Skocz do zawartości

Jaki samochod przy 140 kmh spala ok 5 litrów paliwa ?


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Passat w TeDeIku, przynajmniej na polskim paliwie nie zejdzie niżej 6-6,5 litra.

Co innego Blue Motion z, między innymi, zdecydowanie dłuższą skrzynią - podobnie jak Audi A4 2.0 TDIe, czy BMW 2.0 D ed - dwa ostatnie mają odpowiednio 2100 i 1900 rpm przy prędkości 130 km/h, (vide: Auto Bild Nr.13-1.4.2010). Przy 160 km/h spalają 6,5 litra ropy, zachowując proporcję z mojego samochodu (wiem - inna konstrukcja, wszystko inne oprócz paliwa - ale opór powietrza podobny) przy 140 powinny zejść do poziomu 5-5,5 litra.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie jest spora różnica (nawet 1,0-1,3 litra/100 km) przy utrzymywaniu prędkości 160 zamiast 140 (tempomat). Nie mówiąc już o 180 - to kolejny litr w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie masz obroty przy 140-150 ? bo podejrzewam ze masz 5-biegowa skrzynie biegow, a niektore

> autka maja "ten" 6-ty bieg ktory pozwala przy 140km/h miec okolo 2000obr/min I wtedy spalanie

> mimo masy, aeordynamiki i oporowi kol moze byc sporo mniejsze nawet w aucie duzo ciezszym.

No niestety skrzynia 5-tka i przy 150km/h wychodzi 3000 obr/min oslabiony.gif

Jest jeszcze druga sprawa tutaj nieporuszana. Można mieć tak zestopniowaną skrzynię biegów, że przy 150 będzie miała np. 1700 obr/min ale co z tego, gdy przy takiej prędkości opory są tak duże, że silnik by się męczył i tak by trzeba było mocno wciskać gaz, żeby utrzymać tą prędkość i tu koło się zamyka. Parę razy jechałem osławionym tedeikiem i zauważyłem, że 5-tkę ma krótsza od mojej a prawie wszyscy twierdzą, że przy dużych prędkościach i tak mało pali hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dieslowego doświadczenia powiem, że robi. Pacjentów jest dwóch: wspomniany Passat 2.0 BKD i Octavia 1,9 ALH. Spalanie w Passacie na austriackim paliwie jest niższe na tej samej trasie (W-wa - okolice Innsbrucku - W-wa) o około litr/100. Z zaznaczeniem że jest to jazda ok 150 km/h - równo z lokalsami. Octavia w ruchu miejskim w Wiedniu potrafi zejść do 5,5 l/100, przy 6,6 w Warszawie. Ok, Wawa ma mniej tras szybkiego ruchu, tuneli itp, ale różnica jest znacząca.

Nawet kolor tego paliwa w dystrybutorze jest jaśniejszy. Coś w tym chyba jest, podobnie jak z proszkami do prania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że silnik by się męczył i tak by trzeba było mocno wciskać gaz, żeby utrzymać tą prędkość i tu

> koło się zamyka. Parę razy jechałem osławionym tedeikiem i zauważyłem, że 5-tkę ma krótsza od

> mojej a prawie wszyscy twierdzą, że przy dużych prędkościach i tak mało pali

Tak dla informacji - silnik spalinowy osiąga największą sprawność właśnie jak się "męczy" tak przy ok 80 procent swoich maksymalnych osiągów przy danych obrotach. Zmniejszanie obrotów jest najprostszym sposobem na niższe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BravoII 4 osoby i pełny bagażnik, na A1 z Gdańska prędkość utrzymywana pomiędzy 140 a 150 chwilowe

> spalanie komputer pozakazywał powyżej 8 z tym, że cały czas czułem jak walcze z podmuchami i

> oporami powietrza. Przypuszczam, że na równym terenie i bez silnego wiatru najwyżej zejdzie do

> 7l ale na mniej bym już nie liczył.

> Nie za bardzo mi się chce wierzyć aby jakiś samochód o masie 1,3-1,4t przy tej prędkości potrafił

> spalić te 5l bo by wynikało, że przy np. 100 km/h pali 3,5-4l.

kolega pisze o spalaniu chwilowym, a to ma się nijak do spalania które wychodzi z dłuższego dystansu, w kwietniu jechałem do austrii moim jtd (4 osoby, full bagażnik, box na dachu), spalanie 6.1, średnia prędkość 115km/h dystans 900km zeby taką średnią uzyskać przelotowa była ok 140-150

spowrotem średnia 105km/h - spalanie 5.7

a pisze to do tego że chwilowe było prawie cały czas ok 9

jadąc autostradami, co ma się nijak do ostacznego wyniku

spalanie potwierdzone pod dystrubutorem

ps. a4 tdi pd 130km paliło jakieś 0.3 litra więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.