Skocz do zawartości

Ciekawy samochód, który mnie się podoba


Rekomendowane odpowiedzi

> Mi ogolnie idzie o linie tego samochodu i jego wyglad. Poszczegolne wersje to juz inna sprawa.

> 8.32 jest bardzo fajnym rodzynkiem... chociaz szkoda, ze osiagi nie powalaja.

Otóż to ok.gif Po V8 można byłoby się spodziewać czegoś więcej, a tak to jedynie ciekawy kolekcjonerski egzemplarz z interesującymi rozwiązaniami (jak np. wysuwany spojler grinser006.gif). Dla osiągów lepiej już byłoby kupić 2.0T (a w zasadzie, będąc zgodnym z oznaczeniami Lancii 4.16 Turbo) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóż to Po V8 można byłoby się spodziewać czegoś więcej, a tak to jedynie ciekawy kolekcjonerski

> egzemplarz z interesującymi rozwiązaniami (jak np. wysuwany spojler ). Dla osiągów lepiej już

> byłoby kupić 2.0T (a w zasadzie, będąc zgodnym z oznaczeniami Lancii 4.16 Turbo)

To jezscze zalezy czy mowimy o osiagach seryjnych czy o potencjale i dlubaniu.

V8 bije ma fantastyczna kulture pracy i oddaje moc calkiem inaczej niz 2.0T. Poza tym to takie male odniesnienie do innego modelu Lancii, ktory tez mial pod maska silnik Ferrari.

Co do osiagow - na tle konkurencji z tamtych lat wcale nie jest tak tragicznie i zle. Co nie zmienia faktu, ze patrzac z perspektywy dzisiejszych czasow to nie jest jakas rakieta na kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jest też tak dobrze, porównaj ją z Lotusem Omegą

Jest pewna roznica. Po pierwsze Thema jest autem o epoke starszym. zaprezentowano ja niemal 10 lat przed premiera lotusa Omegi. Druga sprawa to fakt, ze Lotus Omega on poczatku byl projektowany jako krotka, eksluzywna seria - planowano wyprodukowac ograniczona ilosc sztuk.

Thema byla samochodem calkowicie seryjnym i planowanym jako auto dla masowego odbiorcy. tyczy sie to rowniez Themy 8.32.

Porownaj Theme do bmw M535i - zauwazysz podobna moc i zblizone osiagi. oraz fakt, ze byly sprzedawane i projektowane w tym samym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jezscze zalezy czy mowimy o osiagach seryjnych czy o potencjale i dlubaniu.

Seryjne mimo wszystko są zbliżone ok.gif Co prawda V8 nieco lepsze jest, ale naprawdę niewiele. O potencjale już nie wspominam. 8.32 w zasadzie warto byłoby kupić dla samej satysfakcji posiadania czegoś wyjątkowego, unikalnego, dla silnika V8 o wysokiej kulturze pracy (z resztą sygnowanym przez Ferrari wink.gif, choć i 2.0T jest bardzo dobrym i znanym silnikiem), aczkolwiek pewnie byłoby to auto problematyczne, czytałem o jego problemach z chłodzeniem icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.