Skocz do zawartości

TDI na PD...czy są różnice w "gołym" silniku???


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

> No to git. Powiedz jeszcze jak ustawiliście pompki???

Chodzi Ci o ich prostopadłość względem głowicy?To akurat immo jest umowne,najważniejsze moim zdaniem jest wyregulowanie pod wałek,tutaj nie obyło się bez czujnika zegarowego,zresztą zgodnie z serwisówką,którą podesłałem Ci na maila.Pompki oczywiście na nowych oringach i na nowych śrubkach.Swoją drogą samo rozwiązanie mocowania pompek moim skromnym zdaniem jest źle zaprojektowane i powoduje właśnie wycieranie się głowicy i wybicie gniazda PD.Sam VAG poszedł po rozum do głowy przy projektowaniu i w 2,0tdi pompka jest już mocowana na dwóch śrubkach. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi Ci o ich prostopadłość względem głowicy?To akurat immo jest umowne,najważniejsze moim

> zdaniem jest wyregulowanie pod wałek,tutaj nie obyło się bez czujnika zegarowego,zresztą

> zgodnie z serwisówką,którą podesłałem Ci na maila.Pompki oczywiście na nowych oringach i na

> nowych śrubkach.Swoją drogą samo rozwiązanie mocowania pompek moim skromnym zdaniem jest źle

> zaprojektowane i powoduje właśnie wycieranie się głowicy i wybicie gniazda PD.Sam VAG poszedł

> po rozum do głowy przy projektowaniu i w 2,0tdi pompka jest już mocowana na dwóch śrubkach.

Prostopadłość nie jest umowna zlosnik.gif Są specjalne listwy do regulacji. Albo można to wyregulować suwmiarką.

Na ile stopni odkręcaliście pompki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi Ci o ich prostopadłość względem głowicy?To akurat immo jest umowne,najważniejsze moim

> zdaniem jest wyregulowanie pod wałek,tutaj nie obyło się bez czujnika zegarowego,zresztą

> zgodnie z serwisówką,którą podesłałem Ci na maila.Pompki oczywiście na nowych oringach i na

> nowych śrubkach.Swoją drogą samo rozwiązanie mocowania pompek moim skromnym zdaniem jest źle

> zaprojektowane i powoduje właśnie wycieranie się głowicy i wybicie gniazda PD.Sam VAG poszedł

> po rozum do głowy przy projektowaniu i w 2,0tdi pompka jest już mocowana na dwóch śrubkach.

To tylko VAG , przyjmijmy że zegar jest przy ustawianiu pompek dośc wymuszonym sprzętem i naprawde zbytecznym waytogo.gif

Ale dobrze że robicie zgodnie z instrukcją ,przydaje sie 20.GIF

W 2.0 częściej sie je wymienia więc musieli coś zmienić rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prostopadłość nie jest umowna Są specjalne listwy do regulacji. Albo można to wyregulować

> suwmiarką.

> Na ile stopni odkręcaliście pompki???

Tzn.?Bo przyznam się szczerze nie rozumiem pytania? zlosnik.gifMogę Ci powiedzieć jakim momentem dokręcaliśmy i jakim stopniem. ok.gif

> W 2.0 częściej sie je wymienia więc musieli coś zmienić

To fakt. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spewnością chodzi o to ile stopni popuszczaliście śrube regulacyjną z kontrą

Hmmmm muszę zapytać bo nie było mnie przy rozbieraniu dziada. ok.gifA jest tak jakaś zagwozdka i mam się spodziewać kolejnego remontu? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmmm muszę zapytać bo nie było mnie przy rozbieraniu dziada. A jest tak jakaś zagwozdka i mam się

> spodziewać kolejnego remontu?

Nie spoko ,wszystko miałes opisane w instrukcji i jeśłi dobrze pamiętam to było to ok 180 albo 220* grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmmm muszę zapytać bo nie było mnie przy rozbieraniu dziada. A jest tak jakaś zagwozdka i mam się

> spodziewać kolejnego remontu?

Remontu chyba nie. No chyba ze bedziesz miał BIPy jak kolega z wątka obok wink.gif

Chodzi o to tak jak już Bodzlo napisał. Na ile stopni odpuszczaliście śrubę regulacyjną na dźwigni. Bo od tego bardzo wiele zależy.

Co do zegara to pozwolę się nie zgodzić. Jak się uczyłem ogarniać cały ten gnojownik najpierw zrobiliśmy regulację bez zegara. Po sprawdzeniu z zegarem rozjazd pomiędzy pompkami sięgał prawie 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie spoko ,wszystko miałes opisane w instrukcji i jeśłi dobrze pamiętam to było to ok 180 albo 220*

No zasadniczo przy pompkach na zwykłych cewkach zaczyna się od 220. Jak korekcje są liche to można spróbować schodzić do 180. Jak to nie daje rady to trzeba pompki rwać i do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmmm muszę zapytać bo nie było mnie przy rozbieraniu dziada. A jest tak jakaś zagwozdka i mam się

> spodziewać kolejnego remontu?

pewnie nie już kolejny właściciel się będzie martwił bo widziałem, że szukasz bmw zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Z ciekawości ile masz przebiegu na liczniku?

230000km i tyle raczej ma realnie tylko,że ponad połowa tego zrobiona na programie w diagtronicu i nie wiadomo ile koksu dorzucili z dołu. blush.gif Najważniejsze,że teraz jest już wszystko w porządku i po poskładaniu teraz zgodnie ze sztuką polata drugie tyle. smile.gifMoże nawet pokuszę się na jakieś większe T. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Big T też u nich?

> Sprzęgło seria jeszcze żyje? moje się już dawno poddało przy 380NM tylko ja mam 4x4

Nie nie,jak coś to turbo będę zakładał samemu wraz z zaprzyjaźnionym mechanikiem tylko kolektor muszę komuś zlecić do "wystrugania". Co do sprzęgła mam kpl z dwumasem z Sharana więc spokojnie uciągnie momencik grubo ponad 400Nm. smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzewam kotleta,udało się znaleźć usterkę szybkiego padu wałka za pierwszym i drugim razem,dodam,że teraz od naprawy zrobiłem już 3tys km i po zdjęciu dekla wszystko hula jak należy.Tak więc VAG-owi specjaliści,czas na zagadkę! zlosnik.gifCo jest przyczyną nadmiernego wycierania się wałka rozrządu w tdi na PD-kach?Dodam,że wytarte hydroregulatory są tylko małą przyczyną,w większości wypadków wycierają się krzywki współpracujące z pompkami.Co jest tego stanu rzeczy przyczyną?Zwycięzcy stawiam wirtualne piwo.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde powiem ci ze nie wymieniałem jeszcze walka z wytarta krzywką od pompki ale brak zaslepki na

> wałeczku tym od dzwigienek pompek to norma a cos ty znalazl?

Popsułeś zabawę,nie potrafisz się bawić. no.gifzlosnik.gifok.gif

285670906-wa%B3eczek1.jpg

285670906-wa%B3eczek2.jpg

285670906-wa%B3ek.jpg

Gubi ciśnienie bokiem. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlosnik.gif po prostu jak pojedziemy do sypniewa czy borek to stawiasz 20.GIFzlosnik.gif generalnie tez obstawiam to tylko moje przemyslenia zakłócił widok tych wałkow ze wszystkimi zaślepkami na zatartek głowicy wujasa w pasacie zlosnik.gif i zeszłotygodniowy ARL w golfie który tez je miał zlosnik.gif

Fakt że auta maja w okolicach 200 i to pewnie ich pierwsze wałki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po prostu jak pojedziemy do sypniewa czy borek to stawiasz generalnie tez obstawiam to tylko

> moje przemyslenia zakłócił widok tych wałkow ze wszystkimi zaślepkami na zatartek głowicy

> wujasa w pasacie i zeszłotygodniowy ARL w golfie który tez je miał

> Fakt że auta maja w okolicach 200 i to pewnie ich pierwsze wałki

a czy te zwykłe 110 na zwykłej pompie maja podobne lub inne blączki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy to główny powód. Bo niektóre wymieniałem, były wytarte a zaślepka była

Jakieś sprawdzone sposoby na ponowne "zanitowanie" wałków które nie posiadają już fabrycznych aluminiowych broków?Jakiś klej dwuskładnikowy do spawania metali czy tylko wymiana wałeczków na takie posiadające zaślepki? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś sprawdzone sposoby na ponowne "zanitowanie" wałków które nie posiadają już fabrycznych

> aluminiowych broków?Jakiś klej dwuskładnikowy do spawania metali czy tylko wymiana wałeczków

> na takie posiadające zaślepki?

Ja nie robiłem czegoś takiego ale będe w tygodniu u chłopaków co robia mi głowice i zapytam czy się podejmują. A jeśli tak to jaki to patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.