Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LPG na Słowacji - ceny i tankowanie ?

Featured Replies

Napisano

Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ? Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś przejściówka ? hmm.gif Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ? wink.gif Żeby poruszać się tam autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam biglaugh.gif

Napisano

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ? Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś

> przejściówka ? Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ? Żeby poruszać się tam

> autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam

Tankuje pracownik stacji, przejściówka nie jest potrzebna. W ub roku LPG kosztowało 45 do 50 eurocentów. Na autostrady potrzebna jest winietka, do nabycia na pierwszej stacji za granicą, bo w PL zdzierają.

Napisano

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ? Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś

> przejściówka ? Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ? Żeby poruszać się tam

> autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam

jest pewnie tak samo jak w czechach więc tankujesz samodzielnie (przynajmniej dwa razy tankowałem i nikt nie podszedł żeby pomóc) przejściówka nie jest potrzebna. Jeśli chodzi o opłaty to musisz mieć ninetkę jeśli chcesz poruszać się autostradami.

Napisano

> jest pewnie tak samo jak w czechach więc tankujesz samodzielnie (przynajmniej dwa razy tankowałem i

> nikt nie podszedł żeby pomóc) przejściówka nie jest potrzebna. Jeśli chodzi o opłaty to musisz

> mieć ninetkę jeśli chcesz poruszać się autostradami.

Na kilka tankowań na Słowacji, raz sam tankowałem bo nikt nie podchodził. Chyba jednak tankuje pracownik stacji. Przejściówka niepotrzebna.

Czechy - dwa tankowania - dwa razy tankował pracownik stacji. Przejściówka chyba potrzebna.

Niemcy - dwa razy sam tankowałem - przejściówka potrzebna.

Napisano

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ?

Podobne jak w PL

> Potrzebna jest jakaś przejściówka ?

Nie. Przejściówki NA PEWNO nie potrzebujesz w:

CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB.

Niektóre stacje w Niemczech mają dystrybutory z 2 końcówkami - do jednej z nich nie potrzebujesz przejściówki

Tabelka standardów złączy

> Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ?

W wymienionych przeze mnie krajach (CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB) LPG nalewa pracownik stacji.

> Żeby poruszać się tam autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ?

Tak, do nabycia na każdej stacji benzynowej. Tygodniowa 4,9 eur, miesięczna 9,9 eur.

Napisano
  • Autor

Ok to super, żadna przejściówka nie potrzebna i ładnie mi naleją grinser006.gif To chyba wszystko co chciałem wiedzieć ok.gif Dzięki wszystkim.

Napisano

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ?

Do wprowadzenia Euro było nieznacznie taniej, teraz jest trochę drożej i wynika to głównie z osłabienia złotówki. Drożej, ale akceptowalnie.

> Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś

> przejściówka ? Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ?

Stacje tankujące gaz oznaczone są jako Autoplyn albo LPG. Przejściówki nie potrzeba. Tankuje zawsze pracownik stacji, nigdy nie kazano mi tego samemu robić. Cena LPG to około 0,5 Euro/litr.

> Żeby poruszać się tam autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam

Opłatami objęte są nie tylko autostrady, ale również drogi szybkiego ruchu i drogi I kategorii... LINK

Napisano

> Nie. Przejściówki NA PEWNO nie potrzebujesz w:

> CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB.

tankowałem w Asutri i przejściówka była potrzebna....Tankował pracownik stacji (przejsciówki uzyczyła stacja)

Napisano

> Przejściówki NA PEWNO nie potrzebujesz w: CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB.

Dorzucę jeszcze do wykazu Rumunię, Bułgarię, BiH, Czarnogórę, Serbię, Albanię i Macedonię.

Napisano

> W wymienionych przeze mnie krajach (CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB) LPG nalewa pracownik stacji.

Na Słowacji w nocy praktycznie nikomu nie chce się wychodzić z budy i każą sobie samemu zatankować. Często też dyżur nocny ma tylko jeden pracownik i stoi przy kasie więc się do dytrybutora nie ruszy. Przetestowane na wielu stacjach.

Napisano

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ?

Jako, że odpowiedzi na to pytanie nie są zbyt precyzyjne, polecę stronę z cenami zawsze aktualnymi:

natankuj.sme.sk

Można wybrać sobie miejsce gdzie chcemy tankować, zobaczyć dojazd itd...

Napisano
  • Autor

> Na Słowacji w nocy praktycznie nikomu nie chce się wychodzić z budy i każą sobie samemu zatankować.

> Często też dyżur nocny ma tylko jeden pracownik i stoi przy kasie więc się do dytrybutora nie

> ruszy. Przetestowane na wielu stacjach.

Dzęki za info, w nocy nie będę tankował grinser006.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.