Skocz do zawartości

Smarowanie pompy paliwa, wtrysków


Robik99

Rekomendowane odpowiedzi

> Podobno znacznie przedłuża żywotność tych elementów.

Olej do oleju? zlosnik.gif

A na poważnie, oleje do dwusuwów tworzone są pod benzynę, która jest lżejsza. Nie wiem czy taka dolewka coś faktycznie pomoże, a jeżeli tak, to zdecydowanie zwiększy emisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim wcześniejszym samochodzie (Pug 307 2.0HDi) zawsze dolewałem na pełny bak ok pół litra Mixolu, tak mi doradził mój mechanik (do którego mam pełne zaufanie).

Przejechałem nim ponad 200tys km. i w moich odczuciach samochodzik troszkę inaczej jeździł - tak jakby ciszej, mniej stukowo...

Do Bravki chyba zacznę lać od zimy, tylko muszę się dowiedzieć od niego czy też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w moim wcześniejszym samochodzie (Pug 307 2.0HDi) zawsze dolewałem na pełny bak ok pół litra

> Mixolu, tak mi doradził mój mechanik (do którego mam pełne zaufanie).

> Przejechałem nim ponad 200tys km. i w moich odczuciach samochodzik troszkę inaczej jeździł - tak

> jakby ciszej, mniej stukowo...

> Do Bravki chyba zacznę lać od zimy, tylko muszę się dowiedzieć od niego czy też można.

Ludzie po co kombinujecie jak qń pod górę? Jak wam polecą wtryski albo DPF się będzie szybciej zapychał to będziecie narzekać , że to Fiat etc... Ja bym się bał cokolwiek lać o czym producent nie wspomina... Ale to wasze auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak uważa...

ja odpisuję tylko na zadane pytanie (czy używał ktoś mixolu)...

nie mam DPF

> Ludzie po co kombinujecie jak qń pod górę? Jak wam polecą wtryski albo DPF się będzie szybciej

> zapychał to będziecie narzekać , że to Fiat etc... Ja bym się bał cokolwiek lać o czym

> producent nie wspomina... Ale to wasze auto...

producent nie wspomina o wielu rzeczach a mimo to ludzie stosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> producent nie wspomina o wielu rzeczach a mimo to ludzie stosują.

W moim starym uno dawno (DS 1,3 Disel ) temu miałem wpisane w instrukcji ile benzyny mam wlewać przy temperaturze - 10 / -15 / - 20 / - 25 C hehe.gif

Obecnie nie leje niczego ale zamiast tego oleju można te dodatki sprawdzonych firm do ON dolewać na zimę i nie tylko... sam "ON" jest niestety dość suchy ... tak i jeszcze kiedyś miała dużo siarki która nie była taka zła... teraz już tego nie ma i biedne wtryskiwacze jak i pompy sa chłodzone i smarowane tylko suchym "ON" o róznej jakości ( a nie jak kiedyś miały osobne układy smarowania olejowego połaczone z silnikiem )

Ja widze / raczej słysze różnice w różnych "ON" z różnych stacji jak silnik pracuje / klekocze /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam skąd ci wszyscy mechanicy mają taką wiedzę, że mixol do ON dobrze robi układom CR? Czyżby robili jakieś badania? Ja się na żadne testy i wyniki badań w tym temacie nie natknąłem. Sam takowych też nie przeporwadzałem więc osobiście nikomu nie zalecam dolewania mixolu do ON. Choć być może pomaga,.. ale również może psuć. Na etykiecie MIXOLU też nie wyczytałem formułki typu: " zalecany jako dodatek do ON w nowoczesnych ukadach wtryskowych diesla. Poprawia smarowanie, przedłuża żywotność elementów układu wtryskowego". Czyżby marketingowe niedopatrzenie producenta? A może producent jednak wie, że nie należy... ?

Gdyby producent miał wiedzę, że MIXOL jest wskazany do układów CR to z pewnością umieściłby to na etykiecie. Sukces na rynku murowany!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie pisałem o Miksolu (czy Mixolu) tylko o oleju syntetycznym.

> np: Mobil

> Castrol

Ja od siebie mogę tylko odradzić takich operacji w silnikach z wtryskiem CR. A oleju to proponował bym nalać mechanikom, którzy tak doradzają, ale do głowy.

Ludzie, takie głupoty to w starych układach miały miejsce, gdzie wtryskiwacze miały otworki rozpylające jak łepek od szpilki, a nie w dzisiejszych, kiedy to minimalny spadek temperatury w zimie powoduje gęstnienie ropy i problemy z rozruchem.

Ile by tego oleju nie dolać, to i tak będzie to dodatkowe obciążenie w układzie. Lejcie dobrą ropę no i spoko. Ewentualnie jakiś dodatek raz na jakiś czas. To nie TDi, tam takie operacje się sprawdzają.

Pozdrawiam. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.