Skocz do zawartości

F1 2011 - Chiny - dyskusja


marekpast

Rekomendowane odpowiedzi

> sami nie chcieli by auto było szybsze ?

Ile w roku masz wyścigów z tak długą prostą? Lżejszy bolid z odpowiednim balansem jest szybszy w krętych torach czy też odcinkach czego dowód RBR dał w dwóch pierwszych wyścigach czy też dziś w 1 i 2 sektorze. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile w roku masz wyścigów z tak długą prostą? Lżejszy bolid z odpowiednim balansem jest szybszy w

> krętych torach czy też odcinkach czego dowód RBR dał w dwóch pierwszych wyścigach czy też dziś

> w 1 i 2 sektorze.

Limit minimalnej wagi jest taki sam dla wszystkich - bolidy ważą praktycznie tyle samo. KERS powoduje jedynie to, że jest mniej kg na rozłożenie balastu w celu odpowiedniego balansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig był emocjonujący - faktycznie DRS jest chyba dobrym pomysłem, chociaż to "twór" trochę sztuczny i na początku nie byłem do niego przekonany.

Dla mnie zwycięzcą "na punkty" tego wyścigu bezapelacyjnie jest Weber. Z tak odległej pozycji awansować na podium, do tego bez kersu, to mistrzostwo świata waytogo.gif.

W tym wyścigu przyznałbym jeszcze nagrodę dla Buttona za "taktyczny" PIT STOP i "próbę wyłudzenia opon" od RED BULL'a - co sobie przypomnę tę sytuację, to nie mogę powstrzymać śmiechu hehe.gif.

W każdym razie jeżeli RED BULL dopracuje system KERS będzie niezagrożonym liderem. Na razie właśnie KERS jest największym atrybutem McLaren'a w walce z RedBull'em. Te dwa zespoły mają (niestety) bardzo dużą przewagę nad całą resztą stawki.

Do usłyszenia na GP Turcji - swoją drogą co za idiota wymyślił taką długą przerwę w mistrzostwach wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyścig był emocjonujący - faktycznie DRS jest chyba dobrym pomysłem, chociaż to "twór" trochę

> sztuczny i na początku nie byłem do niego przekonany.

> Dla mnie zwycięzcą "na punkty" tego wyścigu bezapelacyjnie jest Weber. Z tak odległej pozycji

> awansować na podium, do tego bez kersu, to mistrzostwo świata .

> W tym wyścigu przyznałbym jeszcze nagrodę dla Buttona za "taktyczny" PIT STOP i "próbę wyłudzenia

> opon" od RED BULL'a - co sobie przypomnę tę sytuację, to nie mogę powstrzymać śmiechu .

> W każdym razie jeżeli RED BULL dopracuje system KERS będzie niezagrożonym liderem. Na razie właśnie

> KERS jest największym atrybutem McLaren'a w walce z RedBull'em. Te dwa zespoły mają (niestety)

> bardzo dużą przewagę nad całą resztą stawki.

> Do usłyszenia na GP Turcji - swoją drogą co za idiota wymyślił taką długą przerwę w mistrzostwach

Przeciez KERS w RB dzialal - zgodnie z zamyslem konstruktora - tylko przy starcie - na replayu widac bylo jak Vettowi schodzi bateryjka. Pozniej nie uzywaja. Borowczyk narobil sensacji.

Co do Webbera - jak dla mnie pelen szacun. No i nie sadzilem, ze przyjdzie taki dzien, w ktorym bede kibicowal Hamiltonowi w koncowce hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każdy kto oglądał wyścig widział w porównaniach np. walki vettel-a z hamiltonem ze u hamiltona kers

> dzialal a u vettel-a nie

Wszystko cacy, tylko podczas walki i tak by nie zadzialal bo ma dzialac tylko na starcie. W linku tez napisali glownie o starcie.

Z info o KERS w RB wynika

Quote:

Mówi się, iż Red Bull opracował super-lekką jednostkę KERS, którą jednak wykorzystywał będzie jedynie podczas startów do wyścigu. Bateria nie jest ładowana energią odzyskiwaną podczas hamowania, ale po prostu w pit-stopie poprzez podłączenie jej do ładowarki. Taki 'Startowy KERS' z pewnością byłby dużo mniejszy i lżejszy, a także nie oddziaływałby tak mocno na prowadzenie i możliwości wyważenia bolidu.


zrodlo

a prawda jest taka, ze pewnie i tak sie nie dowiemy jaka jest prawda oink.gif za duza kasa wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz ile pitstop trwa ? - dał rade

Weź pod uwagę zużycie opon. Sam pit-stop (zmiana opon + róznica prędkości w alei serwisowej) to jakieś 13-15 sekund straty. Co z tego jak można to nadrobić w 10 okrążeń (porównując czas do najlepszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna Informacja dot. wyników typowań.

Bardzo chciałbym już podliczyć wyniki i za radością Wam je przestawić... niestety ostatnio bardzo późno kończę pracę i nie miałem kiedy tego przygotować. Obiecuję Wam uporać się z tematem jeszcze przed weekendem. Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość blagam.gif Pamiętajcie - cierpliwość popłaca grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.