Skocz do zawartości

Stożek - dolot


Niera19

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam takie pytanie odnoscnie stozka i dolotu , w CCS silnik dol 1.1 gora z 1.2 jest zamontowany dolot z yanka ze stozkiem i mam takie pytanie , gdy jest zimno na dworze to lepiej sie zbiera jakos a gdy byla taka duchota to jakos zamula , jak mam ustawic stozek bo to rura z dolotu mozna krecic do gory lekko i w dol na maxa , tylko z tego co sie orientuje to niby te silniki nie lubia samego zimnego powietrza jesli sie myle to sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się lepiej fotką laski, z którą chodziłeś na wagary w czasie gdy w szkole były lekcje fizyki grinser006.gif może chociaż w jakikolwiek sposób wykorzystałeś pozytywnie ten czas cfaniaczek.gif

Im zimniejsze powietrze tym gęstsze, czyli więcej tlenu w jednostce objętości.

Więcej tlenu umożliwia spalenie większej ilości paliwa, stąd większe osiągi silnika.

Jak gorąco to odwrotnie.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pochwal się lepiej fotką laski, z którą chodziłeś na wagary w czasie gdy w szkole były lekcje

> fizyki może chociaż w jakikolwiek sposób wykorzystałeś pozytywnie ten czas

> Im zimniejsze powietrze tym gęstsze, czyli więcej tlenu w jednostce objętości.

> Więcej tlenu umożliwia spalenie większej ilości paliwa, stąd większe osiągi silnika.

> Jak gorąco to odwrotnie.

> Tyle.

oj w turbaffkach to czuc oj czuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu już wybitnie, ale bardziej czuć stukowe, żeby nie stukało cofasz zapłon ujmując mocy i dupa

> blada podwójnie...

mhm czyli najlepiej ustawić go tak ,żeby zasysał zimne powietrze ciągle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Nie chce spamować nowym wątkiem więc zapytam tutaj, temat też o dolocie 270751858-jezyk.gif

Pany, w serii dolocie po co to jest ? To sie kłuci przecież z zimnym dolotem. Co z tym zrobić ?

c110422687.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepi wy...ć

a tą dziurę co po rurze zostaje zostawić czy zaślepić ? w tym takim trójniku gdzie dochodziła ta rura i dochodzi ta z "zimniejszym" powietrzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaślepić

A może najlepiej by było ten cały trójnik wywalić i do puszki doprowadzić zimne ? - nie uśmiecha mi się kupować yanka za 200zl, poza tym pompa abs przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może najlepiej by było ten cały trójnik wywalić i do puszki doprowadzić zimne ? - nie uśmiecha mi

> się kupować yanka za 200zl, poza tym pompa abs przeszkadza.

zrób jak Ci będzie łatwiej, byle by dostał zimnego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Harmonijka się podda i nabierze nowego kształtu a foto poszukam

> Uploaded with ImageShack.us

Dzięki za zdjęcie - postanowiłem sprawdzić to rozwiązanie...

ale drut :D

img2012020100008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz czas i chęci to możesz sobie takie coś wystrugać

> Uploaded with ImageShack.us

mam ori dolot z spi w domu lezy i smierdzi jak chcesz to za piwo oddam, bo sam robilem cos w wzor noviteca i sprzedalem wraz z sejem ... znajde zdjecie to wstawie

dsc03581f.jpg

moze niewyglada tak ja ten wyzej ale napewno lepiej niz tez z elasttycznym laczem, troche rzezby, rura do kanalizy z praktiekra, kolanko, silikon i gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam ori dolot z spi w domu lezy i smierdzi jak chcesz to za piwo oddam, bo sam robilem cos w wzor

> noviteca i sprzedalem wraz z sejem ... znajde zdjecie to wstawie

> moze niewyglada tak ja ten wyzej ale napewno lepiej niz tez z elasttycznym laczem, troche rzezby,

> rura do kanalizy z praktiekra, kolanko, silikon i gitara

i co faktycznie to coś dało? od dawna mam zwyczajnie zaślepione dojście w trójniku który łapał powietrze z kolektora i bierze cały czas zimne, tylko wiadomo wąskie te rureczki seryjne i cała ta harmonijka przez co przepływ nie jest idealny,o czymś takim dawno myślałem żeby przerobić puchę seryjną, ale szukałem opinii czy warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co faktycznie to coś dało? od dawna mam zwyczajnie zaślepione dojście w trójniku który łapał

> powietrze z kolektora i bierze cały czas zimne, tylko wiadomo wąskie te rureczki seryjne i

> cała ta harmonijka przez co przepływ nie jest idealny,o czymś takim dawno myślałem żeby

> przerobić puchę seryjną, ale szukałem opinii czy warto...

ja mialem jeszcze zrobiony wydech przelotowy z tylko jednym tlumikiem i zdawalo mi sie ze silnik lepiej sie wkrecal na obroty i lepeij reagowal na wcisniecie pedalu gazu ale jakos wiekszej mocy, wiekszej predkosci max nie odczulem, moze troche lepiej przyspieszal ale nie robilem pomiarow przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co faktycznie to coś dało? od dawna mam zwyczajnie zaślepione dojście w trójniku który łapał

> powietrze z kolektora i bierze cały czas zimne, tylko wiadomo wąskie te rureczki seryjne i

> cała ta harmonijka przez co przepływ nie jest idealny,o czymś takim dawno myślałem żeby

> przerobić puchę seryjną, ale szukałem opinii czy warto...

Mi sie zdaje ze jest troche lepiej. Biorąc pod uwagę, że kibelrura leżała w garażu to kosztowało to jedną opaskę do węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.