Skocz do zawartości

OPEL VECTRA 2.0DTI 101PS LIFT 99r. proszę o opinie


klufa

Rekomendowane odpowiedzi

> witam noszę się z zamiarem zakupu takiego auta tylko wogóle nie mam pojęcia nic o tym

> silniku,proszę o wasze opinie na jego temat i wszelkie uwagi.dzięki z góry

kupilem zonie pare miesiecy temu. oryginalny przebieg 162000 km. pompa w oryginale. po czyszczeniu kolektora ktory byl tak zamulony ze gorszego w zyciu nie widzialem (a prowadze warsztat zajmujacy sie Oplami) auto jest wystarczajaco dynamiczne przy srednim spalaniu 6.2l/100km. przy -25 palila od strzala. fakt ze w tym aucie tylko silnik byl sprawny - zawieszenie, klima, blacha wszystko bylo do porobienia. ale kupilem promocje - dalem 6800 pln - wklad wyniosl mnie moze kolo 1000 pln - zostalo do wymiany tylne nadkole (reperaturka) i przednie prawe drzwi. ogolnie jestem zadowolony.

wady tych silnikow (a raczej osprzetu)

padajacy egr od syfu w kolektorze - w konsekwencji olej w ukladzie podcisnien czyli padajace zaworki - dbanie o egr i kolektor rozwiazuje problem

lubi sie urwac kolo dwumasowe na wale od przodu.

czasem przeplywka.

no i pompa z reguly kolo 200 000 km - pomaga jej w tym zla jakosc paliw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lubi sie urwac kolo dwumasowe na wale od przodu.

nie strasz tym kołem dwumasowym bo pozniej ludzie zaczną pisać, że Vb ma koło dwumasowe

dla wyjasnienia nie chodzi tu o koło zamachowe dwumasowe a o koło pasowe z tłumikiem drgań często zwane jako dwumasowe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wady tych silnikow (a raczej osprzetu)

> padajacy egr od syfu w kolektorze - w konsekwencji olej w ukladzie podcisnien czyli padajace

> zaworki - dbanie o egr i kolektor rozwiazuje problem

a jest opcja likwidacji podobnie jak w silniku 1.9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest opcja likwidacji podobnie jak w silniku 1.9?

nie. odlaczenie/zaslepienie powoduje od razu blad. a nie slyszalem zeby ktos to wycinal softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się, jako że przyszłemu użytkownikowi może się przydać.

Powiedzcie mi jakie oleje rekomenduje Opel w swoich silnikach? Mam Vb '98 2.0 DTI i szukałem w manualu i guzik. Jest tylko klasa podana. W tej chwili mam mobil1, ale jakoś źle jestem do tego oleju nastawiony... Takie renault rekomenduje Elfa - a Opel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.