Skocz do zawartości

Przekroczyłem prędkość.


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

> Specjalnie puściłem na luz i patrzyłem co się będzie dziać - prędkość doszła do 98km/h a później

> zwalniałem. Pójdę za to siedzieć

> Tacho cyfrowe...

Phi. Ja w Hiszpanii wyciągnąłem 120 kmh Volvem FH 12 Euro 5 i wyhamowałem przed ostrzeżeniem o przekroczeniu zeby.GIF Mam foto zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Phi. Ja w Hiszpanii wyciągnąłem 120 kmh Volvem FH 12 Euro 5 i wyhamowałem przed ostrzeżeniem o

> przekroczeniu Mam foto

phi jeden z radomskich kierowców MPK przegubowego MAN jeździł na trasach podmiejskich z prędkościami ok 120km/h jako dowód zostawiliśmy sobie tarczkę tachografu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> phi jeden z radomskich kierowców MPK przegubowego MAN jeździł na trasach podmiejskich z

> prędkościami ok 120km/h jako dowód zostawiliśmy sobie tarczkę tachografu

to musiało być dawno temu bo teraz radomskie MAN-y nie osiągną 90 km/h hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Iveco Stralis

Tak się złożyło, że ani w Iveco ani w żadnym Renault nawet nie siedziałem frown.gif Ale w Scanii ( o ile ma retarder i bogatszą wersję wyposażenia) można ustawić prędkość dla retardera niezależnie od prędkości tempomatu. Bo w Mercedesie czy Volvie można ustawić tylko o ile szybciej od tempomatu ale nie mniej niż 4 chyba. Więc jak chcesz, żeby przy 90 hamował to tempomat na 86 crazy.gif A w Manie z tego co pamiętam na stałe +5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się złożyło, że ani w Iveco ani w żadnym Renault nawet nie siedziałem Ale w Scanii ( o ile ma

> retarder i bogatszą wersję wyposażenia) można ustawić prędkość dla retardera niezależnie od

> prędkości tempomatu. Bo w Mercedesie czy Volvie można ustawić tylko o ile szybciej od

> tempomatu ale nie mniej niż 4 chyba. Więc jak chcesz, żeby przy 90 hamował to tempomat na 86

> A w Manie z tego co pamiętam na stałe +5.

No jest to dość uboga wersja... nawet klimy nie mam, dużo zaślepek. Jeśli jest takie coś jak mówisz, to musi być to w pokładowym komputerku. Jutro zobaczę w instrukcje obsługi, nie bawiłem się jeszcze ustawieniami retardera. Ale dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Specjalnie puściłem na luz i patrzyłem co się będzie dziać - prędkość doszła do 98km/h a później

> zwalniałem. Pójdę za to siedzieć

> Tacho cyfrowe...

ja zamknąłem licznik we włoszech wink.gif tak po ok.45sekundach dopiero rejestruje przekroczenie do 30s możesz spokojnie jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> ja zamknąłem licznik we włoszech tak po ok.45sekundach dopiero rejestruje przekroczenie do 30s

> możesz spokojnie jechać

Jeździliśmy tak z kuzyniakiem mercem, oczywiście nie zawsze i wszędzie zlosnik.gif odliczaliśmy sekundy aby nie zarejestrował grinser006.gif przydawało się czasem aby jakiegoś nauczyciela wyprzedzić. Raz w D kierownik wyprzedzanego auta pokazał nam telefon ze zadzwoni na busted.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 dni to musisz mieć udokumentowane "przy sobie" a to co w pamięci urządzenia jest dostępne przez ponad rok. Kontrolujący zawsze może sobie zrobić wydruk z przekroczeń prędkości, co może "mieć wpływ" na wynik przeprowadzanej aktualnie kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 28 dni to musisz mieć udokumentowane "przy sobie" a to co w pamięci urządzenia jest dostępne przez

> ponad rok. Kontrolujący zawsze może sobie zrobić wydruk z przekroczeń prędkości, co może

> "mieć wpływ" na wynik przeprowadzanej aktualnie kontroli.

Że to zostaje dłużej to wiem. Mówię o czasie po którym można kierowcę ukarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.