Skocz do zawartości

1.0 fire przerywa przy gw ruszaniu lub zmianie biegu?!


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ok 6tkm mam taki kłopot że np przy rozpędzaniu się wolnym czyli 1 bieg 2 bieg gaz 3 bieg puszczam sprzęgło kilka sekund idzie na luzie i dodaje gazu to auto szarpnie przerwie na ok 1s i od razu idzie dalej.

Albo teraz już nawet stoje na światłach chce gwałtownie ruszyć i po puszczeniu sprzęgła i mocnym dodaniu gazu auto przerwie szarpnie, na ok1s i idzie dalej.

Ostatnio przez to auto by wemnie wjechało.

Normalnie dodaje gazu ruszam a auto stanie przerwie na ok 1s coś cyknie jakby bezpiecznik wybiło taki dźwięk,ale to nie bezp i od razu idzie dalej.Silnik nie gaśnie tylko przerwie na ok1s.

Dzieje się tak na 100 km z 1-3 razy.

Silnik 999 fire 2000 z cewką zapł.bez kopułki.

Swiece dobre sprawdzałem lekko okopcone ale suche, filtry oleje 4thm wymianiane, rozrząd robiony z 1tkm temu .Sprzęgło ok nigdy nawet nie było regulowane jeszcze. Auto ma nabite 106tkm.

Nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy 1 tłok może mieć taki wpływ na prace silnika że aż tak przerwie ostro na 1s?.

Tak jak Ci kolega napisał - przewody są bardzo prawdopodobna przyczyną. Sam miałem podobne objawy kiedyś w fajerce, z tym że z kopułką i palcem. U mnie pomogła wtedy wymiana kopułki palca i przewodów. Niestety przez internet gotowej solucji nikt Ci nie da, że to 200% to, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naj sam wpierw obejrzyj wszystko to co koledzy podpowiadają. Wykręć świece i obejrzyj dokładnie jak wyglądają. Nie zaszkodzi trochę przeczyszcić elektrody i wyregulować szczelinę między elektrodami. Obejrz przewody, czy nie mają jakiś przetarś, pęknięć, załamań. Czasami końcóki przewodów (te co wchodzą w gniazda w kopułce potrafią się wypalać). Ściągnij kopułkę. Zobacz, czy szczotka węglowa nie jest za bardzo starta i upewnij się czy się nie zawiesiła i czy na pewno dotyka palca rozdzielacza. Kopułka od spodu nie może mieć żadnych pęknięć ani nawet większych rys. Nie może byc wilgotna od spodu ani tłusta. Możesz ją przemyć jakimś zmywaczem lub benzyną i dokładnie wysuszyć. Nie pomieszaj kolejności cylindrów przy podłączaniu przewodów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam. Teraz dopiero doczytałem o braku kopułki, i że sprawdziłeś świece. Trochę się

> zagalopowałem.

Postaraj się używać opcji "edytuj", a nie pisać następnego posta.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.