Skocz do zawartości

Częstotliwość pracy tylnej wycieraczki Brava


Rekomendowane odpowiedzi

No własnie, pytanie do Was jak w tytule. Z jaką częstotliwością zabiera się za wycieranie tylnej szyby wycieraczka w Waszych autkach po przekręceniu przełącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie, pytanie do Was jak w tytule. Z jaką częstotliwością zabiera się za wycieranie tylnej

> szyby wycieraczka w Waszych autkach po przekręceniu przełącznika?

dosyć wolno, ale jak się załączy pracę ciągłą - jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie, pytanie do Was jak w tytule. Z jaką częstotliwością zabiera się za wycieranie tylnej

> szyby wycieraczka w Waszych autkach po przekręceniu przełącznika?

Jest opcja ciągłego wycierania tylnej wycieruchy jeśli na hama przekrecisz manetkę od tylnej wycieraczki, tam jest taki plastik który się ułamie i będziesz mieć drugi bieg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm

> kusi ale czy warto :D

Chyba trochę warto wink.gif. Mnie pracuje co ok. 5 sekund, jak chcę zmyć przy użyciu płynu ze spryskiwacza to trochę to głupio wygląda, bo płyn sobie spływa, w związku z czym wycieraczka rozprowadza jego niewielką część. Często widzę jak w innych autkach tylne wycieraczki pracują dość szybko i ładnie wycierają smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm

> kusi ale czy warto :D

Jak mocno leje a trzeba gdzieś cofać , czy choćby zacznie być ciapa na drodze to naprawdę jest przydatne wink.gif polecam bo naprawde nic to autku nie zaszkodzi :D

Nasuwa się tylko pytanie dlaczego fiat nie udostępnił ten opcji od początku...

A jesli ktoś chciałby mieć regulowaną pracę przedniej wycieraczki można zasadzić przełącznik zespolony z alfy romeo 156 i też bardzo przyjemny bajer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest opcja ciągłego wycierania tylnej wycieruchy jeśli na hama przekrecisz manetkę od tylnej

> wycieraczki, tam jest taki plastik który się ułamie i będziesz mieć drugi bieg :D

Faktycznie działa cool.gif ale całkiem mocny ten plastik był - już myślałem że nie dam rady... ale się udało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie daruję (dzień jazdy na rowerze, samochodu nie tykam zlosnik.gif) ale jutro spróbuję. Chcę się tylko upewnić: mam przekręcić końcówkę dźwigni, którą uruchamiam tylną wycieraczkę poza blokadę, na której się zatrzymuje? Czyli trzeba przytrzymać wajchę i kręcić do złamania tylko ten element od tylnej wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam jest taki plastik który się ułamie i będziesz mieć drugi bieg :D

WOW niezły patent! Sam nie wiem czy jaja sobie robicie, czy to prawda?

Na szczęście mam gdzieś zużyty stary przełącznik zespolony, jak znajdę to sprawdzę najpierw na fantomie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj sobie daruję (dzień jazdy na rowerze, samochodu nie tykam ) ale jutro spróbuję. Chcę się

> tylko upewnić: mam przekręcić końcówkę dźwigni, którą uruchamiam tylną wycieraczkę poza

> blokadę, na której się zatrzymuje? Czyli trzeba przytrzymać wajchę i kręcić do złamania tylko

> ten element od tylnej wycieraczki?

Dokładnie tak - tylko trochę trzeba siły użyć - mocny plastik jest... Ja chwyciłem przez szmatkę bo mi się w rękach ślizgało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak - tylko trochę trzeba siły użyć - mocny plastik jest... Ja chwyciłem przez szmatkę bo

> mi się w rękach ślizgało.

Działa. Nawet zbyt wielkiej siły nie musiałem używać, żeby przekręcić włącznik. Teraz na "drugim" biegu wycieraczka wywija jak szalona zlosnik.gif. Dzięki za ten trick 20.GIF, dawaj następne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie - może coś trzeba znowu ułamać żeby po spryskaniu szyby przedniej same włączały się

> wycieraczki?? (dziwne że w tylnej tak jest a w Marea i w przedniej a u nas nie )

Żeby uzyskać takie efekty musiałbyś zmienić

przełącznik zespolony wink.gif ten od alfy 156 bardzo ładnie się komponuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie da się przekręcić pokrętła z tylnej wycieraczki tak żeby sama chodziła. Działa tylko gdy spryskuje szybę. Pewnie poprzedniemu właścicielowi pokrętło się rozpadło tak jak mi pokrętło od świateł i je skleił. Chociaż mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Żeby uzyskać takie efekty musiałbyś zmienić

> przełącznik zespolony ten od alfy 156 bardzo ładnie się komponuje grinser006.gif

Wracając do tematu...

Czy żeby po spryskaniu przedniej szyby automatycznie włączały się wycieraczki i żeby uzyskać regulację czasu trybu przerywanego wystarczy w Bravo wymienić przełącznik zespolony na ten z Marei Weekend czy trzeba jeszcze coś jeszcze zrobić?? Bo gdzieś wyczytałem o innym silniku i dodatkowych kablach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wracając do tematu...

> Czy żeby po spryskaniu przedniej szyby automatycznie włączały się wycieraczki i żeby uzyskać

> regulację czasu trybu przerywanego wystarczy w Bravo wymienić przełącznik zespolony na ten z

> Marei Weekend czy trzeba jeszcze coś jeszcze zrobić?? Bo gdzieś wyczytałem o innym silniku i

> dodatkowych kablach...

Trzeba zmienić i pająka i silniczek wycieraczek wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.