Skocz do zawartości

jak wyjąć zawór nagrzewnicy?


kudlaty_bytom

Rekomendowane odpowiedzi

zauwżyłem mokrą podłogę pod dywanikiem gumowycm w nogach pasażera z przodu, a ojciec parę dni temu słyszał jakiś dziwny syk spod deski

wydaje mi się, że zawór się czasowo 270751858-jezyk.gif rozszczelnił, ale nie leci tam nic i nie kapie, węże suche

zawór namacałem za plastikową obudową, a przynajmniej dźwignię kiedy ruszałem pokrętłem temperatury

ubytków płynu w układzie nie stwierdziłem

czy można wywalić zawór i polegac na samej klapie temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zauwżyłem mokrą podłogę pod dywanikiem gumowycm w nogach pasażera z przodu, a ojciec parę dni temu

> słyszał jakiś dziwny syk spod deski

> wydaje mi się, że zawór się czasowo rozszczelnił, ale nie leci tam nic i nie kapie, węże suche

> zawór namacałem za plastikową obudową, a przynajmniej dźwignię kiedy ruszałem pokrętłem temperatury

> ubytków płynu w układzie nie stwierdziłem

> czy można wywalić zawór i polegac na samej klapie temperatury?

tam nie ma klapy od temperatury - jedynie sam zawór steruje temperaturą.

dostęp do niego jest po odkręceniu 3 śrubek od plastikowej osłonki( od jednej dostęp jest nieciekawy - ale da się spokojnie to zrobić).

potem demontujemy pancerz, linkę , dwie śrubki, ściągamy z wężyka i wyjęty.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pooglądam co i jak i będę działał, na razie nic nie leci

> ile kosztuje taka kompletna nagrzewnica i gdzie?

w październiku płaciłem 85 zł w zwykłym sklepie moto ok.gif za sam zawór powiedzieli mi 80 zł rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ha ha a to dobre

> coś mi się kojarzy, że o tym chyba wspominałeś

nie wiem, kto wymyślił taką politykę sprzedaży spineyes.gif

> jak nie urok to sraczka, wszystko na raz, smok pompy, wyciek z zaworu, ból głowy, powodzie w

> Australii

mi dzisiaj dodatkowo altek padł sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana calego zespolu nagrzewnicy, razem z wentylatorem zajmuje ok 2godz. (demontaz licznika, kierownicy, calej deski wraz z panelem srodkowym, wymontowanie zespolu nagrzewnicy i montaz w odwrotnej kolejnosci, z 2 przerwami na wizyte w lazience - robilem to przy temp ok -3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż 2h... wg mnie godzinka to max smile.gif

- licznik - 1 minuta

- deska - 10 minut

- konsola - 10 minut

przerwa na łyk wody zeby.GIF

- nagrzewnica - 10 minut

złożenie idzie podobnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz zawór, jak na stożku i orignu to dostaniesz raczej tylko w ASO w cenie około 150zł, jeśli masz na płaskie "ucho" to wtedy za jakieś 80zł można dostać nawet oryginał. Ja na wakacjach wymieniałem całość tj. nagrzewnica z zaworem i za komplet Valeo zapłaciłem 107zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenix, zestaw ściągam i zakładam spowrotem poniżej minuty jak chcesz się licytować z czasami 270751858-jezyk.gif

na razie muszę potwiedzić co jest nie halo

dzięki za wskazówki ok.gif moze do wiosny wytrzyma, to wyjmę wszystko i dam wentylator do elektryka, bo iskrzy i czasami słyszę trzaski w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.