Skocz do zawartości

Kiedy zaczynamy typowanie?


marekpast

Rekomendowane odpowiedzi

> Pierwszy weekend z F1 coraz bliżej. Bawimy sie jak co roku?

Cieszę się, że ktoś mnie wyręczył z zadawaniem pytania i że jest kilku chętnych smile.gif

Planowane jest kontynuowanie tej zabawy w tym roku, po tym jak w zeszłym padły rekordy frekwencji smile.gif. W tym roku regulamin się nie zmieni - zasady zostaną jak w zeszłym roku. Cześciej może się za to zdarzać, że na wyniki będziecie musieli cierpliwie poczekać kilka dni... no ale cierpliwość popłaca grinser006.gif

Odpowiedni temat powstanie w okolicach poczatku przyszłego tygodnia - bądźcie gotowi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz wrzucić te zasady?

> może wykombinuje się jakiś system liczenia

Oto i one:

Zasady:

1. Jak typować:

- typowanie następuje w specjalnym wątku, oddzielnym do każdego GP

- typujemy pierwszą szóstkę kierowców.

- jednego kierowcę można umieścić swoim typowaniu tylko jeden raz. W przypadku dwukrotnego umieszczenia tego samego nazwiska, uwzględniane będzie tylko pierwsze (na wyższej pozycji) pojawienie się go na liście.

Wzór typowania:

Quote:

nick_typującego

1 Schumacher

2 Fangio

3 Prost

4 Lauda

5 Senna

6 Piquet


2. Punktacja

- za prawidłowe wytypowanie kierowcy i zajętego przez niego miejsca w wyścigu przyznawane są 3 pkt

- za prawidłowe wytypowanie kierowcy który znajdzie się w pierwszej szóstce, ale na innym miejscu niż w nadesłanym typowaniu przyznawany jest 1 pkt

3. W przypadku typowania po rozpoczęciu kwalifikacji lub zmiany wcześniej dokonanych typowań po rozpoczęciu kwalifikacji, od wyniku za dane GP odejmuje się 2 punkty. Aby typować/zmienić typowania po rozpoczęciu kwalifikacji należy przesyłać takie typowania do mnie na priv. Zmiana typowań przed kwalifikacjami może nastąpić tylko poprzez napisanie nowego posta. W przypadku gdy jedna osoba kilkukrotnie będzie zmieniać typowanie, uwzględniana będzie ostatnia wersja.

4. Typowanie/zmiana typowań po rozpoczęciu wyścigu - 0 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oto i one:

> Zasady:

> 1. Jak typować:

> - typowanie następuje w specjalnym wątku, oddzielnym do każdego GP

> - typujemy pierwszą szóstkę kierowców.

> - jednego kierowcę można umieścić swoim typowaniu tylko jeden raz. W przypadku dwukrotnego

> umieszczenia tego samego nazwiska, uwzględniane będzie tylko pierwsze (na wyższej pozycji)

> pojawienie się go na liście.

> Wzór typowania:

> Quote:

> nick_typującego

> 1 Schumacher

> 2 Fangio

> 3 Prost

> 4 Lauda

> 5 Senna

> 6 Piquet

> 2. Punktacja

> - za prawidłowe wytypowanie kierowcy i zajętego przez niego miejsca w wyścigu przyznawane są 3 pkt

> - za prawidłowe wytypowanie kierowcy który znajdzie się w pierwszej szóstce, ale na innym miejscu

> niż w nadesłanym typowaniu przyznawany jest 1 pkt

> 3. W przypadku typowania po rozpoczęciu kwalifikacji lub zmiany wcześniej dokonanych typowań po

> rozpoczęciu kwalifikacji, od wyniku za dane GP odejmuje się 2 punkty. Aby typować/zmienić

> typowania po rozpoczęciu kwalifikacji należy przesyłać takie typowania do mnie na priv. Zmiana

> typowań przed kwalifikacjami może nastąpić tylko poprzez napisanie nowego posta. W przypadku

> gdy jedna osoba kilkukrotnie będzie zmieniać typowanie, uwzględniana będzie ostatnia wersja.

> 4. Typowanie/zmiana typowań po rozpoczęciu wyścigu - 0 punktów.

a może wprowadzić jeszcze dodatkowe np: 1 lub 2 punkty za trafne wytypowanie PP skoro i tak typowania są przyjmowane do rozpoczęcia kwalifikacji (jeżeli ktoś wytypuje po rozpoczęciu kwalifikacji to nie dostaje punktów za PP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może wprowadzić jeszcze dodatkowe np: 1 lub 2 punkty za trafne wytypowanie PP skoro i tak

> typowania są przyjmowane do rozpoczęcia kwalifikacji (jeżeli ktoś wytypuje po rozpoczęciu

> kwalifikacji to nie dostaje punktów za PP)

fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 06 dni

> 20 godzin

> 56 minut

No to już chyba czas najwyższy. biglaugh.gifok.gif

Z typowaniem PP też fajny pomysł. waytogo.gif

Co do aplikacji przeliczającej szybko wyniki (jezeli bedzie tak wielu uczestników jak w zeszłym sezonie) to też może byc dobry pomysł, ujednolici "nazwy własne" kierowców i po drugie komp się nie myli i pilnuje czasu. Ja to widzę jako siedmiokrotny (z PP) wybór z listy z wyswietleniem wyników na liście (albo kolejny dopisek do głównego postu wiodącego danego wątku wyścigu albo automatyczny nowy post z wynikiem typowania w tym watku), myślę że w PHP z Mysql-em nie powinno to byc trudne do realizacji. hmm.gif Tylko nie wiem czy AK to wspiera, no i taki moduł tylko admini mogliby nam podłączyc pod forum AK. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 06 dni

> 20 godzin

> 56 minut

dziwnie bedzie sie ogladalo F1 bez Kubicy

do tego jak juz w myslach slysze Borowczyka, ktory przez 50% czasu bedzie wracal w komentarzach do wypadku Kubicy oraz nastepstw to mi sie niedobrze robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwnie bedzie sie ogladalo F1 bez Kubicy

> do tego jak juz w myslach slysze Borowczyka, ktory przez 50% czasu bedzie wracal w komentarzach do

> wypadku Kubicy oraz nastepstw to mi sie niedobrze robi.

No dziwnie co zrobić. Będzie oglądał Australię tak jak my - w łóżku sick.gif

Co do Borowczyka - Pirelli zafundowało mu temat przewodni. Mam na myśli kolory napisów oznaczające rodzaj mieszanki hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dziwnie co zrobić. Będzie oglądał Australię tak jak my - w łóżku

> Co do Borowczyka - Pirelli zafundowało mu temat przewodni. Mam na myśli kolory napisów oznaczające

> rodzaj mieszanki

a to już pewne te kolory?

edyta: już znalazłem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może wprowadzić jeszcze dodatkowe np: 1 lub 2 punkty za trafne wytypowanie PP skoro i tak

> typowania są przyjmowane do rozpoczęcia kwalifikacji (jeżeli ktoś wytypuje po rozpoczęciu

> kwalifikacji to nie dostaje punktów za PP)

dokładnie jestem za zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można zrobić też "system" gromadzenia wyników

> coś takiego

podobie mi się smile.gif

bardzo fajny system claps.gif Co najważniejsze - bardzo szybko się obsługuje i sam zrzuca wyniki do tabeli:)

A teraz pytanie - czy dałoby się zrobić tak, żeby "wypluwał" plik z klasyfikacją całego sezonu posortowaną wg sumy punktów, oraz drugi plik z klasyfikacją za dane GP wg ilości zdobytych w GP punktów? Takie coś to byłoby naprawdę bombastyczne smile.gif

W ramach przygotowań do nowego sezonu dziś podwiesiłem regulamin, abyście mogli się z nim zapoznać. Jedyna zmiana względem zeszłego roku to schemat typowania - prośba do Was byście wpisywali nicka przed typowaniami - dopóki nie przerzucę się w całości na system stworzony przez Andona, wpisywanie przez Was nicka pozwoli mi przyspieszyć zbieranie waszych typowań w jeden plik.

Co do typowania PP - myślałem o tym w zeszłym sezonie, ale odpuściłem. O co chodzi: +2 punkty za typowanie PP i -2 za typowanie po kwalifikacjach, powodują że nieopłacalne jest typowanie po kwalifikacjach - teoretyczna szansa utraty 4 punktów na starcie niweczy sens typowania po kwalifikacjach. Jeżeli z kolei zlikwidować by te 2 punkty karne za typowanie po, to każdy po kwalifikacjach będzie zmieniał jeśli nie trafił PP. Ponadto odpadłby pewien czynnik ryzyka - teraz typując po kwalifikacjach pewna jest strata 2 punktów (to jest kij) ale też jest szansa zarobić więcej punktów za GP (i to jest marchewka). Niektórzy lubią się tym bawić i raz ładnie zyskują innym razem solidnie na tym tracą biglaugh.gif

W przypadku zmiany zasad (+2 za PP i brak kary za spóźnienie) konsekwencje byłyby takie:

- z pewnością więcej osób by zmieniało typowania po kwalifikacjach, bo utrata 2 punków nie byłaby już taka pewna, znikłby czynnik hazardowy pt "tracę dwa punkty ale mam szanse na więcej" Typowanie po kwalifikacjach nie zawsze oznaczałoby to stratę dwóch punktów, bo niekoniecznie każdy trafi dobrze PP. Byłoby to po prostu zbyt opłacalne.

- zwiększyłaby się ilość osób które zmieniają typowania, dużo więcej roboty

- zbytnie komplikowanie zasad.

Podsumowując: jestem na nie i w tym sezonie nie przewiduję wprowadzania zmian w punktacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobie mi się

> bardzo fajny system Co najważniejsze - bardzo szybko się obsługuje i sam zrzuca wyniki do tabeli:)

> A teraz pytanie - czy dałoby się zrobić tak, żeby "wypluwał" plik z klasyfikacją całego sezonu

> posortowaną wg sumy punktów, oraz drugi plik z klasyfikacją za dane GP wg ilości zdobytych w

> GP punktów? Takie coś to byłoby naprawdę bombastyczne

... i słowo ciałem się stało (eksport, zarządzanie) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Co do typowania PP - myślałem o tym w zeszłym sezonie, ale odpuściłem. O co chodzi: +2 punkty za

> typowanie PP i -2 za typowanie po kwalifikacjach, powodują że nieopłacalne jest typowanie po

> kwalifikacjach - teoretyczna szansa utraty 4 punktów na starcie niweczy sens typowania po

> kwalifikacjach. Jeżeli z kolei zlikwidować by te 2 punkty karne za typowanie po, to każdy po

> kwalifikacjach będzie zmieniał jeśli nie trafił PP. Ponadto odpadłby pewien czynnik ryzyka -

> teraz typując po kwalifikacjach pewna jest strata 2 punktów (to jest kij) ale też jest szansa

> zarobić więcej punktów za GP (i to jest marchewka). Niektórzy lubią się tym bawić i raz ładnie

> zyskują innym razem solidnie na tym tracą

> W przypadku zmiany zasad (+2 za PP i brak kary za spóźnienie) konsekwencje byłyby takie:

> - z pewnością więcej osób by zmieniało typowania po kwalifikacjach, bo utrata 2 punków nie byłaby

> już taka pewna, znikłby czynnik hazardowy pt "tracę dwa punkty ale mam szanse na więcej"

> Typowanie po kwalifikacjach nie zawsze oznaczałoby to stratę dwóch punktów, bo niekoniecznie

> każdy trafi dobrze PP. Byłoby to po prostu zbyt opłacalne.

> - zwiększyłaby się ilość osób które zmieniają typowania, dużo więcej roboty

> - zbytnie komplikowanie zasad.

> Podsumowując: jestem na nie i w tym sezonie nie przewiduję wprowadzania zmian w punktacji.

wracając do tematu typowania PP to wogłe Cię nie rozumiem o co Ci chodzi i w czym problem:

typujemy PP. jeżeli wytypujesz trafnie to masz + 2 pkt. jeżeli nietrafnie to 0 pkt.

jeżeli wyślesz typowania po rozpoczęciu Q to masz -2 pkt. od wyniku wyścigu (czyli jak dotąd) i oczywiście punkty za PP się nie liczą (nawet jak trafisz)

czyli:

mobilizacja będzioe do wysyłania typowania przez Q (żeby mieć szansę na +2 za PP)

typowanie po Q nadal się będzie wiazać z taką samą karą jak dotąd i ci co dotąd się bawili w zmiany też się bedą bawić w zmiany (bo dotąd jeżeli było Q inaczej niż przewidywali to też zmieniali typowania)

w zasadzie ZERO zmian oprócz dodatkowej pozycji w typowaniu i dodatkowej reguły naliczania punktów w tym systemie co go odpaliliście....

więc nie wiem skąd Ci się wzięła strata 4 punktów w Twoich obliczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc nie wiem skąd Ci się wzięła strata 4 punktów w Twoich obliczeniach

Już tłumaczę. Hipotetycznie taka sytuacja jest możliwa - jest dwóch typujących. X typuje przed kwalifikacjami i trafnie typuje też zdobywcę PP, czyli dostaje dodatkowe 2 punkty bonusowe za wytypowanie PP. Y typuje po kwalifikacjach (więc ma z automatu -2 pkt) i dodatkowo nie może zdobyć 2 punktów za trafienie PP. W sumie X już tylko na tym traci wobec Y 4 punkty. Nie będzie już zachęty żeby, tak jak to jest teraz, zaryzykować 2 punkty i typując po kwalifikacjach mieć szanse na więcej punktów za trafne wytypowanie wyników wyścigu.

Jestem na nie na razie. Może do przyszłego sezonu mi się odmieni - wtedy pomyślę. Zobaczymy jak ten sezon typowań będzie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.