Skocz do zawartości

Pytanie do kierowców TIR


51cent

Rekomendowane odpowiedzi

> Szkoda że laptop działa na 12/24V. Navi pewnie też Są to tez urządzenia bezawaryjne, wieczne,

> zawsze sprawne.

> Ciekawe też co będzie jak GPS zostanie wyłączony, a mówi sie o tym od lat 2 około.

> Oj, będzie bieda...będzie

Mam ładowarkę do laptopa do gniazda zapalniczki, zasilacz na 230V podłączany pod przetwornicę i dwie ładowarki do navi wink.gif

Równie dobrze powinienem jeździć na stalowych kołach bo bida będzie jak złapię 3 laczki na raz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie posiadam żadnej mapy papierowej nie świadczy o tym, że nie korzystam z map cyfrowych. Jak ktoś lubi to niech sobie wozi dalej 5 letnie mapy papierowe i pyta się na CB o ulicę w mieście. Jedyną opcją żeby navi nie doprowadziło mnie do celu jest awaria satelity....... lub niekompletny/błędny adres. Ale człowiek ma jęzor, ręce i długopis i zawsze o drogę może zapytać.

Teraz trochę statystyki. Najwięcej zdarzeń w mojej firmie przytrafia się kierowcom w pierwszym roku jazdy, potem jest tendencja spadkowa. Najmniej szkód mają kierowcy ze stażem 5-7lat. Potem krzywa rośnie i ok 15 lat zaczyna dorównywać młodym.

Cfaniaki do osobna grupa nie ujęta w tych statystykach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ładowarkę do laptopa do gniazda zapalniczki, zasilacz na 230V podłączany pod przetwornicę i

> dwie ładowarki do navi

Gorzej jak te urządzenia po prostu, zwyczajnie padną.

A znam takie przypadki.

> Równie dobrze powinienem jeździć na stalowych kołach bo bida będzie jak złapię 3 laczki na raz

Równie dobrze mógł byś wozić ze sobą drugi ciągnik. a nuż ten padnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są jeszcze tacy co na stacjach benzynowych robią szkice.....

> Niektórzy się dziwią, jak mówię, że nie mam żadnej mapy papierowej....

To żebyś się nie zdziwił jak Ci ta super hiper navi padnie w trasie za granica, albo w wiekszym miescie. Wtedy to z Ciebie moga się smiac Ci co maja zwykłe papierowe mapy hehe.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To żebyś się nie zdziwił jak Ci ta super hiper navi padnie w trasie za granica, albo w wiekszym

> miescie. Wtedy to z Ciebie moga się smiac Ci co maja zwykłe papierowe mapy

No tak i wożą wszystkie mapy każdej miejscowości w europie. Mieć trzeba jeden atlas i to wszycho ok.gif Ja woziłem nawi i lapcoka+ jeden zwykły atlas jewropy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak i wożą wszystkie mapy każdej miejscowości w europie. Mieć trzeba jeden atlas i to wszycho

> Ja woziłem nawi i lapcoka+ jeden zwykły atlas jewropy

Ale ja tez mam navi i sobie chwalę, ale w schowku jest tez mapa w razie gdyby coś się stało z telefonem i nie mógłbym z niego skorzystać. Po prostu podałem przykład, że nawet stara papierowa mapa może uratować człowiekowi dupę jak jest w potrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja tez mam navi i sobie chwalę, ale w schowku jest tez mapa w razie gdyby coś się stało z

> telefonem i nie mógłbym z niego skorzystać. Po prostu podałem przykład, że nawet stara

> papierowa mapa może uratować człowiekowi dupę jak jest w potrzebie.

a ja qpiłem dwa lata temu navi i uzywalem jej często i gęsto przez pierwsze trzy miesiace. ipotem wróciłem do papierowych map a gps wylądował w schowku i nawet nie wiem czy jeszcze tam jest hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja qpiłem dwa lata temu navi i uzywalem jej często i gęsto przez pierwsze trzy miesiace. ipotem

> wróciłem do papierowych map a gps wylądował w schowku i nawet nie wiem czy jeszcze tam jest

To sprawdź czy nie prze.... znaczy sprzedałeś grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ale ja tez mam navi i sobie chwalę, ale w schowku jest tez mapa w razie gdyby coś się stało z

> telefonem i nie mógłbym z niego skorzystać. Po prostu podałem przykład, że nawet stara

> papierowa mapa może uratować człowiekowi dupę jak jest w potrzebie.

Co Ci da mapa? Europa jest super oznakowana. Główne arterie każdy zna. Założę się, że każdy trafi bez mapy do Berlina, Drezna, Norynbergii, Barcelony, Paryża, Antwerpii, Calais, Madrytu itd. Prolem pojawia się w dojeździe do konkretnego adresu. Jak zauważył Adamec - musiałbyś wozić mapę każdej miejscowości? Po co zawalać pół naczepy jak może się to zmieścić praktycznie w kieszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.