Skocz do zawartości

Opel Meriva - kontrolka "samochod + kluczyk"


Portal

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> tesc kupil sobie uzywanego opla meriva 2008 r z silnikiem 1.3 diesel. Prawie caly czas zapala mu

> sie zolta kontrolka "samochod z kluczem" - co ona moze sygnalizowac , jaka usterke najczesciej

> ?

sygnalizuje ona ogólnie usterke

a w jaki sposób ona świeci, po zapaleniu silnika i gaśnie, cały czas po zapaleniu, czy po zapaleniu miga cały czas?

bez sczytania błedów to można wróżyc z fusów gdzie jest usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> tesc kupil sobie uzywanego opla meriva 2008 r z silnikiem 1.3 diesel. Prawie caly czas zapala mu

> sie zolta kontrolka "samochod z kluczem" - co ona moze sygnalizowac , jaka usterke najczesciej

> ?

odczytac bledy bedzie wiadomo. przyczyn moze byc wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sygnalizuje ona ogólnie usterke

> a w jaki sposób ona świeci, po zapaleniu silnika i gaśnie, cały czas po zapaleniu, czy po zapaleniu

> miga cały czas?

> bez sczytania błedów to można wróżyc z fusów gdzie jest usterka

caly czas po zapalaniu swieci, czasami gasnie i po jakims czase znowu sie zapala - czyli trzeba do serwisu na szczytanie bledow

Czy te kable diagnostyczne typu ELM327 ( z allegro ) daja rady dla tego opla i da sie zczytac bledy ? czy trzeba oplowski czytnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> caly czas po zapalaniu miga, czasami gasnie i po jakims czase znowu sie zapala - czyli trzeba do

> serwisu na szczytanie bledow

można i do serwisu ale mozna i poszukac kolegi/warsztatu który posiada chociazby opcom-a

tak mi przyszło na myśl, może filtr paliwa jest do wymiany lub może jest w nim dużo wody hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> caly czas po zapalaniu swieci, czasami gasnie i po jakims czase znowu sie zapala - czyli trzeba do

> serwisu na szczytanie bledow

> Czy te kable diagnostyczne typu ELM327 ( z allegro ) daja rady dla tego opla i da sie zczytac bledy

> ? czy trzeba oplowski czytnik

W oplu mozna wymrugac bledy-gaz z hamulcem w podloge i przekrecic zaplon do zapalenia kontrolek-1 mrugniecie check-cyfra 1,2-2 itd 10 to zero.Meriva ma can wiec taki interfejs bylby ew.potrzebny.W zalaczniku masz kody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co kabel ELM327 (OBDII) ?

IMHO ELM się na plaster do doopy nadaje nie do Opla.

Bawiłem się nim trochę jak swój OPcom do krainy wiecznych diagnoz odesłałem przez przypadek zlosnik.gif Niby jest wiele programów darmowych ale w większości nie działają, dwa płatne dedykowane do Opla których miałem wersje 30 dniowe też miały problemy, Szkoda kasy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO ELM się na plaster do doopy nadaje nie do Opla.

> Bawiłem się nim trochę jak swój OPcom do krainy wiecznych diagnoz odesłałem przez przypadek Niby

> jest wiele programów darmowych ale w większości nie działają, dwa płatne dedykowane do Opla

> których miałem wersje 30 dniowe też miały problemy, Szkoda kasy,

kupowac nie bede , pozycze od kumpla - dlatego pzred pozyczeniem chcialem sie dowiedziec czy warto wogole pozyczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupowac nie bede , pozycze od kumpla - dlatego pzred pozyczeniem chcialem sie dowiedziec czy warto

> wogole pozyczac

Jak masz możliwość pożyczyć to próbuj ale 90% że się nie połączysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie o to mi chodzilo , jakie sa szanse na odczyt, skoro 90% ze nie polacze sie to szkoda

> zachodu , niech tesc jedzie do serwisu

Nie koniecznie serwis wiele warsztatów posiada różne diagnoskopy którymi można zrobić diagnostykę. wystarczy podzwonić i popytać. Zapłaci z 50-60 zeta w serwisie skroją dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.