Skocz do zawartości

Astra do oceny


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, co prawda rozglądam się za Hondą, ale widząc parę razy auto AstryC, wpadła mi w oko taka :

klik

Czy to nie za niska cena na ten rocznik/ wersję ? Zastanawiam się, czy jechać ją oglądnąć bo auto mi się podoba, ale zastanawia mnie właśnie w/w. Jaka ogólna jest opinia o tych silnikach ? Z góry dzięki za informacje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, co prawda rozglądam się za Hondą, ale widząc parę razy auto AstryC, wpadła mi w oko taka :

Nie ma Astry C, H jak już.

A astra z tego linku jest niczego sobie. Cena moim zdaniem rozsądna.

Jednak zwróciłbym uwagę dokładniej na silnik. Przebieg jest realny, ale może być silnik nieźle zmęczony, bo oplowskie jednostki benzynowe z turbo trochę tak dziwnie mi wyglądają. Może się jednak mylę, ale tu może być pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma Astry C, H jak już.

> A astra z tego linku jest niczego sobie. Cena moim zdaniem rozsądna.

> Jednak zwróciłbym uwagę dokładniej na silnik. Przebieg jest realny, ale może być silnik nieźle

> zmęczony, bo oplowskie jednostki benzynowe z turbo trochę tak dziwnie mi wyglądają. Może się

> jednak mylę, ale tu może być pies pogrzebany.

po 100 tyś silnik dojechany ? To ja chyba jednak przy Hondzie zostanę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się postarasz to i zajedziesz silnik po 20tyś. Dla chcącego nic trudnego

Zwłaszcza turbo, ale nie o tym ten temat jest, a raczej o normalnej eksploatacji takiego motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwłaszcza turbo, ale nie o tym ten temat jest, a raczej o normalnej eksploatacji takiego motoru.

Zniechecil Cie komentarz, ze dziwnie wygladaja? hehe.gif

Jest spora szansa, ze kolega, ktory wyglosil ta teze za wiele konatktu z tymi silnikami nie mial, bo argument raczej z gatunku tych nieistotnych grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zniechecil Cie komentarz, ze dziwnie wygladaja?

> Jest spora szansa, ze kolega, ktory wyglosil ta teze za wiele konatktu z tymi silnikami nie mial,

> bo argument raczej z gatunku tych nieistotnych

Piszę, bo chciałbym dostać rzeczowe info o tych motrach. Wieczorem pewnie przedzwonię do AstraC i spytam, bo to najlepsza możliwa rekomendacja by była wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem aby przyjrzeć się motorowi bo turbo w benzynie daje niezłe możliwości, jeśli ktoś ma zapędy rajdowca to może być różnie. Miałem kiedyś auto benzynowe z turbo no i gość od którego go kupiłem nie zajechał motoru przez 200tyś a ja dałem rade zaraz po 10tyś. Jeśli trafisz na właściciela takiego jak ja może być różnie. W ogóle nie miałem ochoty koledze odradzać, jedynie wskazać jeden szczegół na który należy zwrócić uwagę aby się później nie zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem aby przyjrzeć się motorowi bo turbo w benzynie daje niezłe możliwości, jeśli ktoś ma zapędy

> rajdowca to może być różnie. Miałem kiedyś auto benzynowe z turbo no i gość od którego go

> kupiłem nie zajechał motoru przez 200tyś a ja dałem rade zaraz po 10tyś. Jeśli trafisz na

> właściciela takiego jak ja może być różnie. W ogóle nie miałem ochoty koledze odradzać,

> jedynie wskazać jeden szczegół na który należy zwrócić uwagę aby się później nie zawieść.

Zajechales silnik czy turbine?

No chyba, ze turbo juz ciagnelo olej i zwyczajnie go zatarles...

Co innego jeszcze mozna zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok bokiem wyszedł grinser006.gif

Za ostro się jeździło i korbowód się urwał. Turbina nie uległa awarii, ale silnik nie wytrzymał kręcenia ponad 7tyś obr. Był to saab 9000 2.0 z turbo. Ale to już dawne czasy, człowiek zmądrzał i takich głupot już nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tłok bokiem wyszedł

> Za ostro się jeździło i korbowód się urwał. Turbina nie uległa awarii, ale silnik nie wytrzymał

> kręcenia ponad 7tyś obr. Był to saab 9000 2.0 z turbo. Ale to już dawne czasy, człowiek

> zmądrzał i takich głupot już nie robi.

No to ja bym raczej nie podciagal tego pod normalna eksploatacje grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, co prawda rozglądam się za Hondą, ale widząc parę razy auto AstryC, wpadła mi w oko taka :

> klik

> Czy to nie za niska cena na ten rocznik/ wersję ? Zastanawiam się, czy jechać ją oglądnąć bo auto

> mi się podoba, ale zastanawia mnie właśnie w/w. Jaka ogólna jest opinia o tych silnikach ? Z

> góry dzięki za informacje

Nikt nic więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma Astry C, H jak już.

> A astra z tego linku jest niczego sobie. Cena moim zdaniem rozsądna.

> Jednak zwróciłbym uwagę dokładniej na silnik. Przebieg jest realny, ale może być silnik nieźle

> zmęczony, bo oplowskie jednostki benzynowe z turbo trochę tak dziwnie mi wyglądają. Może się

> jednak mylę, ale tu może być pies pogrzebany.

Nie strasz go tym silnikiem. 270751858-jezyk.gif Nie jedyny mam Oplowską turbo benzynę i jakiś większych narzekań mieć nie mogę. Bierze mi oleju nic... dosłownie! Przez 15kkm nie ubywa widocznie z bagnetu więc zakładam że nic. wink.gif Osiągi spoko, spalanie... no w korkach to z 11.5l trzeba liczyć w trasie jak się jedzie normalnie to 7l, po autostradzie 130-150 jakieś 8.5l załadowany. Konkretny egzemplarz wygląda okej, nic złego w oczy się nie rzuca, jechać i zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie strasz go tym silnikiem. Nie jedyny mam Oplowską turbo benzynę i jakiś większych narzekań mieć

> nie mogę. Bierze mi oleju nic... dosłownie! Przez 15kkm nie ubywa widocznie z bagnetu więc

> zakładam że nic. Osiągi spoko, spalanie... no w korkach to z 11.5l trzeba liczyć w trasie jak

> się jedzie normalnie to 7l, po autostradzie 130-150 jakieś 8.5l załadowany. Konkretny

> egzemplarz wygląda okej, nic złego w oczy się nie rzuca, jechać i zobaczyć na żywo.

To jadę 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jadę

Byłem, oglądałem. Cenę zbiłem o ponad tysiąc zł, nic w zawieszeniu nie stuka, motor mocowo super. Jedynie zastanawia mnie sprzęgło a właściwie wsteczny, który czasem z oporem wchodzi. Czy ktoś może mi powiedzieć czy felgi ze zdjęcia to są stalówki strukturalne + kołpak czy alu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem, oglądałem. Cenę zbiłem o ponad tysiąc zł, nic w zawieszeniu nie stuka, motor mocowo super.

> Jedynie zastanawia mnie sprzęgło a właściwie wsteczny, który czasem z oporem wchodzi. Czy ktoś

> może mi powiedzieć czy felgi ze zdjęcia to są stalówki strukturalne + kołpak czy alu ?

Alu, byłeś widziałeś przecież. pad.gif A ze wstecznym jak mówiłem u mnie tak jest od nowości, a wiesz czemu? Bo wsteczny jest nie synchronizowany. 270751858-jezyk.gif Więc czasem się źle ułoży skrzynia i ciężej wchodzi bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alu, byłeś widziałeś przecież. A ze wstecznym jak mówiłem u mnie tak jest od nowości, a wiesz

> czemu? Bo wsteczny jest nie synchronizowany. Więc czasem się źle ułoży skrzynia i ciężej

> wchodzi bieg.

Stoi na zimach 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.