Skocz do zawartości

Coś się niedobrego zaczyna dziać...


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

...z marysią. Na 1,2 i 3-ce kręci normalnie, auto żwawo przyśpiesza, ale na czwórce od 1500 tak do 2000 już widać, że coś jest nie tak. Brak przyśpieszenia jak dawniej dopiero po 2000 jest kop, a na piątce od 80 km/h do 100 to po prostu muł, brak przyspieszenia i dopiero po przekroczeniu 2500 obrotów zaczyna przyśpieszać.

Jak turbina zacznie porządnie pompować na czwórce (pedał do podłogi) np. od 2000 do 4500 to zdarzają się przestoje/zamulenia przy około 2900, 3500, 4000, czyli idzie ładnie, zadyszka znowu ładnie zadyszka.

W tygodniu podjadę na kompa (wykaże co pada/padło?), ale jak myślicie co to jest grane?

Pierwsza moja myśl to turbina, następnie, wtryski, przepławka, czujnik położenia wału niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tygodniu podjadę na kompa (wykaże co pada/padło?), ale jak myślicie co to jest grane?

> Pierwsza moja myśl to turbina, następnie, wtryski, przepławka, czujnik położenia wału

Cóż - łączę się w bólu razem z Tobą - ale to diesel po prostu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż - łączę się w bólu razem z Tobą - ale to diesel po prostu

Marea to coś więcej - niewdzięcznica, dopiero co jej całe nowe zawieszenie dałem, wszystkie gumy, wahacze, łączniki no wsio po prostu i dodatkowo klimę naprawiłem (jakaś rurka przegniła) i co dostaję w zamian nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kierownice spalin w turbinie + układ podciśnieniowy , egr

> , generalnie moga się przycinać kierownice spalin zwłaszcza jak jeździsz w stylu dziadka ;

> jak byś miał problem z ukł paliwowym to by gasła przy mocnym przyspieszaniu

Ostatnio jeżdżę spokojniej (do szaleństw mam quada zlosnik.gif), ale raz na jakiś czas go przeganiam.

Jeszcze jedna przypadłość się pojawiła po zapaleniu na wstecznym trzeba mocno przygazować, żeby nie zdechł. Do przodu nie ma problemu.

Czyli u mnie jest turbina ze zmienną geometrią i w teorii zapieczone kierownice mogą powodować takie zmulenie auta?

Auto ciężko rozbujać do 180 km/h, wcześniej do tych licznikowych 200 szło równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pierwszej kolejności sprawdź egr , bo jak się nie domyka to auto nie będzie miało mocy , będzie

> słabe - masz zaślepiony egr? ;

Jeśli jest zaślepiony to nie prze zemnie.

> kierownice w turbinie mogą się zacinać , nie muszą być od razu zapieczone ,

Wyczyszczenie/nasmarowanie może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marea to coś więcej - niewdzięcznica, dopiero co jej całe nowe zawieszenie dałem, wszystkie gumy,

> wahacze, łączniki no wsio po prostu i dodatkowo klimę naprawiłem (jakaś rurka przegniła) i co

> dostaję w zamian

cóż niska cena i niska jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR nie był zasyfiony, ale został umyty i przedmuchany. Niestety nie ma różnicy.

Pod koniec tygodnia jadę na kompa, czy w takim razie warto jeszcze wcześniej sprawdzać przepływomierz powietrza? Pasuje on do objawów zamulonego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EGR nie był zasyfiony, ale został umyty i przedmuchany. Niestety nie ma różnicy.

> Pod koniec tygodnia jadę na kompa, czy w takim razie warto jeszcze wcześniej sprawdzać

> przepływomierz powietrza? Pasuje on do objawów zamulonego auta?

pasuje...

odlacz przeplywke i pojezdzij ...jak jest padnieta to po odpieciu silnik ozyje..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod koniec tygodnia jadę na kompa, czy w takim razie warto jeszcze wcześniej sprawdzać

> przepływomierz powietrza? Pasuje on do objawów zamulonego auta?

Warto - najlepszym sposobem jest podmianka na inny sprawny , odpinanie wtyczki zazwyczaj pozwala zdiagnozować dopiero poważne niedomaganie przepływki .

A po podpięciu do kompa niech ci odczytają ciśnienie doładowania , ale podczas jazdy - i to dynamicznej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpiąłem przepływkę i choć jest padnięta to jestem zlosnik.gif

Dzisiaj lub jutro będzie nowy przepływomierz.

Jeszcze pytanko odnośnie jazdy bez przepływki, to jest normalny tryb, czy jakiś awaryjny bo jakby troszkę mocy do "idaeału" brakowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze pytanko odnośnie jazdy bez przepływki, to jest normalny tryb, czy jakiś awaryjny bo jakby

> troszkę mocy do "idaeału" brakowało?

Awaryjny - ECU podstawia sobie defaultowe wartości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu przepływomierza pojawił się dylemat bo rura za nim była pęknięta, a jak rozpakujesz przepływomierz z kartonu to już nie będzie można go zwrócić.

Przepływke (170 zł) jednak zamontowałem i działa nawet z tą dziurawą rurą. Rurę niedługo wymienię, ale jaki ona ma wpływ na działanie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wyjęciu przepływomierza pojawił się dylemat bo rura za nim była pęknięta, a jak rozpakujesz

> przepływomierz z kartonu to już nie będzie można go zwrócić.

> Przepływke (170 zł) jednak zamontowałem i działa nawet z tą dziurawą rurą. Rurę niedługo wymienię,

> ale jaki ona ma wpływ na działanie silnika?

lewe powietrze to nic dobrego...szczegolnie ,ze to za przeplywka ,czyli silnik nie dostaje prawidlowej wartosci objetosci powietrza i moze byc ubogo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wyjęciu przepływomierza pojawił się dylemat bo rura za nim była pęknięta,

> ale jaki ona ma wpływ na działanie silnika?

Masz zaniżone wskazanie masy powietrza dla ECU i zasysane brudne powietrze do cylindrów .

Wykręć wkład z nowego i przełóż do starej obudowy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakoś nie miałem czasu napisać. Wymieniona przepływka i rura za nią (koszt rury coś okolo 130 zł, oryginał, ale nie z ASO). Olej też wymieniłem i wszystko bangla. Nie odczułem przyrostu mocy po wymianie rury, ale płynniej wchodzi i schodzi z obrotów.

Wcześniej zdarzało się, że przy delikatnym operowaniu gazem przy 1500-2000 były lekkie szarpnięcia teraz wszystko płynnie się odbywa i niech tak zostanie jak najdłużej, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Po wymianie było już kilka tankowań do pełna i średnia spadła tak od 0,5 do 1 litra ON. Wcześniej miałem w granicach 7,3 -7,8. Teraz 6,6 - 6,8, a trzeba dodać, że sporo klimy używałem.

Po zmianie przepływki , oprócz zmniejszonego spalania, zauważyłem, że włączenie klimy jest bardzo mało odczuwalne, autko normalnie przyśpiesza.

Szkoda, że w mareach nie ma mocniejszych silników zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.