Skocz do zawartości

Croma - Hamulce, inne zaciski


cacus

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was będzie znał odpowiedź na moje pytanie...

Mam zamiar zainwestować w tarcze 305mm i zaciski czterotłoczkowe. Jednak nikt tego do Krowy nie robi. Mam możliwość zakupienia zacisków dedykowanych do Alfy z adapterami do Novej Brawki. Czy będą pasowały? czy jednak zaciski, które mam (z drutami, sprężynkami) które chyba są z Opla mają inne mocowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś z Was będzie znał odpowiedź na moje pytanie...

> Mam zamiar zainwestować w tarcze 305mm i zaciski czterotłoczkowe. Jednak nikt tego do Krowy nie

> robi. Mam możliwość zakupienia zacisków dedykowanych do Alfy z adapterami do Novej Brawki. Czy

> będą pasowały? czy jednak zaciski, które mam (z drutami, sprężynkami) które chyba są z Opla

> mają inne mocowanie ?

Croma = OPEL = VECTRA C .... szukaj hamulców od mocnej Vectry lub Saaba 9-3 .... ale oni i tak wkładali tam to co Fiat do Cromy 120 KM.... może od Alfy 159 podejda ... ale nikt nie wie dokładnie.... trzeba sprawdzić...

Ja mam nacinane i nawiercane z przodu + klocki Ferodo Premier i jest ok.gif do tyłu musze jeszcze zapodac te tarcze... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Nie ma uja. Pod 16" 305mm wchodzą na żyletki, a więc przy 330mm będą żyletki pod 17" .

dzięki za info

więc pozostaje mi jedynie opcja swapa na 305...

wiesz może, czy zacisk ze sdjęcia jest pod 305 mm tarcze?

285940407-zacisk_croma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za info

> więc pozostaje mi jedynie opcja swapa na 305...

> wiesz może, czy zacisk ze sdjęcia jest pod 305 mm tarcze?

Spróbuj dowiedzieć się kto jest producentem zacisku. ATE robiło 285mm, a Lucas 305mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej tak 305mm ... bo nie maja sprężyny z przodu...

> tu masz moje 285-tki... sa inne

też mi się tak wydaje wink.gif

jednak przewody giętkie też są inne passed_out.gif

u mnie są M91, M92 a w zestawie 305mm M95

285941714-Croma_ham_przewody.jpg

post-88514-1435251628057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Witam

Jestem właśnie swiezo po swapie - moje hamulce mialy 285 mm (jest napisane na zacisku), zaciski nie miały takich prowadnic jak te ze zdjecia, prowdnice w 285 sa schowane jakby w zacisku i okreca sie je torxem. Jest oczywiscie inny klocek, krotszy ale szerszy z takimi blachami na 2 klochac ktre wchodza w cylinder zacisku.

Zmiana polega na przelozeniu tarcz, zaciski mozna razem z przewodami hamulcowymi (285 mm przewody wchodza w ucho przy kolumnie z blacha, 305 bez blachy - ale to sie przeklada) przewody wystraczy odkrecic na gorze przy amortyzorze (sekunda i zaciski zamienione). Pzostaje jedynie wkestia czujnika zuzycia okladzin, 305 mm klocek ma krotki czujnik i potrzeba jest przedluzka od zacisku (wtyczka na zacisku) do wtyczi przy amorku.

Jezeli sa dwie sztuki obok siebie to przelozenie okolo godziny (zaciski schodza z jazmem z kockami po dokreceniu jazma).

Tarcze sa zdecydowanie wieksze, jakosc hamowania hmm troche mocniejsze (wyzsza srednica tarcia, inne sily) no i oczywiscie trudniejsze do zagrzania - tarcza jest naprawde duza i grubsza niz 285 mm

!!! WAZNE - przewody roznia sie - nie pamietam tylko ktory zacisk ma wkrecane przewody, drugi stadardowo zakladane od gory na opaske. Wiec jak wymieniac to wykrecac przedowy przy uchu na amorku !!!!!

Powodzenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - zalozylem 285 mm tarcze mikody (zwykle) + klocki rh (srednio twarde) - nie dzialalo to za dobrze, pomimo wyglancowania piast, spokojnej jazdy i ulozenia przez 1000km zestaw drzal, na taczach pojawily sie przebarwienia i takie jakby pekniecia (tarcza gladkie) - nie wiem z czego to robia ale teraz ori zestaw 305mm to jest zyleta bez najmniejszego drgniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nuda straszna na qnciku, a ja mam za chwile do zmiany tarcze (285mm) i klocki, więc mała ankieta... wink.gif

Którą opcję byście wybrali i dlaczego:

A) tarcze Zimmermann Sport (nawiercane) 285mm + klocki ATE ceramic. Taki sam zestaw na tył (tarcze niewentylowane, ale nawiercane, klocki ATE).

B) swap zacisków pod 305mm + tarcze gładkie ATE 305mm + klocki zwykłe ATE (niestety brak ceramicznych;( ). Tył jak w zestawie A

jestem ciekaw Waszych typów - wybieramy tylko z tego zestawu busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie jak auto na dłużej to tylko zestaw 2...

> jechałem ostatnio Cromą mającą fabryczne 305 i powiem że nie ma w ogóle porównania...

Tez mialem okazje jechac roznica niebo a ziemia.

PS

Relingow jeszcze nie pomalowalem facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie jak auto na dłużej to tylko zestaw 2...

> jechałem ostatnio Cromą mającą fabryczne 305 i powiem że nie ma w ogóle porównania...

Ja też jechałem taką Cromą ...... wczoraj, przedwczoraj, przed przed wczoraj...... biglaugh.gif i polecam. Hamulce bdb, nawet gonienie po autostradzie pod 190-220 i dohamwywania przed nawiedzonymi tirami na lewym pasie nie robią na nich wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Chyba trzeba bedzie uzbroic sie w 305mm

ale to nie sa oryginalne zaciski od Cromy chyba...

Miałem wymieniać u siebie na 305, ale chwilowo inne wydatki się pojawiły, a klocki na wykończeniu.

Chciałbym wymienić same klocki do tarcz 285 - jakie najlepsze w relacji jakość/cena do fabrycznych tarcz?

Kilka pytań na fotce wink.gif

Croma_hamulce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do wymiany klockow to musisz sciagnac wlasnie te plastiki ktore zaznaczyles na zdjeciu, i tam o

> ile pamiec mnie nie myli klucz imbusowy 7.

jadą już do mnie zaciski pod 305mm food.gif

Jaki jest rozmiar klucza TORX do odkręcenia zacisków? 14, 16??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś chyba źle sprawdziłem, że zwrotnice są te same...

> Więc pozostaje szukanie zwrotnic z 2,4 lub może ktoś chce kupić zaciski + tarcze....

jakiej firmy klocki byly montowane na pierwszy montaż w Cromie? Bo moja po zakupie miala 52k km i mam klocki Ferodo i nie wiem czy byly juz zmieniane czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli auto z Toba nadluzej zostaje, wybrałbym opcje numer 2.

Pytanie do tych, co malowali zaciski - w jaki sposób najszybciej i najdokładniej można doczyścić zaciski np do pomalowania (i nie piszcie o piaskowaniu wink.gif

285940407-zacisk_croma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazu - sprecyzuj co muszę dorobić, bo rozstaw śrub jest taki sam.

> Prośba o szczegółowe info.

> A może ktoś inny pomoże?

4tlok z fot pochodzi z ar159, tam monotwany jest bezposrednio do zwrotnicy - zwrotnica jest jarzmem zacisku, chcac montowac to do cromy trzeba dorobic jarzmo/adapter zacisku

cos ala to:

286393453-adapter.jpg

post-52188-14352517814364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4tlok z fot pochodzi z ar159, tam monotwany jest bezposrednio do zwrotnicy - zwrotnica jest jarzmem

> zacisku, chcac montowac to do cromy trzeba dorobic jarzmo/adapter zacisku

ale ja zmieniam na zaciski FIATa Cromy, tylko 305mm - dokładnie to:

285940407-zacisk_croma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos ala to:

Panowie,

szybkie pytanko. Jakie klocki byście wybrali i dlaczego właśnie te. Generalnie wolę miękkie klocki lub średnie - nie mogą jednak mieć tendencji do piszczenia!

Moim typem były ATE, jednak brak w IC do tarcz 305mm.

Kolejnym kandydatem jest TRW.

Zakład, który będzie zakładał zaciski i tarcze ma na półce klocki MAFF - co to za firma? warto zakładać te klocki (podobno są średnio twarde)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakład, który będzie zakładał zaciski i tarcze ma na półce klocki MAFF - co to za firma? warto

> zakładać te klocki (podobno są średnio twarde)?

to wloska firma, stosowalem klocki maffa za dawnych czasow do tipo, byly ok, nie piszczaly - ale jak obecnie sie maja ich klocki to nie wiem

mozesz polozyc trw, maff powinien byc duzo tanszy od trw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm.gif Sam sobie odpowiadam na pierwszy post screwy.gif

Panowie!

właśnie jestem po swapie zacisków pod tarcze 305mm.

Podsumowując potrzebne do zmiany są:

1. Tarcze 305mm

2. klocki do 305mm

3. kompletne zaciski z jarzmami

4. elastyczne przewody hamulcowe

5. przewód do czujnika zużycia (to jeszcze musze dorobić - jaki jest typ/symbol końcówki, który wchodzi w końcówkę przy klockach 305mm??)

Poniżej krótka fotorelacja z zabiegu przeszczepu.

1. porównanie klocków (góra - 285, dół - 305mm)

Croma_ham_swap_01.jpg

Croma_ham_swap_02.jpg

2. Przygotowane zaciski i jarzma wink.gif

Croma_ham_swap_03.jpg

3. Porównanie tarcz

Croma_ham_swap_04.jpg

Croma_ham_swap_05.jpg

Croma_ham_swap_07.jpg

4. Wszystko zamontowane

Croma_ham_swap_06.jpg

5. Widok od wnętrza felgi (brak połaczenia z czujnikiem zużycia - jeszcze)

Croma_ham_swap_08.jpg

6. Tu widać, że klocek nie jest na całą powierzchnię tarczy

Croma_ham_swap_09.jpg

7. Efekt końcowy

Croma_ham_swap_10.jpg

Na chwilę obecną zrobiłem jakieś 30 km i muszę powiedzieć, że yay.gif na gębie bezcenny, za wszystko inne zapłacisz MasterCard grinser006.gifgrinser006.gif

Polecam zmianę.

Można zazdraszczać grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.