Skocz do zawartości

Przegląd klimy oferta Volvo


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś w radiu slyszałem że w serwisie Volvo wykonują przegląd klimy, odgrzybianie i ewentualne uzupełnienie czynnika za 99zł.

Jak sądzicie , warto skorzystać?.

Czy nie będa szukać dziury w całym i namawiać mnie na wymiane jakiś podzespołow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Dziś w radiu slyszałem że w serwisie Volvo wykonują przegląd klimy, odgrzybianie i

> ewentualne uzupełnienie czynnika za 99zł.

Cena adekwatna do poniesionych nakładów, pracy i środków. Wydaje się być o.k. Po sprawdzeniu, czy nie ma "gwiazdek" warto. To nie powinno więcej kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Dziś w radiu slyszałem że w serwisie Volvo wykonują przegląd klimy, odgrzybianie i

> ewentualne uzupełnienie czynnika za 99zł.

> Jak sądzicie , warto skorzystać?.

Można.

> Czy nie będa szukać dziury w całym i namawiać mnie na wymiane jakiś podzespołow?

No to chyba jeśli przedstawią Ci listę usterek to nie ma obligo korzystania z tej oferty, prawda?

Ale na skraplacze mają teraz całkiem si ofertę i zbliżają się kosztem do aftermarketu, a Ciebie akurat ten problem dotyczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Dziś w radiu slyszałem że w serwisie Volvo wykonują przegląd klimy, odgrzybianie i

> ewentualne uzupełnienie czynnika za 99zł.

> Jak sądzicie , warto skorzystać?.

> Czy nie będa szukać dziury w całym i namawiać mnie na wymiane jakiś podzespołow?

O tnx za info ok.gif

Ja się wybiore bo cena za rozpoznanie rozsądna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tnx za info

> Ja się wybiore bo cena za rozpoznanie rozsądna

Może volvo nie robi takiego gównozjadztwa, ale swego czasu dajewo przeprowadzało akcje pt. darmowy przegląd. Tyle usterek, ile oni wtedy znaleźli w moim espero, to auto do końca swojego żywota w moich łapach nie miało. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może volvo nie robi takiego gównozjadztwa, ale swego czasu dajewo przeprowadzało akcje pt. darmowy

> przegląd. Tyle usterek, ile oni wtedy znaleźli w moim espero, to auto do końca swojego żywota

> w moich łapach nie miało.

Obaczymy ,mam swojego zaufanego volvo mechaniora i porównamy ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może volvo nie robi takiego gównozjadztwa, ale swego czasu dajewo przeprowadzało akcje pt. darmowy

> przegląd. Tyle usterek, ile oni wtedy znaleźli w moim espero, to auto do końca swojego żywota

> w moich łapach nie miało.

A jak myślisz, po co są te "darmowe" przeglądy.

Przecież to nie obsługa techniczna, tylko zachęta dla klienta, żeby skorzystał z usługi serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Dziś w radiu slyszałem że w serwisie Volvo wykonują przegląd klimy, odgrzybianie i

> ewentualne uzupełnienie czynnika za 99zł.

> Jak sądzicie , warto skorzystać?.

> Czy nie będa szukać dziury w całym i namawiać mnie na wymiane jakiś podzespołow?

Dzwoniłem dziś bo szukam taniego warsztatu do napełnienia po naprawie. Volvo w tej cenie oferuje sprawdzenie wydajności, odgrzybienie i uzupełnienie czynnika ale max 50- 100g. Jeśli układ wymagał będzie większej ilości to wtedy dochodzi usługa "napełnienia układu" i kosztuje ona 350zł. Pan z serwisu wie, że to drogo, więc od razu zaproponował 30% rabatu od napełnienia. Info z serwisu w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Dziś w radiu slyszałem że w serwisie Volvo wykonują przegląd klimy, odgrzybianie i

> ewentualne uzupełnienie czynnika za 99zł.

> Jak sądzicie , warto skorzystać?.

> Czy nie będa szukać dziury w całym i namawiać mnie na wymiane jakiś podzespołow?

Brać nie wybierać zlosnik.gif

Do mnie przyszło info z Toyoty, że za jedyne 120zł dokonają promocyjnego czyszczenia/dezynfekcji klimatyzacji... Mowy o uzupełnieniu czynnika czy innych czynnościach w ramach tej ceny nie ma mowy wink.gif W poniedziałek będę znał szczegóły - poproszę też o wytłumaczenie dlaczego w Volvo jest taniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak myślisz, po co są te "darmowe" przeglądy.

> Przecież to nie obsługa techniczna, tylko zachęta dla klienta, żeby skorzystał z usługi serwisu.

Ok, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, tylko stwierdzili usterki, których nie było. To już "lekkie" naciąganie. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Dziś w radiu slyszałem że w serwisie Volvo wykonują przegląd klimy, odgrzybianie i

> ewentualne uzupełnienie czynnika za 99zł.

> Jak sądzicie , warto skorzystać?.

Jeżeli jest to pełny przegląd klimy - odessanie czynnika, zważenie, odfiltrowanie, wytworzenie podciśnienia w układzie na pół godziny (do osuszenia i sprawdzenia szczelności), nabicie odpowiednią ilością czynnika (na 99,99% trzeba będzie dołożyć - pytanie ile) + olej + barwnik + ozonowanie, to cena bardzo dobra. Aż za dobra - w przyzwoitych warsztatach za taki 1-1,5h serwis z czynnikiem sobie życzą co najmniej 1,5x tyle.

A co do jakości - pewnie zależy od konkretnego warsztatu albo i konkretnego serwisanta. Chociaż tu 99% odwala maszyna, więc niewiele można zepsuć (domagaj się wydruku z maszyny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem dziś bo szukam taniego warsztatu do napełnienia po naprawie. Volvo w tej cenie oferuje

> sprawdzenie wydajności, odgrzybienie i uzupełnienie czynnika ale max 50- 100g. Jeśli układ

> wymagał będzie większej ilości to wtedy dochodzi usługa "napełnienia układu" i kosztuje ona

> 350zł. Pan z serwisu wie, że to drogo, więc od razu zaproponował 30% rabatu od napełnienia.

Ładne naciąganie. Ja ostatnio robiłem full przegląd - 160 zł brutto z fakturą z ozonowaniem i do 500g czynnika w cenie (czyli musiałaby być całkiem pusta instalka, żeby dopłacić coś - ale dopłata nie powinna przekraczać 10 zł/100g powyżej tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.