Skocz do zawartości

Mazda MX5 czy Toyota MR2?


Apachos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byscie porównali te autka ??

Mnie osobiście bardziej podoba się Mazda....

w wersji z silnikiem 1,8 jest LSD i duzo gratów tuningowych-> kpl. wydechy, turba, kompresory-> można naprawde sie pobawić i mieć frajde z jazdy a juz seria ma 140 KM lub 146 przy zmiennych fazach

Auto do miasta+wyjazdy na tory poszaleć i pobawić się dla 1 lub 2 osób.

cena powiedzmy ok. 20 tys zł.

Mazda MX5

Toyota MR2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak byscie porównali te autka ??

> Mnie osobiście bardziej podoba się Mazda....

> w wersji z silnikiem 1,8 jest LSD i duzo gratów tuningowych-

> Auto do miasta+wyjazdy na tory poszaleć i pobawić się dla 1 lub 2 osób.

> cena powiedzmy ok. 20 tys zł.

> Mazda MX5

> Toyota MR2

Jesli chcesz sie dobrze bawic i naprawde nauczyc jezdzic RWD to tylko Mazda. Duzo bardziej naturalna, neutralna, banalnie proste prowadzenie w poslizgu, nie zaskakuje na drodze, szybsza w serii i IMHO sporo ladniejsza.

Na plus MR2 to na pewno oryginalnosc - bardzo malo tego jest, no i zawsze ma to uklad napedu jak Ferrari wink.gif

Co do tuningu to owszem, gotowych czesci jest duzo wiecej do Mazdy, ale do MR2 zaskakujaco dobrze i kompatybilnie wchodzi K20A z Civica Type-R...a wowczas robi sie z tego bardzo szybkie autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak byscie porównali te autka ??

> Mnie osobiście bardziej podoba się Mazda....

> w wersji z silnikiem 1,8 jest LSD i duzo gratów tuningowych-

> Auto do miasta+wyjazdy na tory poszaleć i pobawić się dla 1 lub 2 osób.

> cena powiedzmy ok. 20 tys zł.

> Mazda MX5

> Toyota MR2

Sam kiedys taka opcje rozwazalem...

Tylko mazda... Abstrahując od kwestii wygladu, osiagow, prowadzenia itp, bo to kwestia gustu...

Kazda glupia stluczka, czy tez nietypowa naprawa w Toyocie to 1. koszt 2. poszukiwanie i oczekiwanie na czesci... a skoro kupujesz auto wiekowe, to to w moim wydaniu bylby dosc istotny parametr... TOyoty jest kilkukrotnie mniej niz mazdy na drogach a to sie odbija w temacie obsługi...

no tylko ta kobieca opinia o mx5 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz czy jakiegos starego Boxtera za ta kase nie znajdziesz.

za ta kase to kupi ok połowy boxtera z pierwszych lat produkcji... smile.gif

a w takim wypadku to juz lepiej w S2000 uderzyc... (przynajmniej nie przypna zadnej babskiej/gejowej łatki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda!

Bez zastanawiania się. Świetne autko, dające mnóstwo frajdy. Jak jeszcze dorwiesz egzemplarz ze szperą, to nawet tuning Ci nie potrzebny. Niezłym źródłem tych autek jest roadstery.pl; ponoć.

Obiecałem taki samochodzik żonce. food.gif

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak byscie porównali te autka ??

> Mnie osobiście bardziej podoba się Mazda....

> w wersji z silnikiem 1,8 jest LSD i duzo gratów tuningowych-

> Auto do miasta+wyjazdy na tory poszaleć i pobawić się dla 1 lub 2 osób.

> cena powiedzmy ok. 20 tys zł.

> Mazda MX5

> Toyota MR2

em er + k20 i marzenie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 1998r. buda "NB" wszystkie 1,8 na europę mają szperę w standardzie

> p.s. założenie szpery z używańca to 1000-1200 zł

Miałem okazję powściekać się takim autkiem na lotnisku; beton lekko przybrudzony pyłem z okolicznych pól. Genialnie się tym latało bokiem, byłem zaskoczony, jak łatwo jest ogarnąć ten samochód w poślizgu tylnej osi. Mam porównanie z moim 30-latkiem - w zasadzie nie ma co porównywać.

Siedzisz nisko, siedzenia super, tuż za tyłkiem masz tylną oś. Silnik nie za bardzo mi odpowiada pod względem brzmieniowym, ale ja po prostu wolę moje małe śliczne V6 Forda. Poza tym - super jazda, mnóstwo frajdy i moim zdaniem zupełnie nie-gejowe to autko. Zresztą można się porozglądać po mieście i policzyć, ile Miat ujeżdzają panie, ale ile panowie. Bez porównania z takim na przykład SLK, Boxterem czy inną Barchettą.

MR-2 nie jeździłem, tylko siedziałem w środeczku. Typowa Toyka sprzed wielu lat = poukładany japoniec zupełnie bez polotu. Ale o Maździe też wiele się nie będziesz rozwodził nad stylistyką. Potrzebujesz ślicznego autka, szukaj Alfy. zlosnik.gif

Jeśli miałbym już polecać jakąś Toyotę z tamtych lat, proponowałbym zaintere albo Celicą w jakiejś zacnej wersji, albo........ serduszka.gif Suprą Twin Turbo w wersji targa - auto dorosłe, nie tak szalone, ale nadal podnoszące ciśnienie krwi przy pełnym bucie. Szybkie, dobrze prowadzące się, ładne i nietuzinkowe. Ale na Suprę trzeba mieć więcej odwagi i pasji, aniżeli na Miatkę.

To tylko moje subiektywne zdanie (wielbiciela starej motoryzacji).

Zajrzyj na Mazdaspeed.pl, to sobie poczytasz.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja Ci będę mówił ... smile.gif

Jak już się zdecydujesz, to popytaj o konkretne modele tu:

http://mx-5.pl/viewtopic.php?t=1088&start=1650

zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Klub jest zaje....ty, klubowicze pomocni, skarbnica wiedzy

to fora mx-5.pl , miata.net , oraz mx-5.com

Gratów do auta wszędzie pełno, do każdego NA, NB czy NC.

Powodzenia w szukaniu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ja Ci będę mówił ...

> Jak już się zdecydujesz, to popytaj o konkretne modele tu:

> http://mx-5.pl/viewtopic.php?t=1088&start=1650

> zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Jestem juz tam od jakiegoś czasu a jeden klubowicz co ma zaturbioną NA był ostatnio u mienia pod chatą i mnie zaraził zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.