Skocz do zawartości

zmiana hamulców na inne a przegląd...


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ zagŁada dostanie nowy, mocniejszy silnik postanowiłem podziałać coś tym razem także z hamulcami (poprzednio ograniczyłem się tylko do wymiany wszystkiego na nowe). Znalazłem w Rosji flansze pod zaciski hamulcowe do tarcz wentylowanych (dokładniej pod kompletne hamulce z Łady 110 które są znacząco mocniejsze niż oryginały:

http://tuningsport.ru/market/perexodnik-...%29-p-1252.html

czy auto z taką przeróbką przejdzie przegląd?

co w razie jakiegoś super dzwona (OC)? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś w Golfie III upgrade z pełnych na wentylowane tarcze. Używałem oryginalnych używanych części - wymianie uległo tylko jarzmo z większą szczeliną na tarczę (mocowane do zwrotnicy), a zacisk pozostał ten sam.

W przypadku modyfikacji w Ładzie zastanawia mnie jakość tego płaskiego (i w miarę grubego) elementu. Wygląda solidnie, ale jaka jest jakość materiału?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli siła hamowania będzie OK, to tak.

> Nic.

> Ludzie lubią tworzyć bajki o żelaznym wilku.

A pojęcia homologacji auta jako całości nie znasz? Czyli tego, że nawet jeżeli do niego wstawisz części mające homologację indywidualną, to o ile nie były fabrycznie w tym modelu pojazdu stosowane, to po ich zmianie on traci homologację całościową?

Nie wiem jak dziś, nie chce mi się grzebać w przepisach, ale kiedyś był wprost zapis brzmiący mniej więcej "zabrania się dokonywania samodzielnych przeróbek układu kierowniczego, hamulcowego i kierowniczego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że poza homologacją też ważny jest zdrowy rozsądek diagnosty. Często widuję przeróbki wołające o pomstę do nieba, ale na szczęście więcej jest tych wykonanych z rękami i nogami wink.gif.

Swoją drogą, tak w temacie hamulców. Kilka tygodni temu widziałem zacisk hamulcowy tylnego koła, gdzie urwała się jedna ze śrub mocujących go do jarzma. Jakiś pomysłowy magik przymocował to na dwa owinięcia drutem miedzianym (takim jaki stosuje się przy instalacjach el. w domu) nono.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że poza homologacją też ważny jest zdrowy rozsądek diagnosty

Tak, ale tutaj kolega prawnik odpowiadał, że nic nie będzie w razie wypadku. A ja twierdzę, że jeżeli ktoś się dopatrzy takiej przeróbki, to ubezpieczenie odmówi wypłaty odszkodowania właśnie posługując się klauzulą o utracie homologacji przez pojazd jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale tutaj kolega prawnik odpowiadał, że nic nie będzie w razie wypadku. A ja twierdzę, że

> jeżeli ktoś się dopatrzy takiej przeróbki, to ubezpieczenie odmówi wypłaty odszkodowania

> właśnie posługując się klauzulą o utracie homologacji przez pojazd jako całość.

tak myślałem...

no nic, pozostaje kwestia kto niby ma się dopatrzeć, szczególnie że diagności na przeglądach jak narazie nie zauważyli jeszcze że mam inny, nie Ładowski silnik clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To widzę, że Kolega nie miał styczności z ruskimi kluczami, takimi czarnymi....Jednorazówki Jedna

> śruba przykręcona i złamane.

Jednorazówki to raz kupiłem chińskie na cepeenie. Błyszały "chromem" jak psu j...., a po pierwszym użyciu (nakrętka 13mm) pękły. yikes.gif

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak myślałem...

> no nic, pozostaje kwestia kto niby ma się dopatrzeć, szczególnie że diagności na przeglądach jak

> narazie nie zauważyli jeszcze że mam inny, nie Ładowski silnik

To może przestań robić przeglądy zaocznie. wink.gif

A na serio to jak jeździłem 22 letnim Audikiem, to na SKP dziwili się, że i na gazie i na beni ideał, amotki 3mają i luzów brak. Wniosek nie wiek auta się liczy lecz jego stan techniczny.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.