Skocz do zawartości

Wskazówka paliwa lata sobie na zakrętach po tankowaniu spada


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sc900 2001.

Wskazówka ma dziwne zagrania ta od poziomu paliwa, np, tankuje cały bak do pełna zrobię 40km i spadnie o ok1/6 skali a po przejechaniu ok 100 km spada o ok1/4.i pokazuje 3/4 baku.

Na zakrętach czasami jak jest pół baku to wskoczy na 3,4 i znów spadnie.

Wiem że tamat był już kiedyś poruszany, ale czy to normalne żeby po przejechaniu 100 km od tankowania do pełna pokazywało już 3/4 baku?

Mam wierzyć w pomiar tej wskazówki?

Na baku 38l robię ok 440km także dosyć dużo też pali ta 900 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam sc900 2001.

> Wskazówka ma dziwne zagrania ta od poziomu paliwa, np, tankuje cały bak do pełna zrobię 40km i

> spadnie o ok1/6 skali a po przejechaniu ok 100 km spada o ok1/4.i pokazuje 3/4 baku.

> Na zakrętach czasami jak jest pół baku to wskoczy na 3,4 i znów spadnie.

> Wiem że tamat był już kiedyś poruszany, ale czy to normalne żeby po przejechaniu 100 km od

> tankowania do pełna pokazywało już 3/4 baku?

> Mam wierzyć w pomiar tej wskazówki?

> Na baku 38l robię ok 440km także dosyć dużo też pali ta 900 .

prawdopodobnie masz uszkodzony pływak. musiałbyś się dostać do baku i zobaczyć czy się przypadkiem nie poluzował lub zaczepił o coś. Ja miałem taki proble w starym escorcie i mi się to samo naprawiło. Ja bym sprawdził ten pływak, ale może ktoś ma inne opcje co do tego wink.gif;)

PS. A co do baku to to troche dziwne ze wchodzi ci az 38 l icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w instrukcji pisze 38l bak wink.gif.

A nigdy nie sprawdzałem ile wchodzi, ale po zatankowaniu do pełna pokazuje troszke nawet nad kręską pełny a po 40km już spadnie o ok 1/6 skali.

Też tak macie Panowie w waszych sc?

Bo niby do połowy baku powinienem zrobić spokojnie z 300km a połowe baku pokazuje mi już po ok 210km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No w instrukcji pisze 38l bak .

> A nigdy nie sprawdzałem ile wchodzi, ale po zatankowaniu do pełna pokazuje troszke nawet nad kręską

> pełny a po 40km już spadnie o ok 1/6 skali.

> Też tak macie Panowie w waszych sc?

> Bo niby do połowy baku powinienem zrobić spokojnie z 300km a połowe baku pokazuje mi już po ok

> 210km.

jak na całym zbiorniku robisz 440 km to jakim cudem chcesz na połowie zrobić 300??? grinser006.gif

Ja robie na pełnym nie całe 400 czasami i nie narzekam. Jesli na całym robisz 440km a połowę pokazuje po ok 210 to jest wszystko jak najbardziej git. Taniej nie będzie, chyba że zamontujesz LPGie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kiedyś rekordowo w trasie na zbiorniku z silnikiem 1.1 550 km

> a 400 jak najbardziej jest w normie.

> 1/4 spokojnie może być po +-100km, może 120... mówię o mieście, bez pałowania.

ja zrobilem w cyklu mieszanym przy dosc ostrym traktowaniu gazu 430km smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam sc900 2001.

> Wskazówka ma dziwne zagrania ta od poziomu paliwa, np, tankuje cały bak do pełna zrobię 40km i

> spadnie o ok1/6 skali a po przejechaniu ok 100 km spada o ok1/4.i pokazuje 3/4 baku.

> Na zakrętach czasami jak jest pół baku to wskoczy na 3,4 i znów spadnie.

> Wiem że tamat był już kiedyś poruszany, ale czy to normalne żeby po przejechaniu 100 km od

> tankowania do pełna pokazywało już 3/4 baku?

> Mam wierzyć w pomiar tej wskazówki?

> Na baku 38l robię ok 440km także dosyć dużo też pali ta 900 .

Wskazówce poziomu paliwa nie wierz, bo lubi pokazywać co chce biglaugh.gif

Co do spalania, to w moim cc 900 w mieście latem zszedłem poniżej 6l, a teraz zimą to trochę ponad 7,5l przy, głównie, spokojnej jeździe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak już tak mówicie ile zrobiliście na baku to ja sie pochwale że 560km (czy jakos tak w przybliżeniu że spalanie wyszło 5,9 l hehe.gif ) w trasie (1.2 16v) tylko ze jazda na 5 i ok 90km/h zlosnik.gif

a co do wskazówki to nie ma co zbytnio wierzyć bo mi na prawym zakrecie przy 1/4 baku spada blisko tej czerwonej kreski 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak już tak mówicie ile zrobiliście na baku to ja sie pochwale że 560km (czy jakos tak w

> przybliżeniu że spalanie wyszło 5,9 l ) w trasie (1.2 16v) tylko ze jazda na 5 i ok 90km/h

> a co do wskazówki to nie ma co zbytnio wierzyć bo mi na prawym zakrecie przy 1/4 baku spada blisko

> tej czerwonej kreski

Ja jak robię niewielki zakręt w lewo to leci na sam dół i włącza się rezerwa.

Na dodatek potrafi wylecieć benza przez wlew - to mnie bardziej wkurza jak marnuje się paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie uspokoiłem się spalanie wyszło 7-7,4l na 100km a nie jak wcześnie liczyłem 8-9l trasa i miasto łącznie, nie dziele spalania na trase a miasto bo to bezsensowne.

Spalanie trasa miasto, więcej miasta lub krótkich odcinków 7,1-7,4.

Norma na 900? cały bak ok 440-460km?.

Więc ile ma sc bak 35 czy 38 l ? bo w instrukci pisze 38l a większość osób gada że 35 może cq miały 35 a sc 38?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciężką nogę masz

Pewnie to + full-group mpi 1.2 75 + krótkie odcinki 100% miasto.

BTW, wskaźnik paliwa to faktycznie taki wbudowany czujnik przeciążeń, chyba tylko na pełnym baku wskazówka nie lata. Nie mowiac juz o tym, że przed odpaleniem silnika wskazówka pokazuje ciut niżej, po odpaleniu z 2mm wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.