Skocz do zawartości

Minivan / SUV o dobrych własnościach jezdnych?


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

> Z tego co ludzie mówią to Forester... osobiście nie miałem okazji przetestować.

> Macie jakies inne typy?

To zależy co dla Ciebie oznaczają; "dobre właściwości jezdne"?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... X3?

Rozmawiałem niedawno z kolegą z pracy, który na co dzień ujeżdża X3 i jest bardzo zadowolony z prowadzenia. A jeszcze bardziej z silnika.

Minivany będą z definicji bardziej baliowate. Z tego, co pamiętam, to S-max cieszy się opinią auta dobrze sie prowadzącego. Ford juz kilku ładnych potrafi zrobić dobre zawieszenie.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minivany będą z definicji bardziej baliowate. Z tego, co pamiętam, to S-max cieszy się opinią auta

> dobrze sie prowadzącego. Ford juz kilku ładnych potrafi zrobić dobre zawieszenie.

Porownujac Forda S-max i starego Forka na balonowatych oponach (205/70R15), ktory jest znacznie miekszy od nowszych modeli rocznikowych, to wlasciwie nie ma co porownywac. Jakbym autobus prowadzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedz sie crv , outlanderem na 18" , jezeli dobrze rozumiem chodzi Tobie o to by nie jezdzilo sie tym jak wozem drabiniastym te auta powyzej daje sie prowadzic prawie jak normalne auta osobowe 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co ludzie mówią to Forester... osobiście nie miałem okazji przetestować.

> Macie jakies inne typy?

Osobiscie bym rozwazyl:

1. Vitara - najlepsza terenówka wśród SUV

2. X3 (tylko nowe) - jeśli cena nie przeraża

3. S-max - najlepsze prowadzenie wśród Minivanów

4. Jeśli znaczek na masce Cie nie kreci - nowe SUVy KIA są bardzo ładne smile.gif

5. Kuga

6. Yeti - bo Clarkson stwierdzil ze to najlepsze auto swiata smile.gif

Nie kupiłbym:

1. Forrestera - za sprzęgło w ich dieslu

2. Starszej X3 - za absolutną bezużyteczność poza asfaltem

3. Koleosa - dostałem jako auto zastępcze raz i byłem przerażony smile.gif

4. Hondy CRV- za sredniowieczny haldex...

Poza tym moze duze kombi? BMW 5 używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6. Yeti - bo Clarkson stwierdzil ze to najlepsze auto swiata

Qwa, juz wiem czemu tyle musialem za nie zaplacic - bo Skoda musiala zaplacic mega-lapowke Clarksonowi, zeby to powiedzial oslabiony.gifhehe.gif

Prowadzi sie faktycznie dobrze, ale to chyba nie ta klasa wielkosciowa, o ktrej autor watku myslal? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiscie bym rozwazyl:

> 1. Vitara - najlepsza terenówka wśród SUV

Niestety, jako właściciel GV mogę jedynie odradzić zakup tego auta osobie szukającej dobrych właściwości jezdnych (na asfalcie). W porównaniu z takim X3 prowadzi się jak wóz drabiniasty - podskakuje na zakrętach, marnie hamuje i generalnie jest niekomfortowy.

Dlatego poszukiwania skierowałbym w innym kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, jako właściciel GV mogę jedynie odradzić zakup tego auta osobie szukającej dobrych

> właściwości jezdnych (na asfalcie). W porównaniu z takim X3 prowadzi się jak wóz drabiniasty -

> podskakuje na zakrętach, marnie hamuje i generalnie jest niekomfortowy.

> Dlatego poszukiwania skierowałbym w innym kierunku...

dlatego dobre pytanie zadał ktos: co oznacza "dobre wlasciwosci jezdne" dla autora wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupiłbym:

> 1. Forrestera - za sprzęgło w ich dieslu

> 2. Starszej X3 - za absolutną bezużyteczność poza asfaltem

> 3. Koleosa - dostałem jako auto zastępcze raz i byłem przerażony

> 4. Hondy CRV- za sredniowieczny haldex...

> Poza tym moze duze kombi? BMW 5 używane?

5. porsche cayenne - za tę cenę powinno urywać dupę..... kurde nadal swoją mam..... max co bym za nie dał (gdybym miał biglaugh.gif) to 100 a nie 350 kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5. porsche cayenne - za tę cenę powinno urywać dupę.....

Dupe urywa dopiero Forek 2.5XT, ale w poprzedniej budzie. Do tego stage 4 z Mapteka i urywa ja razem z kregoslupem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> To zależy co dla Ciebie oznaczają; "dobre właściwości jezdne"?

> Pozdrawiam.

Prowadzenie zbliżone do dobrze zestrojonego cywilnego samochodu osobowego. Bez bujania na zakrętach i nierównosciach, nie dające poczucia bezwładnosci dwóch ton, szybkie i precyzyjne reakcje na ruch kierownicą. Do tego bez przesadnej twardości, żeby zęby nie wypadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, jako właściciel GV mogę jedynie odradzić zakup tego auta osobie szukającej dobrych

> właściwości jezdnych (na asfalcie). W porównaniu z takim X3 prowadzi się jak wóz drabiniasty -

> podskakuje na zakrętach, marnie hamuje i generalnie jest niekomfortowy.

> Dlatego poszukiwania skierowałbym w innym kierunku...

Jeździłem i potwierdzam to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

> Prowadzenie zbliżone do dobrze zestrojonego cywilnego samochodu osobowego. Bez bujania na zakrętach

> i nierównosciach, nie dające poczucia bezwładnosci dwóch ton, szybkie i precyzyjne reakcje na

> ruch kierownicą. Do tego bez przesadnej twardości, żeby zęby nie wypadały.

W takim razie CR-V jest pod tym względem idealny. Jeździ się jak osobowym. W przeciwieństwie do np. X-Trail-a, którym teraz śmigam. Taczka po prostu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.