Skocz do zawartości

Osłona dźwigni hamulca ręcznego - tunel środkowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem, że pękł plastik osłaniający przy dźwigni hamulca ręcznego i po jej zwolnieniu jest dziura... Nie wiem kiedy, nie wiem jak i nawet nie wiem gdzie podziała się reszta niewiem.gif!

Wygląda to tak:

284992324-zdjecie.jpg

Czy ten element jest wymienny, pewnie nie?

Czy jakoś można rozebrać ten element, żeby znaleźć brakującą część i jakoś dosztukować?

A może zostawić tak i jeździć z tym oryginalnym designem?

post-37709-14352512765419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem kiedy, nie wiem jak i nawet nie wiem gdzie podziała się reszta !

reszta lezy w tunelu srodkowym zlosnik.gif

> Wygląda to tak:

tak jak i u mnie od ok 10tys km zlosnik.gif

> Czy ten element jest wymienny, pewnie nie?

tak jest wymienny, 735440696 - OZDOBA Cena z VAT-em 54,50 PLN

> Czy jakoś można rozebrać ten element, żeby znaleźć brakującą część i jakoś dosztukować?

ale co dolepisz na super glue urwana czasc, i tak znowu sie ruwie w tym samym miejscu po lepieniu bo zagina sie w tunelu po zaciagnieciu recznego

> A może zostawić tak i jeździć z tym oryginalnym designem?

pewno zlosnik.gif ja nie robie tego narazie, nie chce mi sie rozbierac tunelu, wymienie sobie pewno dopiero gdy bede dokladal ptc, bo do tej operacji musze sciagac tunel a po co robic dwa razy zlosnik.gif

tutaj masz opis jak sie sciaga i wymienia ten element, mozna go zrobic we wlasnym zakresie tak jak to zrobil jeden makaron:

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> reszta lezy w tunelu srodkowym

Pewnie razem z koronami norweskimi, po tym jak te szczeliny w tunelu wziąłem za uchwyty na monety.

> tak jak i u mnie od ok 10tys km

U mnie jakieś 50km chyba...

> tak jest wymienny, 735440696 - OZDOBA Cena z VAT-em 54,50 PLN

Już sprawdziłem i nawet zamówiłem. U mnie to nazywa się "roletka", ale numer ten sam i cena podobna.

Ma być w przyszłym tygodniu. Ale dzięki ok.gif

> ale co dolepisz na super glue urwana czasc, i tak znowu sie ruwie w tym samym miejscu po lepieniu

> bo zagina sie w tunelu po zaciagnieciu recznego

Gdyby było niewymienne, to pewnie jakąś rzeźbę by się zrobiło... Może jakiś mini zawias z drutu w postaci maleńkich pierścieni hehe.gif.

> pewno ja nie robie tego narazie, nie chce mi sie rozbierac tunelu, wymienie sobie pewno dopiero

> gdy bede dokladal ptc, bo do tej operacji musze sciagac tunel a po co robic dwa razy

> tutaj masz opis jak sie sciaga i wymienia ten element, mozna go zrobic we wlasnym zakresie tak jak

> to zrobil jeden makaron

Nie wiem co to jest ten "ptc". Dzięki za link ok.gif. Jak już to będę miał, to może w przypływie jakiegoś natchnienia poszarpię za plastiki, a jak nie to wystawię na giełdzie z jakimś niezłym rabatem...

Cholera, jak ja nie lubię grzebać się przy samochodzie pad.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj masz opis jak sie sciaga i wymienia ten element, mozna go zrobic we wlasnym zakresie tak jak

> to zrobil jeden makaron:

Najgorzej to chyba przy tym podłokietniku i tylnym nawiewie... Patrzę i nadal nie wiem jak to zrobić niewiem.gif!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorzej to chyba przy tym podłokietniku i tylnym nawiewie... Patrzę i nadal nie wiem jak to

> zrobić !

e no dasz sobie rade, jak cos to na priv Ci cos sklece jeszcze zlosnik.gif

>Nie wiem co to jest ten "ptc".

elektryczna nagrzewnica dla diesla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> e no dasz sobie rade, jak cos to na priv Ci cos sklece jeszcze

Podpatrzyłem w takim jednym programie i chyba nie będzie problemu ok.gif

Tylko zastanawiam się, czy osłonę z pseudo karbonu trzeba całą wyciągać, czy wystarczy ją odkręcić i unieść od strony dźwigni zmiany biegów... hmm.gif

Dostęp do mocowania tej osłony w górnej jej części, wymaga wcześniej zdjęcia plastiku znajdującego się ponad panelem pokręteł (przycisków), a ten plastik wygląda na dość twardy i do jego ściągnięcia pewien program zaleca użyć jakiegoś specjalistycznego sprzętu.

> elektryczna nagrzewnica dla diesla

No to dobrze, że nie mam diesla i nie będę musiał się z czymś takim męczyć hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpatrzyłem w takim jednym programie i chyba nie będzie problemu

> Tylko zastanawiam się, czy osłonę z pseudo karbonu trzeba całą wyciągać, czy wystarczy ją odkręcić

> i unieść od strony dźwigni zmiany biegów...

chyba cala trzeba sciagnac

> No to dobrze, że nie mam diesla i nie będę musiał się z czymś takim męczyć .

tylko wiesz, majac nawet benzyne w zimie nie masz cieplego powietrza z nawiewow po 30sekundach od odpalenia auta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba cala trzeba sciagnac

Na tym zdjęciu wygląda jakby była tylko uniesiona...

> tylko wiesz, majac nawet benzyne w zimie nie masz cieplego powietrza z nawiewow po 30sekundach od

> odpalenia auta

Wiem, ale nie myślę o tym teraz. Lato idzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zauważyłem, że pękł plastik osłaniający przy dźwigni hamulca ręcznego i po jej zwolnieniu

> jest dziura...

Hehe... Jak kupowałem auto to ta osłonka wyglądała dokładnie jak u Ciebie smile.gif Zwróciłem uwagę sprzedawcy i wymienili, ale część musieli sprowadzać i chyba taka usterka zdarzyła im się pierwszy raz, bo wszyscy mieli takie oczy icon_eek.gif To był marzec 2009.

Ułamany kawałek znalazłem rok później, kiedy szukałem klucza który wpadł mi do tunelu środkowego przez otwór na karty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zauważyłem, że pękł plastik osłaniający przy dźwigni hamulca ręcznego i po jej zwolnieniu

> jest dziura... Nie wiem kiedy, nie wiem jak i nawet nie wiem gdzie podziała się reszta !

> Wygląda to tak:

> Czy ten element jest wymienny, pewnie nie?

> Czy jakoś można rozebrać ten element, żeby znaleźć brakującą część i jakoś dosztukować?

> A może zostawić tak i jeździć z tym oryginalnym designem?

haha zlosnik.gif

cały Fiat tongue.gif

u mojej mulher.gif identycznie pękło... zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe... Jak kupowałem auto to ta osłonka wyglądała dokładnie jak u Ciebie Zwróciłem uwagę

> sprzedawcy i wymienili, ale część musieli sprowadzać i chyba taka usterka zdarzyła im się

> pierwszy raz, bo wszyscy mieli takie oczy To był marzec 2009.

> Ułamany kawałek znalazłem rok później, kiedy szukałem klucza który wpadł mi do tunelu środkowego

> przez otwór na karty

W ASiO i salonie są wiecznie zdziwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak z miesiąc temu też z tym walczyłem.

U mnie nie dało jej się temu fragmentowi odpaść, a więc kombinowałem z klejem i temu podobnymi bzdetami. Od razu piszę, że możesz olać temat naprawiania - nie da się zrobić tego porządnie.

Kupiłem nowe i w 15 minut wymieniłem waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dalej jak z miesiąc temu też z tym walczyłem.

> (...)

> Kupiłem nowe i w 15 minut wymieniłem .

Już zamówiłem... ok.gif

Ale znając życie, to to trochę poleży i nabierze mocy prawnej zanim uda mi się to wmontować. Już się nawet przyzwyczaiłem do tej dziury... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już zamówiłem...

> Ale znając życie, to to trochę poleży i nabierze mocy prawnej zanim uda mi się to wmontować. Już

> się nawet przyzwyczaiłem do tej dziury...

Spoko, ja tak podłokietnik wkładam od dwóch miesięcy zlosnik.gif.

Tylko, że u mnie powód jest odrobinę inny - kumpel mi go obija już tyle czasu. W czwartek dzwonił, że zrobi na piątek lub sobotę. Znakomicie jednak wie, że mi się nie spieszy a więc zapewne będzie to kolejny piątek lub sobota :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> element ten jest wymienialny

> niektórym podobno na gwarancji nawet robili

i to wielokrotnie ......... z uznaniem tego defektu na gwarancji u nas nie było problemu

czas wymiany 1/2 godziny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no bez ściemy 15 minut ??? akurat !

Powaga, może z 20. Weź jednak pod uwagę, że mój samochód chwilę wcześniej wyglądał tak jak na zdjęciu poniżej, a więc mam wprawę zlosnik.gif.

284888608-Obraz097.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a faktycznie

Nie trzeba tego całkowicie odkręcać. Wymiana jest bardzo prosta, nawet nie trzeba za wiele odkręcać.

Znalazłem swoje 5 koron norweskich ok.gif.

Czas wymiany z czyszczeniem elementów i odkurzaniem wcześniej niedostępnych miejsc to około 45 minut.

Samą roletkę na prowadnicach nasmarowałem smarem silikonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.