Skocz do zawartości

1.4 i.e. ma gaźni czy wtrysk?


rtea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój kolega ma 1.4 i.e. z LPG, który chce zezłopować. Przyszła mi na myśl przekładka jego instalacji LPG do mojego gaźnikowego 1.0. Tylko czy jest sens się z tym pchać do gazownika? Słyszałem, że jeśli to jest wtrysk to instalacja nie przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już napisali, że raczej wtrysk - ja się nie znam grinser006.gif

Jaka instalka, jaka ważność butli, i takie tam - bo być może skórka nie warta wyprawki.

Chyba, że chcesz rzeźbić w gównie na nie legalu, ale wtedy można sobie narobić syfu w przypadku kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka instalka, jaka ważność butli, i takie tam - bo być może skórka nie warta wyprawki.

Butla ma 5 lat. Auto od roku stoi pod domem niejeżdżone, bo mu padła skrzynia biegów i nie miał kasy tego robić.

A wracając do instalacji, to jeśli to jest wtrysk, to jego instalacja nie nadaje się do mojego gaźnikowego 1.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Butla ma 5 lat. Auto od roku stoi pod domem niejeżdżone, bo mu padła skrzynia

> biegów i nie miał

> kasy tego robić.

> A wracając do instalacji, to jeśli to jest wtrysk, to jego instalacja nie nadaje się do > mojego

> gaźnikowego 1.0 ?

Trzeba ją troszkę uprościć i będzie pasowała.

Jak Koledzy pisali wcześniej będzie to nielegalne, bo nie uzyskasz wpisu w dowodzie rejestracyjnym, a tym samym auto nie przejdzie najbliższego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba ją troszkę uprościć i będzie pasowała.

> Jak Koledzy pisali wcześniej będzie to nielegalne, bo nie uzyskasz wpisu w dowodzie rejestracyjnym,

> a tym samym auto nie przejdzie najbliższego badania technicznego.

Nie uzyskam ze względu na to, że będzie to przekładka używanej instalacji, czy ze względu na to, że tamta instalacja przystosowana jest do wtrysku? (jednopunktowego chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie uzyskam ze względu na to, że będzie to przekładka używanej instalacji, czy ze względu na to, że

> tamta instalacja przystosowana jest do wtrysku? (jednopunktowego chyba)

Zapewne jest to instalacja 2 generacji na mikserze, i będzie pasowała do 1,0 na gaźniku (trza tylko zmienić podstawkę miksera). Problem z legalizacją pojawia się gdy nie masz faktury montażu instalacji więc popytaj na forum gazowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne jest to instalacja 2 generacji na mikserze, i będzie pasowała do 1,0 na gaźniku (trza tylko

> zmienić podstawkę miksera). Problem z legalizacją pojawia się gdy nie masz faktury montażu

> instalacji więc popytaj na forum gazowników.

Eeeee... myślę, że FV gość mi da jak sobie zażyczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie uzyskam ze względu na to, że będzie to przekładka używanej instalacji, czy ze względu na to, że

> tamta instalacja przystosowana jest do wtrysku? (jednopunktowego chyba)

Jeżeli przekładkę zrobi gazownik z uprawnieniami, wystawi FV i świadectwo homologacji, to wpis w dowodzie uzyskasz bez problemu. Przystosowanie instalacji do danego rodzaju silnika nie ma w tym przypadku znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli przekładkę zrobi gazownik z uprawnieniami, wystawi FV i świadectwo homologacji, to wpis w

> dowodzie uzyskasz bez problemu. Przystosowanie instalacji do danego rodzaju silnika nie ma w

> tym przypadku znaczenia.

Świadectwo homologacji wystawia producent zbiornika, warsztat wystawia fakturę na podstawie której można zarejestrować gaz.

Oczywiście kolega powinien posiadać takowy certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świadectwo homologacji wystawia producent zbiornika, warsztat wystawia fakturę na podstawie której

> można zarejestrować gaz.

> Oczywiście kolega powinien posiadać takowy certyfikat.

jest jeszcze coś zwane wyciągiem ze świadectwa homologacji co wystawia zakład montujący instalacje.

bez tego kwitu nic nie załatwi - a na nim są wymienione wszystkie elementy jakie zostały wykorzystane podczas montazu instalacji gazowej.

(wszystkie - znaczy się te co mają wpływ na bezpieczeństwo i ekologie)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.