Skocz do zawartości

żarówki H4 "blue light" + blue postojówki


Evil_Fb

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dziś przyszły mi do domu żaróweczk iz aukcji allegro [KLIK] Gdzie to są żarówki H4 blue light... które jak się okazało po kupnie (no_name angryfire.gifcool.gif) powiedział, że one muszą mieć certyfikat E1, ktorego nie mają :D

no ale ochoczo zabrałem się do wymiany, najpierw wymieniłem światła mijania i wszystko działa, potem wrzuciłem postojowe (GRATISY a na innych aukcjach chca za to 6 zeta!!) no i wszystko pięknie świeci, z tym że postojówki troszke bardzo świecą na niebiesko, a H$ świcą na biało i to ładnym kolorem.... i teraz pytanko...

wiem ze mnie mogą busted.gif zatrzymać ale... czy kogoś już zatrzymali i w jaki sposob oni chcieli zobaczyć ten certyfikać E1? przecież na normalnych zarowkach to pisze na trzpieniu czyli co beda chcieli abym im normalnie to pokazał czy jak? pudełko (na ktorym nie ma tego E1 smile.gif ) woze w bagazniku jakby co to tam mam stare H4 i moge zawsze podmienic jak mnie złapią, ale jak oni chca widziec ten certyfikat?

potem szukałem juz na allegro w cennikach mandatwo ile sie nalezy za złe swiatła i sie niedoszukałem, czy to jest umowna kwota czy jest wytaryfikowana? ktoś wie? moze ktoś jest busted.gif i się interesuje tym? bo niestety chcialbym wiedziec ile moge dostac jezeli trefię na jakiegoś oink.gifbusted.gif :D

Druga sprawa, czy ktoś miał takie postojowki i za nie czy tez mozna dostac mandat, z powodu ze sa dosć niebieskie swiatło z leflektorów sie wydostaje? chodzi mi o fakt, np. podjezdzam do stacji benzynowej, zawsze mam taki odruch i włanczam postojowe przy tankowaniu (sam nie wiem czemu i po co) no ale przypuścmy ze to by policja widziała, czy moze i ile mi wrzucic mandatu? (zapasówki białe tez mam smile.gif )

wrażenia: przejechałem pare kilometrow dopiero ale duzo jechałem w "Zaspach śnieżnych" naprawde sie opłaca! widocznosc lepsza.... ylko jeszcze jestem ciekaw czy to nie oślepia innych keirowców, bede musiałsie dac przejechac moim autem komuś innemu aby sie dowiedzieć...

i trzecia sprawa... czy każy diagnosta (na stacji diagnostyczne) moze mi wyregulować światła? i czy on mimo ze bez certyfikatu beda te lampki mi to wyreguluje i ile to moze kosztować?

ufff.. sorki ze takie długie smile.gif i mało czytelne, ale dziś wypłata! była! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o H4, to bym sie nie przejmowal... Watpie, zeby ktos zadal od Ciebie tego certyfikatu... Najpredzej, to diagnosta na przegladzie, ale i to jest malo prawdopodobne... Jezeli chodzi o postojowki, to mozesz pozbyc sie dowodu rejestracyjnego, co bedzie skutkowalo koniecznoscia wykonania dodatkowego przegladu i wizyta w UM celem jego odebrania... Teoretycznie po kazdej wymianie zarowki powinno sie ustawiac swiatla... kazda stacja diagnostyczna musi byc wyposazone w takie urzadzonko... podejzewam, ze koszt regulacji to jakies 10 zeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te H4 to się pewnie nie rzucą nikomu w oczy, ale za postojówki to możesz oberwać (prawdopodobnie utrata dowodu rejestracyjnego)

Przeglądu z takimi postojówkami to Ci na pewno nie przejdzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli chodzi o H4, to bym sie nie przejmowal... Watpie, zeby ktos

> zadal od Ciebie tego certyfikatu... Najpredzej, to diagnosta na

> przegladzie, ale i to jest malo prawdopodobne... Jezeli chodzi o

> postojowki, to mozesz pozbyc sie dowodu rejestracyjnego, co

> bedzie skutkowalo koniecznoscia wykonania dodatkowego przegladu

> i wizyta w UM celem jego odebrania... Teoretycznie po kazdej

> wymianie zarowki powinno sie ustawiac swiatla... kazda stacja

> diagnostyczna musi byc wyposazone w takie urzadzonko...

> podejzewam, ze koszt regulacji to jakies 10 zeta...

a wiec jutro sobie podjadę do diagnosty i pogadam, jak powie ze nie wolno, to sobie zmienie, ustawi światła a postojówki i tak sobie potem wrzuce niebieskie... czemu by mieli sie czepiac postojówek bardziej od zwykłych mijania? przeciez to na mijania jeździy i to bym zrozumiał jakby im to przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te H4 to się pewnie nie rzucą nikomu w oczy, ale za postojówki to

> możesz oberwać (prawdopodobnie utrata dowodu rejestracyjnego)

> Przeglądu z takimi postojówkami to Ci na pewno nie przejdzie

ja mam u siebie "białe" postojówki które dają odcień niebieskiego i przegląd przeszedłem a policja sie mnie nie czepiła mimo że kilka razy przejeżdżali jak stałem na postojówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie dziś przyszły mi do domu żaróweczk iz aukcji allegro [KLIK]

> Gdzie to są żarówki H4 blue light... które jak się okazało po

> kupnie (no_name ) powiedział, że one muszą mieć certyfikat E1,

> ktorego nie mają :D

nio i znów ma być na mnie że po nocach nie będziesz mógł spać zlosnik.gif - najbezpieczniej to mieć certyfikat cfaniaczek.gif

> no ale ochoczo zabrałem się do wymiany, najpierw wymieniłem światła

> mijania i wszystko działa, potem wrzuciłem postojowe (GRATISY a

> na innych aukcjach chca za to 6 zeta!!) no i wszystko pięknie

> świeci, z tym że postojówki troszke bardzo świecą na niebiesko,

> a H$ świcą na biało i to ładnym kolorem.... i teraz pytanko...

ładne światełko serduszka.gif

> wiem ze mnie mogą zatrzymać ale... czy kogoś już zatrzymali i w jaki

> sposob oni chcieli zobaczyć ten certyfikać E1? przecież na

> normalnych zarowkach to pisze na trzpieniu czyli co beda chcieli

nio certyfikat E1 jest na trzpieniu waytogo.gif - na opakowaniu niet - ale co jak będą chcieli zobaczyć to nie wyjmiesz jej żeby udowodnić - lepiej wyciągać niż mieć problema biglaugh.gif

> abym im normalnie to pokazał czy jak? pudełko (na ktorym nie ma

> tego E1 ) woze w bagazniku jakby co to tam mam stare H4 i moge

też wożę ze sobą zlosnik.gif - bo jak trafisz na sqr.... busted.gif to jemu i certyfikat nic nie da angryfire.gif

> zawsze podmienic jak mnie złapią, ale jak oni chca widziec ten

> certyfikat?

> potem szukałem juz na allegro w cennikach mandatwo ile sie nalezy za

> złe swiatła i sie niedoszukałem, czy to jest umowna kwota czy

> jest wytaryfikowana? ktoś wie? moze ktoś jest i się interesuje

busted.gif oni i tak biorą jak chcą - przede wszystkim do ręki rotfl.gif - bo lepiej żeby taryfikatora nie używali kiedyś czytałem że to była kwota 200-400zł za używanie niebieskiego światła (podawali to w jakieś gazecie jak była moda na spryskiwacze z niebieskimi diodami - tzw. kocie oczy) wink.gif

> tym? bo niestety chcialbym wiedziec ile moge dostac jezeli

> trefię na jakiegoś :D

> Druga sprawa, czy ktoś miał takie postojowki i za nie czy tez mozna

> dostac mandat, z powodu ze sa dosć niebieskie swiatło z

> leflektorów sie wydostaje? chodzi mi o fakt, np. podjezdzam do

> stacji benzynowej, zawsze mam taki odruch i włanczam postojowe

> przy tankowaniu (sam nie wiem czemu i po co) no ale przypuścmy

> ze to by policja widziała, czy moze i ile mi wrzucic mandatu?

> (zapasówki białe tez mam )

> wrażenia: przejechałem pare kilometrow dopiero ale duzo jechałem w

> "Zaspach śnieżnych" naprawde sie opłaca! widocznosc lepsza....

> ylko jeszcze jestem ciekaw czy to nie oślepia innych keirowców,

> bede musiałsie dac przejechac moim autem komuś innemu aby sie

> dowiedzieć...

> i trzecia sprawa... czy każy diagnosta (na stacji diagnostyczne) moze

> mi wyregulować światła? i czy on mimo ze bez certyfikatu beda te

> lampki mi to wyreguluje i ile to moze kosztować?

jasne że moze, koszt średni ok 10-15zł

> ufff.. sorki ze takie długie i mało czytelne, ale dziś wypłata!

> była! :D

jak jo mom pieniądze jada do Wieliczki jak ni mom pieniędzy palcem do solniczki hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem (jeszcze do niedawna) zaróweczki H4 coś a'la xenon z homologacją E1. Na drodze zatrzymali mnie panowie policjanci i kazali wymienić zaróweczki (nie docierało do nich ze jest na nie homologacja). Wyciągneli kodeks drogowy, znaleźli mi paragraf w którym jest napisane ze światło z przodu ma być białe ewentualnie żółte i dali wybór: albo zmiana przy nich albo zabierają dowodzik. Co miałem zrobić?? pokornie wymieniłem żaróweczki!!! a te homologacje to pic na wode bo i tak nie można na nich jeździć bo się pytałem znajomego diagnosty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja jest dosyć dziwna - jeżeli są sprzedawane normalnie w sklepach motoryzacyjnych to muszą być dopuszczone do ruchu - musieli by wszystkie prawdziwe ksenony zlikwidować bo świecą na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam żarówy Philipsa nie blue vision tylko GT coś tam... i ładnie świecą troche na błękitnie...

do tego jeszcze nikt się nie przyczepił

ale jak miałem zielone postojówki... to o mało busted.gif mi dowodzik skasowali... i nie pomogło stwierdzenie ze na miejscu je zaraz wymienie i będzie po sprawie... trzeba było wykonać pewną inną czynność hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież jeżeli jest żarówka standardowa 55/60 to jest zgodna z przepisami - tak skoleji mówią sprzedawcy motoryzacyjni, a poza tym różnica jest tylko w temp. gazów w żarówce co w znacznym stopniu zmniejsza zmęczenie oczów u kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przecież jeżeli jest żarówka standardowa 55/60 to jest zgodna z

> przepisami - tak skoleji mówią sprzedawcy motoryzacyjni, a poza

> tym różnica jest tylko w temp. gazów w żarówce co w znacznym

> stopniu zmniejsza zmęczenie oczów u kierowcy

no ale wytłumacz to panom w mundurkach, dla nich niebieskie światło to niebieskie, może jeszcze są przyzwyczajeni to tych niedozwolonych nakładek na żarówki które były kiedyś w modzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale wytłumacz to panom w mundurkach, dla nich niebieskie światło

> to niebieskie, może jeszcze są przyzwyczajeni to tych

> niedozwolonych nakładek na żarówki które były kiedyś w modzie

tam połowa to daltoniści - oni tylko niebieskie światło wszędzie widzą biglaugh.gif - wpadają w jakieś samouwielbienie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na ksenony jest inna homologacja i w przepisach niedawno zmienili ze

> ten zapis odnośnie koloru światła z przodu nie dotyczy lamp

> ksenonowych!! (tak dowiedziałem się od diagnosty)

a nio bo jak ktoś wie do której kieszeni kase włożyć to potem - inni wiedzą co w przepisach pozmieniać - taka jest polska rzeczywistość sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za teksty, a wiec wiem, ze jeżdze z tymi swiatełkami na wlasne zyczenie i na wlaasne zyczenie moge sie pozbyc dowodu :D no ale nic, bedzie sie jeździc bo naprawdę swietnie to wygląda, troche mnie przerazaja te postojowki bo mi swieca az zabardzo na niebiesko ale co tam... raz chwyca to się dowiem, juz tak dlugo mam prawko i mnie nie zatrzymali to licze na dalsze szczescie smile.gif

do diagnosty pojade, jeszcze nie wiem kiedy, ale nie wiem po co? podobno to mechanik ustawia światła a nie diagnosta... chyba ze sie mu "posmaruje" smile.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za teksty, a wiec wiem, ze jeżdze z tymi swiatełkami na wlasne

> zyczenie i na wlaasne zyczenie moge sie pozbyc dowodu :D no ale

> nic, bedzie sie jeździc bo naprawdę swietnie to wygląda, troche

> mnie przerazaja te postojowki bo mi swieca az zabardzo na

> niebiesko ale co tam... raz chwyca to się dowiem, juz tak dlugo

> mam prawko i mnie nie zatrzymali to licze na dalsze szczescie

> do diagnosty pojade, jeszcze nie wiem kiedy, ale nie wiem po co?

> podobno to mechanik ustawia światła a nie diagnosta... chyba ze

> sie mu "posmaruje"

spoko - jeździj dalej - mnie te światełka również się podobają i też na takich jeżdzę co prawda philips niby ma atest E1 - a jeśliby go nie miał to teżbym na nich jeździł,(w maluszku jeździłem na niebieskich postojach pojeździłem 1,5 roku i nic wink.gifoby tak dalej waytogo.gif) ale na władze nie poradze grinser006.gif jak się uprą to i tak będę miał przerypane tongue.gif - ale jak narazie nie zmieniam - a w bagażniku zawsze można mieć zwykłe żarówki na zamianę waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.