Skocz do zawartości

Ford S-Max 2.0 TDCI


valopunto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Fordów

Mam do Was prośbę. Moja siostra planuje zakup Forda S-maxa 2.0 TDCI z 2007r. z przebiegiem 180 tys km

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu. Jakie macie opinie o nim ? Jakie ten samochód ma bolączki ? Czy ceny części zamiennych zabijają ? grinser006.gif co jest najdroższe, co najcześciej pada

itp itd

podrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich użytkowników Fordów

> Mam do Was prośbę. Moja siostra planuje zakup Forda S-maxa 2.0 TDCI z 2007r. z przebiegiem 180 tys

> km

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu. Jakie macie opinie o nim ? Jakie ten samochód ma

> bolączki ? Czy ceny części zamiennych zabijają ? co jest najdroższe, co najcześciej pada

> itp itd

> podrawiam

A ma jakikolwiek dostęp do historii tego samochodu? Sprowadzony czy krajowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ sprawdzamy VIN

2.0 TDCi jest bardzo trwały jeśli chodzi o jazdę do 200 kkm, potem mogą dziać się ceregiele jak w każdym nowym dieslu.

Koledzy przy 201 kkm wtryski nie chciały dogadać się z nową wydajniejszą mapą, znaczy że coś w nich nie bangla, do czyszczenia chemią. Poza tym nie słyszałem jeszcze o żadnych Turbosprężarkach do wymiany etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich użytkowników Fordów

> Mam do Was prośbę. Moja siostra planuje zakup Forda S-maxa 2.0 TDCI z 2007r. z przebiegiem 180 tys

> km

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu.

EGR

albo byl niedawno wymieniony, albo wlasnie wymaga wymiany

koszt nie jest co prawda duzy, ale sprawdzic warto, bo nie jest to skomplikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EGR

> albo byl niedawno wymieniony, albo wlasnie wymaga wymiany

> koszt nie jest co prawda duzy, ale sprawdzic warto, bo nie jest to skomplikowane

w 1.8 TDCI to 1500zł. S-MAX to świetne auto , ojca namawiam na takiego po O1. claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupilem za 500zl po rabatach w intercarsie

> normalna cena to chyba ok 800zl

> wymiana w ASO to ok 300zl

do 2.0 ?? w 1.8 to dziadostwo jest razem z kolektorem ssącym. Używane komplety z kolektorem chodzą po 400-500zł, same zawory po 150-350,a nowy w ASO 1500zł, w sklepie zajmującym się tylko częściami do Forda też 1500zł, a mnie (mimo że tata ma sklep motoryzacyjny) nie udało się w żadnej hurtowni tego zdobyć. Wyczyściłem wtyczkę elektryczną od tego i... jak ręką odjął zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich użytkowników Fordów

> Mam do Was prośbę. Moja siostra planuje zakup Forda S-maxa 2.0 TDCI z 2007r. z przebiegiem 180 tys

> km

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu. Jakie macie opinie o nim ? Jakie ten samochód ma

> bolączki ? Czy ceny części zamiennych zabijają ? co jest najdroższe, co najcześciej pada

> itp itd

> podrawiam

sprawdz czy ma DPF, pozatym psuje sie wszystko jak to w nowoczesnym dieslu, ja taki silnik upalam i poki co zero problemów, przebieg mam podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawdz jaki to silnik, 130KM to stara konstrukcja Forda omijaj problemy z wtryskami,dwumasa i turbo montowany był w mondeo mk3, szukaj 140KM PSA nie ma takich problemów

Samochody z Polski nie miały DPFow tylko z automatem, sprowadzane w większości mialy

A co do EGRa jak sie popsuje to po prostu kopci mi to nie przeszkadza, podobno można próbować zaslepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.