Skocz do zawartości

TDI 1.9 90KM 1Z - odpala przy -30*C?


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

> A ja wiem... -30 to trochę dużo. Poprzedniej zimy 2.8 nissana mi raz zaniemogło, 1.9 wstawiłem już

> po największych mrozach, dlatego pytam.

Jak jest sprawny i paliwo bedzie ok to odpali. Jak swiece zarowe sa niesprawne, nie ma kompresji lub z paliwa zrobi sie kasza to nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki silnik u siebie w A4 tylko z oznaczeniem AHU (dokładnie to samo co 1Z). W poprzednią zimę nie odpalił 1 raz po tam jak samochód stał przez kilka dni na mrozie nie odpalany. Zakręcił parę razy i padł aku (ma już kilka lat), wystarczyło podpiąć go na 2godz i już więcej nie miałem problemów tamtej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Sprowadziłem samemu (w 2007r) Audi b4 1,9 TDI 90KM 1Z 1994r bez superwyposażenia tylko z ogrzewaniem postojowym z przebiegiem 160tyś km. i zimą sprawował się tak:

-tankowałem paliwo z dobrej stacji a nie od żyda

-wymieniłem na dobre świece żarowe

-akumulator chyba 74 Ah

-auto niegarażowane

-wymieniony olej, filtry, płyn chłodniczy

i przy mrozie -28st C paliło bardzo dobrze.

Sprzedałem go rok temu i do dziś jak widzę jak gość śmiga po mieście to Kó....wa mać żałuję że go sprzedałem beksa.gifbeksa.gif

dodam tylko że w tygodniu jeździłem do pracy 5 km i z powrotem a na weekendzik jeździłem do trójmiasta

no ale wszystko zależy od konkretnego silnika, kompresji, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.