Skocz do zawartości

Opuszczony garaż i właściciel...


Sebbeks

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeden garaż opuszczony i zaniedbany przez właściciela. Pytałem się osoby która ma obok garaż i nie wie dokładnie kto może być właścicielem. Stąd moje pytanie.

Jak mogę dojść kto jest właścicielem, bo chciałbym wynająć albo kupić? Gdzie się udać?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro jest garaz_obok zakladam ze to jakis kompleks garazy. Na ogol spoldzielnie mieszkaniowe

> maja pod opieka takie garazowiska. NR z drzwi garazu i "koniec jezyka za przewodnika"

Tak to jest kompleks, ale te są własnościowe. Nie ma niestety żadnego numeru na drzwiach. Wiem tyle, że właściciele mają Księgi Wieczyste do garażu. Idąc tym tropem gdzie mam się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest kompleks, ale te są własnościowe. Nie ma niestety żadnego numeru na drzwiach. Wiem

> tyle, że właściciele mają Księgi Wieczyste do garażu. Idąc tym tropem gdzie mam się udać?

wydzial geodezji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest kompleks, ale te są własnościowe. Nie ma niestety żadnego numeru na drzwiach. Wiem

> tyle, że właściciele mają Księgi Wieczyste do garażu. Idąc tym tropem gdzie mam się udać?

Nie wiem czy w wydziale ksiąg wieczystych nie trzeba miec numeru...

Ale napewno urząd miasta czy gminy wie kto placi podatek od nieruchomości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest kompleks, ale te są własnościowe. Nie ma niestety żadnego numeru na drzwiach. Wiem

> tyle, że właściciele mają Księgi Wieczyste do garażu. Idąc tym tropem gdzie mam się udać?

Garaże mają pewnie wspólną działkę.

Zdobądz jej numer KW (od dowolnego właściciela) i sprawdz przez www, co jest w tej kw.

Zwykle są odnośniki do konkretnych ksiąg wieczystych konkretnych lokali/garaży wraz z numerami.

Może od razu trafisz na właściciela.

http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Garaże mają pewnie wspólną działkę.

Jeśli mają księgę wieczystą to raczej nie

> Zdobądz jej numer KW (od dowolnego właściciela) i sprawdz przez www, co jest w tej kw.

> Zwykle są odnośniki do konkretnych ksiąg wieczystych konkretnych lokali/garaży wraz z numerami.

> Może od razu trafisz na właściciela.

> http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mają księgę wieczystą to raczej nie

to zależy: w moim przypadku jest tak, że na jednej działce stoi 8 garaży, cały box tworzą 3 takie działki, w sumie 24 garaże. ale na mapce widać wyraźnie, że są i takie garaże, które mają jako działkę tylko grunt, na którym stoją. i takie kuriozum jest w jednym boxie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mają księgę wieczystą to raczej nie

Zwykle jest jedna działka na ileś garaży.

KW garażu nie jest tożsama z KW działki.

Garaż ma swoja KW i udział % w gruncie, który ma swoją KW.

Dokładnie tak samo jak w budynku wielorodzinnym.

Każde mieszkanie ma KW i działka też ma swoją KW.

Jeśli garaże są szeregowe, to wydzielanie oddzielnej działki pod każdy to jakieś kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które np. w moim przypadku jest faktem

Ile terenu masz przed wjazdem do garażu?

Jak rozwiązany jest dojazd?

Masz wpisaną służebność dla innych właścicieli garaży?

Czy tez możesz spokojnie ogrodzić swoją działkę i zablokować przejazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile terenu masz przed wjazdem do garażu?

Jakieś 3,5m

> Jak rozwiązany jest dojazd

Dojazdy są częścią wspólną i jest % udział w części wspólnej

> Czy tez możesz spokojnie ogrodzić swoją działkę i zablokować przejazd?

Nie wchodzi w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś 3,5m

> Dojazdy są częścią wspólną i jest % udział w części wspólnej

Dlatego takie rozwiązanie jest trudniejsze do stosowania i kosztowniejsze, niż po prostu udział % w części wspólnej.

Ale może sa jakieś przesłanki, aby to tak robić.. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem jeden garaż opuszczony i zaniedbany przez właściciela. Pytałem się osoby która ma obok

> garaż i nie wie dokładnie kto może być właścicielem. Stąd moje pytanie.

> Jak mogę dojść kto jest właścicielem, bo chciałbym wynająć albo kupić? Gdzie się udać?

> Dzięki za pomoc.

Miałem tak samo 2 lata temu-chodziłem wszędzie administracja,urząd miasta ,wydział ksiąg wieczystych nigdzie nie podali mi danych zasłaniając się ochroną danych.Wreszcie sposobem okazało się chodzenie po garażach i pytanie czy nie znają czyj to garaż -wiele osób mówiło mi że nie wie ale ja byłem uparty potrafiłem nawet kilka godzin spędzić na garażach pytając ludzi aż wreszcie ktoś mi podał zbliżony adres i nazwisko i znowu chodzenie po blokach i pytanie aż wreszcie trafiłem i kupiłem garaż od starszej kobiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale może sa jakieś przesłanki, aby to tak robić..

Opłaty.

Garaż i to co pod i przed garażem jest moje (płaci się tylko podatek).

Część wspólna jest dzierżawą (płaci się dzierżawę i podatek - każdy za siebie).

Kuriozum pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.