Skocz do zawartości

Kupno samochodu z kilkoma umowami


oskar 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powiedzcie mi, jak to jest- kupując samochód, na który będzie pisana 8 umowa, a nie został przerejestrowany przez poprzednich 7 właścicieli, jest szansa żeby go zarejestrować bez problemów?

Ciągłość umów jest, wszystkie umowy ogólnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Powiedzcie mi, jak to jest- kupując samochód, na który będzie pisana 8 umowa, a nie został

> przerejestrowany przez poprzednich 7 właścicieli, jest szansa żeby go zarejestrować bez

> problemów?

> Ciągłość umów jest, wszystkie umowy ogólnie są.

no problemo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Powiedzcie mi, jak to jest- kupując samochód, na który będzie pisana 8 umowa, a nie został

> przerejestrowany przez poprzednich 7 właścicieli, jest szansa żeby go zarejestrować bez

> problemów?

> Ciągłość umów jest, wszystkie umowy ogólnie są.

Sprawdz czy wszystko sie zgadza - numery domow, klatek i inne takie cuda wianki. Czy sa jacys wspolwlasciciele etc.

Bo znajac zycie to panuje tam tegi burdel.

I przemysl jeszcze czemu nikt go nie rejestrowal na siebie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu smile.gif

przez moje rece przeszly ostatnio 2 takie auta:

jedno mialo 4 umowy moja byla dolozona jako 5 jak sprzedawalem(4 umowy w ciagu 3 lat auto nie przerejestrowywane tylko oc przepisywane)

drugie 3 umowy,moja 4 oc przepisywane.

jak masz ciaglosc oc i umow to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Powiedzcie mi, jak to jest- kupując samochód, na który będzie pisana 8 umowa, a nie został

> przerejestrowany przez poprzednich 7 właścicieli, jest szansa żeby go zarejestrować bez

> problemów?

> Ciągłość umów jest, wszystkie umowy ogólnie są.

Przykład z mojego podwórka .

W 2005 kupowałem do pracy auto XXX

W/w auto należało do pana A który miał kolizje , zabrany DR. Pan A sprzedał panu B , pan B opłacił skarbówke i tyle. Następnie pan B sprzedał blacharzowi panu C(opłacone w US również) . Od pana C ja kupiłem i na przegląd rej , następnie do miejscowości pana A aby odebrać DR z UM i do mojego UM . Nie powiem papierów kupa ale pani ani słowem nie pisnęła tylko fachowo posegregowała wpisała w komputerek i gra muzyka. Auto już dawno na szrocie ale urzędowo było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Czy podobnie jest z kupnem od firmy?

Firma A sprzedaje samochód firmie B na FV. Firma B nie rejestruje auta na siebie i po roku sprzedaje je osobie prywatnej C.

Czy C mając kopię FV wystawionej przez A i oryginał FV wystawionej przez B może bez problemu zarejestrować auto na siebie? Karta pojazdu i dow. rej. OK. Ciągłość OC jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy podobnie jest z kupnem od firmy?

> Firma A sprzedaje samochód firmie B na FV. Firma B nie rejestruje auta na siebie i po roku

> sprzedaje je osobie prywatnej C.

> Czy C mając kopię FV wystawionej przez A i oryginał FV wystawionej przez B może bez problemu

> zarejestrować auto na siebie? Karta pojazdu i dow. rej. OK. Ciągłość OC jest.

nie jest to takie proste ...

spytaj w swoim WK ... bo generalnie ta firma powinna być autohandlem żeby coś takiego zrobić ... inaczej potrzebujesz oryginały kwitów skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Firma A sprzedaje samochód firmie B na FV. Firma B nie rejestruje auta na siebie i po roku

> sprzedaje je osobie prywatnej C.

> Czy C mając kopię FV wystawionej przez A i oryginał FV wystawionej przez B może bez problemu

> zarejestrować auto na siebie? Karta pojazdu i dow. rej. OK. Ciągłość OC jest.

Skomplikujmy jeszcze ten przypadek...

Firma A jest autohandlem i nie koniecznie chciała by się chwalić FV zakupu auta (w końcu kwoty stanowią jakąś tam tajemnicę handlową). Tak więc w efekcie możemy mieć FV zakupu od firmy B + wszystkie dokumenty (nr rej., karta pojazdu) na firmę A.

Da się zarejestrować takie auto na osobę C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skomplikujmy jeszcze ten przypadek...

> Firma A jest autohandlem i nie koniecznie chciała by się chwalić FV zakupu auta (w końcu kwoty

> stanowią jakąś tam tajemnicę handlową). Tak więc w efekcie możemy mieć FV zakupu od firmy B +

> wszystkie dokumenty (nr rej., karta pojazdu) na firmę A.

> Da się zarejestrować takie auto na osobę C?

w POLSCE ? nie ... jeśli auto było zarejestrowane w POLSCE gdy A go kupowało

jeśli sprowadzone z zagranicy to tak ...

jakimś wyjściem z sytuacji jest faktura " z załacznikiem " .... którego nie przekazujesz nabywcy ...

spotkałem się z tym ... sama umowa K/S to jedno a w załączniku określony stan i cena auta ... i załącznika firma nie przekazywała dalej

nie wiem na ile to legalne z punktu widzenia US np. ale WK to rejestrowały skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.