Skocz do zawartości

Blokada kierownicy - jak rozkminić


Delmut

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak:

Kluczyk ze stacyjki, kierownica zblokowana, godzinę później nie da się odblokować kierownicy:/ Oczywiście próby były próby z położeniem kierownicy w pozycjach skrajnych, jak również z kierownicą w "luzie"

Jak podejść do tematu?? Trzeba rozbierać kolumnę czy macie inne patenty??

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie :/

> Wygląda tak jakby zacięła się wlaśnie stacyjka, ale chwilę przed zablokowaniem kierownicy działała

> bez zarzutu

kilka lat temu w koleżanki astrze była podobna przygoda... Wiele wd40 i godziny szarpania kluczykiem dały rezultat... Spec od stacyjek ostatecznie wyjął jakiś malutki paproch ze środka...

Bez demontażu stacyjki struno doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka lat temu w koleżanki astrze była podobna przygoda... Wiele wd40 i godziny szarpania

> kluczykiem dały rezultat... Spec od stacyjek ostatecznie wyjął jakiś malutki paproch ze

> środka...

> Bez demontażu stacyjki struno doradzić.

Dobra, idę z wichurą, odkurzaczem i WD40...

Poinformuję o wynikach...

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka lat temu w koleżanki astrze była podobna przygoda... Wiele wd40 i godziny szarpania

> kluczykiem dały rezultat...

Też w Astrze walczyłem - WD40 i 2h prób aż puściła - wtedy dało się wyjąć stacyjkę i ostatecznie rozruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wakacje znajomej odblokowałem tak ze jednocześnie kręciłem kierownicą - szarpałem i próbowałem jednocześnie kluczyk przekręcić

Po którejś tam próbie się udało

WD 40 profilaktycznie zapodałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa wygląda tak:

> Kluczyk ze stacyjki, kierownica zblokowana, godzinę później nie da się odblokować kierownicy:/

> Oczywiście próby były próby z położeniem kierownicy w pozycjach skrajnych, jak również z

> kierownicą w "luzie"

> Jak podejść do tematu?? Trzeba rozbierać kolumnę czy macie inne patenty??

> Pozdrowionka

Miałem tak w matizie żony. Skończyło się wymianą stacyjki.

Awaryjnie, by autem przyjechać pod dom, bo stało to się gdzieś pod sklepem na mieście - wziąłem klucz typu żabka i przekręciłem na siłę kluczyk w stacyjce.

Powodem awarii było pęknięcie jednego z elementów blokady kierownicy, co skutkowało zacinaniem się kluczyka a w efekcie wymianą stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa wygląda tak:

> Kluczyk ze stacyjki, kierownica zblokowana, godzinę później nie da się odblokować kierownicy:/

> Oczywiście próby były próby z położeniem kierownicy w pozycjach skrajnych, jak również z

> kierownicą w "luzie"

> Jak podejść do tematu?? Trzeba rozbierać kolumnę czy macie inne patenty??

> Pozdrowionka

Standard w starszej wersji Sprintera i co poniektórych Mercedesach osobowych.

Trzeba naprawdę mocno pociagnąć za fajerę jednocześnie gmerając kluczykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.