.

> Chyba, że masz coś nadłubane to proszę się przyznawać jak najszybciej

> Aha - ostatnia średnia z całego zbiornika (60l) to 8,1l - 60% krótkie trasy miejskie, dynamicznie

> ale bez większych wariactw pozostałe to 40% trasy pozamiejskie w tym odcinek autostradowy o

> długości ok. 10-12km więc

> Myślę, że Twoja a raczej małżonki powinna palić podobnie

jak ja nią czasem pojeżdżę, to mam delikatnie mniejsze wyniki, ale to nie jest tak, że ja wykręce 8 a żona 11 zlosnik.gif. Poniżej 10 ciężko zejść. Za to po w trasie (raz zabrałem Renatę w trasę 75km w jedną stronę zlosnik.gif) to spalanie jest rewelacyjne - wyszło 5,3L / 100km wink.gif

Pali - widać musi. Płakał nie będę, bo pełny zbiornik starcza na miesiąc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie osiągnąłem 4,9l/100km w 1.4 16V prędkość 90-100 licznikowa, w cyklu mieszanym na taxi 5,5 l latem, zimą 0,5l-1l więcej.

Stosuje ecodriving -max 2500obr/min i zmiana biegu z pomijaniem biegów.-1-3-5, 1-2-4-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na trasie osiągnąłem 4,9l/100km w 1.4 16V prędkość 90-100 licznikowa, w cyklu mieszanym na taxi 5,5

> l latem, zimą 0,5l-1l więcej.

> Stosuje ecodriving -max 2500obr/min i zmiana biegu z pomijaniem biegów.-1-3-5, 1-2-4-5.

Rozwiń tą ciekawą teorię ecodrivingu biglaugh.gifbiglaugh.gif bo w przypadku 1.4 16V jazda do 2500obr i pomijanie biegów jeżdżąc na taxi - nie uwierzę w to, przynajmniej nie na taxi biglaugh.gif. Kolego to nie diesel ok.gif Aha, gdy ruszysz na jedynce do 2500 obr - pewnie masz prędkość ok.25km/h i potem wrzucasz trójkę?? Przecież obroty spadają do pewnie 1400-1500 a to już jest sprzeczne z zasadami ecodrivingu bo auto z takich prędkości obrotowych nie będzie płynnie przyspieszało, a szczególnie w wersji 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.