Skocz do zawartości

Passat 2,0 TDI 140 KM 2008r


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy Passat z 2008 r 2,0 TDI jest już wolny od wad, które miały wersje z wcześniejszych lat? Czy też

> należy uważać? one miały jakiś drobny lift w tym roku czy mi się wydaje?

powiem tylko tyle co kolega z sewisu skody mi przekazal. VW nic nie zrobil z wadami silnikow 2,0TDI 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam passa z 2010 roku, czyli po tym "lifcie" - poznasz po białym podświetleniu zegarów.

Silnik CBAB jest naprawdę fajny. jeździsz jak benzyną, baaardzo kulturalny, jeszcze mi 7 litrów z całego baku licząc nie spalił.

W sumie z kim nie gadam kto ma ten silnik to go chwali, a mądrali ktorzy nawet koło tego nie stali to nie słuchaj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten na CR ? Ja jeździłem Touranem Demo z tym silnikiem zdaje się że 140KM i powiem że bajka. Kultura pracy bez porównania do pompowtrysków.

Jeśli chodzi o temat wątku to znowu zaczyna się powielanie mitów - silników 2.0 TDI jest już ładna gama i ciężko jednoznacznie powiedzieć . Mi najbardziej utkwił jako ryzykowany silnik o oznaczeniu BKP z początków produkcji ale np mój kolega sprzedaje służbowego BKP, ma coś ok 110 tys. km i najmniejszego problemu z nim nie było - bardzo zadowolony, więc jak się uda a może dlatego że jest z końca 2007?

Obiło mi się o uszy że były modernizacje napędu pompy olejowej który w BKP potrafił paść co prowadziło do wiadomo czego.

Poza tym utkwiło mi często padające pompowtryski właśnie w Passatach ale nie wiem jakiej gamy silników dotyczy to - coś w tym musi skoro VW wprowadziło akcję na ich wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naped pompy oleju juz w 2006 zmienili i byla akcja serwisowa z tym - tylko jak sie kupuje cudenko od niemca z niby nalotem 50kkm a naprawde 250kkm i nagle mu sie silnik rozleci, a auto nie widzialo aso od 100kkm to nic dziwnego ze sie na takiego aso wypina potem...

byly jakies silniki z pompowtryskami siemensa ktore lubialy pasc, ale na to tez jest akcja w aso, albo ci to zrobią za friko albo za mala kase.

ogolnie CBAB jest ok, nie spotkalem sie z narzekaniem na ten silnik. ja juz prawie rok jezdze i jestem bardzo zadowolony smile.gif troche mnie skrzypiaca ramka zegarow denerwuje i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawdę? dziwne, bo ten silnik to całkiem nowa jednostka

Ale o który konkretnie chodzi??? Bo jeśli o pompowtryska na siemensie to muszę się zgodzić z kolegą kolegi wink.gif

Jeśli chodzi o CR to faktycznie jest bez porównania do pompowtryska. Kultura pracy na prawdę fajna. A 170km zwirusowane na prawdę fajnie napędza superba którym jeździłem.

Auto zrobiło już 70kkm jak na razie bezawaryjnie.

Nie wrzucajcie wszystkich 2,0tdi do jednego wora old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po VIN-ie dowiedziałem się, że silnik w tym pasku to jednostka o oznaczeniu BKP. Orientujecie się

> czy to dobra wersja czy z tych "problematycznych"?

z tego co wiem to niestety tak, da się co prawda regenerować w normalnych pieniążkach ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co wiem to niestety tak, da się co prawda regenerować w normalnych pieniążkach ale ...

jutro oględziny autka.. ale dam sobie chyba spokój.. po co mi auto, które może w każdej chwili nawalić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuchaj ludzi z forum to skończysz w stilo

Słuszny kierunek! A i w zakpuie pewnie 2x taniej bo nie ma tego dziwnego znaczka z przodu,.. takie kółko z literkami V i W zlosnik.gif

Szczerze mówiąc za rok planuje zmienić Stilo na coś innego. Może i Passata,.. ale wyłącznie na CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuszny kierunek! A i w zakpuie pewnie 2x taniej bo nie ma tego dziwnego znaczka z przodu,.. takie

> kółko z literkami V i W

> Szczerze mówiąc za rok planuje zmienić Stilo na coś innego. Może i Passata,.. ale wyłącznie na CR.

Jak zmienisz fiata na VW to za jakieś pół roku napisz wrażenia i odnieś siędo tego, czy te auta naprawdę różnią się tylko znaczkiem... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zmienisz fiata na VW to za jakieś pół roku napisz wrażenia i odnieś siędo tego, czy te auta

> naprawdę różnią się tylko znaczkiem...

Porównanie nie byłoby uczciwe. Passat to jednak klasa wyżej i auto będzie z pół dekady młodsze. A przy dzisiejszym tempie rozwoju motoryzacji to dużo. Uczciwiej byłoby porównać do golfa z tego samego rocznika ( 2006 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównanie nie byłoby uczciwe. Passat to jednak klasa wyżej i auto będzie z pół dekady młodsze. A

> przy dzisiejszym tempie rozwoju motoryzacji to dużo. Uczciwiej byłoby porównać do golfa z tego

> samego rocznika ( 2006 ).

no to chocby do golfa z 2006 go porownaj. tylko pojezdzij pare miesiecy nim smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to chocby do golfa z 2006 go porownaj. tylko pojezdzij pare > miesiecy nim

Każdy będzie swoje chwalił. Jeździłem w życiu różnymi autami ( w klasie "dla Kowalskiego" ) i jak na razie Stilo jest jedynym autem, które kupiłem dwa razy z rzędu. To chyba świadczy o moim zadowoleniu. W zasadzie wszystko mi w nim pasowało. Teraz myslę o zmianie bo poprostu nieco mi się znudziło. W Golfach z lat ok. 2005 też miałem okazję posiedzieć i trochę pojeźdzć. I po takich przejażdżkach zawsze się zastanawiałem po co przepłacać,.. no i te pompowtryski smile.gif. Popularność tych aut wśród złodziei też jest chyba w czołówce.

No cóż,.. mam chrapkę na najnowszego Passata ale poczekam jak będą takie 2 letnie na rynku. Nowe auta mnie mniej interesują,.. nie można zrobić legalnego chipa i wywalić DPFa wink.gif.

P.S.

Chyba pora przymknąć dyskusję o Stilo bo odbiegamy od tematu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wracając do tematu lub zbliżając się nieco....

> Ten najnowszy Passat to tylko lifting lamp i grila czy również jakieś zmiany konstrukcyjne?

technicznie nie różni sie niczym od mojego passa (czyli tego 2010) - ma trochę inne wnętrze, no i z zewnątrz inny. Dlatego jak go obmacałem w salonie to na szybko szukalem jednego z ostatnich B6, bo uznałem że bardziej mi sie podoba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowego w środku nie widziałem. Ale z zewnątrz najnowszy mi się bardziej podoba.

w śordku masz zegarek wskazówkowy tam gdzie wczesniej byl włącznik awaryjnych (podobno zajedwabiście podświetlony, ja tam nie widziałem...), no i nie masz tych szufladek co były po bokach tego pstryka od awaryjnych.

no i przycisk ręcznego trafił w miejsce gdzie powinien być ręczny wink.gif

poza tym nie ma kneflika od klapki wlewu paliwa, wiec w koncu nie musisz latać do wnetrza auta zeby wlew otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wracając do tematu lub zbliżając się nieco....

> Ten najnowszy Passat to tylko lifting lamp i grila czy również jakieś zmiany konstrukcyjne?

Różnice są głównie wizualne. To 3 Passat, którego ujeżdżam, ale niestety każdy był z innym silnikiem, więc trudno to porównywać. Dla mnie najbardziej wyczuwalne jest mocno zredukowany "lag" przy ruszaniu ze skrzynią DSG. W 2,0 TDI 140 KM na pompowtryskach, to była strasznie irytujące. W obecnie jeżdżonym prawie tego nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet z silnikiem o oznaczeniu BKP?

BKP jest niestety pompkami piezo od Siemensa, ale ostatnio VW w razie awarii wymienia je na swój koszt. Jedynie sprawdzają czy nie było z nimi nic wcześniej kombinowane (próby regeneracji). I samochód musi trafić do ASO na lawecie.

Przed paskiem miałem stilo przez 6 lat i uważam je za bardzo dobry samochód palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.