Skocz do zawartości

Nowy akumulator,a male napiecie


czachabrava

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam małe pytanko.

Kilka dni temu kupiłem akumulator Tople Energy 60Ah.Zanim ja założyłem miała napięcie 12.50V.

Gdy stawiam auto wieczorem ma napięcie w okolicy 12.80-12.70V.

A rano ma 12.35-12.50V.Pobór prądu,to 0.02A mierzone kilka razy.

Ładowanie 14.2-14,3V na biegu jalowym.

Coś jest nie tak...? Olać sprawe...?

Auto odpala normalnie.

Ktoś ma możliwość rozszyfrować datę produkcji..?bo nie mogę znaleźć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem nie trzeba podładować nowego akumulatora? kiedyś coś mi się takiego obiło, że nowa bateria może długo leżeć na magazynie zanim trafi do klienta i w tym czasie może nieco osłabnąc...

Pozdrawiam

P.S. w styczniu kupiłem nową baterię i miernik pokazywał też coś koło 12,5 V. Ale wrzuciłem do auta i śmiga do tej pory.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy czasem nie trzeba podładować nowego akumulatora? kiedyś coś mi się takiego obiło, że nowa

> bateria może długo leżeć na magazynie zanim trafi do klienta i w tym czasie może nieco

> osłabnąc...

> Pozdrawiam

> P.S. w styczniu kupiłem nową baterię i miernik pokazywał też coś koło 12,5 V. Ale wrzuciłem do

> auta i śmiga do tej pory.

> Pozdrawiam

A jak jest napięcie ponad 12,7V to nie jest naładowana...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,35 to stanowczo za mało. Aq nie jest wtedy naładowany nawet w połowie.

Ogólnie powinno być >12,5V po nocce.

Ja mam na drugi dzień 12,6 i to uważam za wzorowe.

PS

moze masz tani chiński mierniczek i on zaniża o jakieś 0,2V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem,ale to co może sie z nim dziac...?

> Pobór prądu max 0.03A,czas stania max 20 godzin.

> I napięcie z 12.70V do 12.35V,czyli wina akumulatora...?

> Co do miernika,to tani,ale mierzył identycznie jak drozszy.I na innych aku,wyniki sa normalne.

Niekoniecznie wina aq.

Kiedyś miałem takie auto (moje poprzednie megane), gdzie działo sie identycznie to samo. Oddawałem aq na gwarancje, dostawałem odmowy (chyba 2 razy próbowałem) i w koncu olałem sprawe. Minus był taki, że zimą, przy sporych mrozach była lekka niepewnść, czy auto da radę odpalić. W końcu aq z megany poszedł do innego auta i nagle zaczął zachowywac się jak najbardziej normalnie.

Do dziś nie wiem co było nie tak w tej meganie (a pobór też był w normie-0,035A przy łądowaniu 14,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie w swoim aucie akumulator Bannera i rowniez zastanawiam sie czy nie isc z nim z reklamacja poki jeszcze gwarancja do lipca, ale grom wie czy jest sens niewiem.gif bo pomimo niskiego napiecia auto pali i wszystko dziala jak nalezy a mam tak jak u Ciebie:

ladowanie okolo 14V, pobor pradu 0,02A, po dluzszej jezdzie 12,7-12,8V na aku a po kilku godzinach spada do 12,45-12,5V nie wiecej i rowniez mierzone 2 miernikami tani chinol i na nieco lepszym jakims USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem krotka trasę,z 15km.Postawiłem auto patrze napięcie 12,87V.Za jakieś półtorej godziny napięcie 12.57V.Zobaczymy co będzie rano...Potem zmierzę jeszcze z odpiętymi klemami.A jak będzie lipa to na test sprawności.I na gwarancje.

U mnie czasem spada do 12.35V.Czyli nawet nie ma polowy sprawności.I powinno się podładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że akumulator nie jest w pełni naładowany. Być może, jest tak jak ktoś pisał wcześniej, że od momentu wyprodukowania do sprzedaży minęło trochę czasu (np rok) i akumulator się nieco rozładował.

Dla spokoju proponuję dłuższą trasę albo lepiej doładować prostownikiem małym prądem dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, ale Twój aku z tego co wyczytałem to ma już prawie 2 lata więc może już być nieco zużyty i

> zasiarczony.

W tym rzecz ze moj ma tak od poczatku i zastanawialem sie czy nie oddac go do reklamacji z tego powodu ale tak jak u zalozyciela tematu auto odpalalo i odpala wiec nie wnikalem az do teraz przy okazji takiego tematu, ale wyglada na to ze chyba trzeba olac sprawe jezdzic i nie wnikac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.