Skocz do zawartości

Płatność raty OC po terminie? PILNE!


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, potrzebuję szybko odpowiedzi...

03.09 - czyli jutro! ubiega mi termin płatności raty OC, tak przynajmniej napisali na liście do mnie zlosnik.gif

Chciałem teraz zrobić przelew, ale skończyła mi się karta kodów jednorazowych, a nowej nie znajdę do jutra zlosnik.gif.

Czy jak jutro pójdę na pocztę i wpłacę kwotę II raty, to nie będzie za późno, nie będzie jakiś konsekwencji? Bo TU to jednak dostanie kasę z niezłym pewnie opóźnieniem, jak to pójdzie przez pocztę blush.gif

Liczy się data wpłaty, czy data księgowania kasy na koncie TU??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchajcie, potrzebuję szybko odpowiedzi...

> 03.09 - czyli jutro! ubiega mi termin płatności raty OC, tak przynajmniej napisali na liście do

> mnie

> Chciałem teraz zrobić przelew, ale skończyła mi się karta kodów jednorazowych, a nowej nie znajdę

> do jutra .

> Czy jak jutro pójdę na pocztę i wpłacę kwotę II raty, to nie będzie za późno, nie będzie jakiś

> konsekwencji? Bo TU to jednak dostanie kasę z niezłym pewnie opóźnieniem, jak to pójdzie przez

> pocztę

> Liczy się data wpłaty, czy data księgowania kasy na koncie TU??

A dlaczego na pocztę? Lepiej do jakiegoś banku i pieniądze będą na koncie najdalej na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczy się data wpłaty, czy data księgowania kasy na koncie TU??

oficjalnie OC liczy się od momentu zawarcia umowy do jej końca - płatność nie ma ma to wpływu

czyli OC jest ważne , a ubezpieczyciel musi się z tobą użerać żebyś zapłacił

to pisałem JA który wczoraj zapłacił drugą ratę z terminem wymagalności z maja rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego na pocztę? Lepiej do jakiegoś banku i pieniądze będą na koncie najdalej na drugi dzień.

no dobra, może być i w banku, tak czy siak liczyłem, że teraz zrobię przelew, a okazało się, że nie mam takiej możliwości angryfire.gif. Robiąc dzisiaj przelew, TU miało by kasę jutro na koncie, czyli zgodnie z tym, co mi napisali w liście zlosnik.gif. Wpłacając jutro gdziekolwiek, najwcześniej pewnie dostaną kasę dzień po terminie płatności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oficjalnie OC liczy się od momentu zawarcia umowy do jej końca - płatność nie ma ma to wpływu

> czyli OC jest ważne , a ubezpieczyciel musi się z tobą użerać żebyś zapłacił

> to pisałem JA który wczoraj zapłacił drugą ratę z terminem wymagalności z maja

No niby umowę zawarłem na rok zlosnik.gif...czyli mam się nie przejmować i zapłacić jutro w banku/na poczcie i olać to, że dostaną kasę "chwilę" po terminie? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, może być i w banku, tak czy siak liczyłem, że teraz zrobię przelew, a okazało się, że nie

> mam takiej możliwości . Robiąc dzisiaj przelew, TU miało by kasę jutro na koncie, czyli

> zgodnie z tym, co mi napisali w liście . Wpłacając jutro gdziekolwiek, najwcześniej pewnie

> dostaną kasę dzień po terminie płatności...

rano zrobisz przelew i powinien dojść tego samego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rano zrobisz przelew i powinien dojść tego samego dnia

facepalm.gif

nie zrobię rano przelewu, bo nie mam kolejnej karty kodów jednorazowych

.... no chyba, że mówisz, że mam wydać dyspozycję w okienku w banku hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zrobię rano przelewu, bo nie mam kolejnej karty kodów jednorazowych

> .... no chyba, że mówisz, że mam wydać dyspozycję w okienku w banku

właśnie tak

ewentualnie zadzwoń do swojego banku i zleć wykonanie przelewu operatorce zlosnik.gif

ostatnio też mialem problem z płatnością OC i okazało się, że można zapłacić przez telefon kartą kredytową ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby umowę zawarłem na rok ...

Choćbyś chciał, to się nie da inaczej - ustawa zasadniczo nie pozwala

> czyli mam się nie przejmować i zapłacić jutro w banku/na poczcie i

> olać to, że dostaną kasę "chwilę" po terminie?

Możesz spokojnie poczekać na kartę kodów jednorazowych. Nie sądzę, żeby ubezpieczyciel pozwał Cię o zapłatę w tym czasie.

Może Cię wezwać do zapłaty i naliczyć odsetki ustawowe.

Ubezpieczony jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, może być i w banku, tak czy siak liczyłem, że teraz zrobię przelew, a okazało się, że nie

> mam takiej możliwości .

Myślisz, że dziś by wyszedł? grinser006.gif

Idź z rańca do banku i będzie to samo, co dziś z kompa. ok.gif

P.S. Zmień kody na sesemesy - wygodniejsze. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, liczy się sam fakt wpłacenia smile.gif To, że zaksięgują nieco później nie robi problemu tak długo, jak nie dostaniesz pisemka z działu windykacji a i wtedy wystarczy, że przedstawisz stosowny dokument icon_rolleyes.gif Ludzie wpłacają I ratę z miesięcznym czy dwumiesięcznym opóźnieniem i jakoś nikt z tego powodu nie robi problemów icon_rolleyes.gif Wierz mi smile.gif Ja mam informacje dosłownie od swojej ręki trzymającej np. OWU hehe.gifzlosnik.gif Wpłacaj i się niczym nie przejmuj wink.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie tak

> ewentualnie zadzwoń do swojego banku i zleć wykonanie przelewu operatorce

> ostatnio też mialem problem z płatnością OC i okazało się, że można zapłacić przez telefon kartą

> kredytową

zadzwonić nie zadzwonię, bo nie uruchomiłem opcji "na telefon" zlosnik.gif - mogę ją uruchomić albo przez net (karta kodów potrzebna hehe.gif) albo udając się do banku - a jak już tam będę, to mogę zapłacić w okienku zlosnik.gif

Dobra - uspokoiliście mnie trochę, jutro pójdę do banku, zapłacę, a wieczorem będę szukał nowej karty kodów, bo podejrzewam, gdzie jest, ale teraz śpią w tym pokoju dzieci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadzwonić nie zadzwonię, bo nie uruchomiłem opcji "na telefon" - mogę ją uruchomić albo przez net

ale jak masz KK, to zadzwon do ubezpieczyciela - a nóż przyjmuje płatności kartą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.